گوزن شمالی به نوعی گوزن گفته می‌شود که به عنوان دام توسط انسان‌ها و البته بابانوئل استفاده می‌شود. به دلیل استفاده از این‌ گوزن در سورتمه ی بابانوئل، معمولا فقط در ایام کریسمس همه یاد این حیوان دوست داشتنی میفتند!

دو روش ساختن گوزن شمالی

در این مطلب یک مدل بسیار ساده از ساخت این گوزن را به دو روش آموزش می دهیم. روش اول برای کودکان بزرگتر و نوجوانان، و روش دوم برای بچه های کوچکتر مناسب است.

آموزش ساخت آویز گوزن شمالی
آموزش ساخت آویز گوزن شمالی

مواد لازم:

  • چوب بستنی
  • چسب حرارتی
  • چشم عروسکی
  • پیپ پاک کن قهوه ای
  • روبان، کنف و یا کاموا
  • پوم پوم کوچولوی قرمز

آموزش ساخت آویز گوزن شمالی

مراحل ساخت:

ابتدا دو تا از چوب بستنی های معمولی را به شکل عدد ۸ فارسی به هم بچسبانید. بعد از یک چوب بستنی کوچک استفاده کنید و ضلع بعدی مثلث را کامل کنید. دقت کنید که مثلث ایجاد شده متساوی الساقین باشد نه متساوی الاضلاع! این در زیبا تر شدن گوزنتان تاثیر زیادی خواهد داشت.

سر کنف یا کاموای مورد نظرتان را به راس مثلث بچسبانید و بعد به آرامی شروع به پیچیدن کنف به دور مثلث کنید. این کار را ادامه دهید تا به انتهای مثلث برسید. ردیف آخر را کاملا به انتهای مثلث بچسبانید.

از یک پوم پوم کوچک استفاده کنید و آن را در نوک مثلث بچسبانید تا نقش بینی گوزن را ایفا کند!

سپس چشمان عروسکی را هم در جایی مناسب روی سطح مثلث، مانند عکس فوق بچسبانید.

سیم پیپ یاک کن را به دو نیم تقسیم کنید. و از هر دو نیم آن قسمت کوچکی را قیچی کنید و مطابق عکس دور سیم بزرگتر بپیچید. به نحوی که سر آن سه شاخه شود.

حالا هر دو را از پشت گوزن، مانند عکس بالا بچسبانید. شاخ های گوزن شما ساخته شد!

و در نهایت یک تکه کاموا یا کنف را حلقه کنید و از پشت به گوزن بچسبانید تا برای آویزان کردن به درخت کریسمس یا در و دیوار به مشکل برنخورید.

ساخت کاردستی با بچه های نوپا

اگر با بچه های کوچک و نوپا قصد ساختن این کاردستی را دارید از روش زیر استفاده کنید. برای این کار بعد از اینکه مثلث را ساختید سر یک قطعه کاموای کلفت را به یک طرف مثلث گره بزنید و بعد کار را به کودک بسپارید و از او بخواهید کاموا را به هر شکلی که دوست دارد دور مثلث بپیچد.

دیگر لازم نیست نظم خاصی در پیچیدن کاموا رعایت شود. بعد از اینکه کل قطعه ی کاموا پیچیده شد انتهای آن را در هر طرف از مثلث که می شود گره بزنید. دقت کنید که کاملا کیپ شود و کاموا روی مثلث سر نخورد.

دوباره از یک پوم پوم کوچک و دو چشم عروسکی استفاده کنید و صورت گوزن را کامل کنید.

پیپ پاک کن را نصف کنید، کمی سر آن را خم کنید و از پشت به گوزن بچسبانید.

همینطور مطابق قبل کاموای نازکی را حلفه کنید و از پشت به گوزن بچسبانید تا برای آویختن آماده شود.

آموزش ساخت آویز گوزن شمالی
آموزش ساخت آویز گوزن شمالی

گوزن های شمالی شما آماده اند. آنها را روی درخت کریسمس و یا هر جایی که قصد تزئین آن را دارید می توانید استفاده کنید. این گوزن های بامزه حتی برای هدیه دادن و گیفت کودکانه هم گزینه ی مناسبی هستند.

مراحل ساخت این کاردستی را در ویدئوی زیر هم می توانید مشاهده کنید.

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید