درباره کتاب آقای ببر وحشی می شود: شکستن چارچوب‌ ها و شبیه خود بودن است. آقای ببر در یک جامعه منظم و مرتب با دوستان و همشهریانی اتو کشیده زندگی می‌ کرد. اما از این وضعیت حوصله‌ اش سر رفته بود. آقای ببر دلش می‌ خواست کمی وحشی باشد و بالاخره یک روز تصمیم‌ اش را عملی کرد.

وستان و همشهریانش کارش را قبول نداشتند، پس آقای ببر از شهر خارج شد و به دل طبیعت رفت. اما تنها بود و بعد از مدتی دلش برای دوستان و شهر و خانه‌ اش تنگ شد. پس تصمیم گرفت برگردد. اما وقتی برگشت متوجه شد که اوضاع در محل زندگی‌ اش تغییر کرده است و حالا هرکس بیشتر شبیه خودش است. حالا آقای ببر می‌ توانست شبیه خودش در شهر و خانه‌ اش زندگی کند.

متن کتاب کوتاه، ساده و روان است. تصویرگری زیبای کتاب با جوهر، آّبرنگ، گواش و مداد انجام و سپس به صورت کامپیوتری ترکیب و چیدمان شده است. «پیتر براون» رنگ تصاویر را هوشمندانه انتخاب کرده است و تصاویر به خوبی تکمیل کننده متن کتاب هستند.

«نشر قایق کاغذی» این کتاب را به همراه سی‌ دی قصه صوتی آن عرضه کرده است. کتاب «آقای ببر وحشی می‌شود» در فهرست «لاک پشت پرنده» با نشان ۵ لاک‌پشت قرار گرفته است. این کتاب برای بلندخوانی و اجرای نمایش مناسب است.

مشخصات کتاب آقای ببر وحشی می شود

معرفی کتاب آقای ببر وحشی می‌ شود
معرفی کتاب آقای ببر وحشی می‌ شود

نویسنده و تصویرگر: پیتر براون

مترجم: عذرا جوزدانی

گروه سنی: ۳ تا ۷ سال

ناشر: قایق کاغذی

سال نشر: ۱۳۹۵

به دنبال کتاب مناسب برای گروه سنی متناسب کودکتان هستید؟ بخش معرفی کتاب سایت سرسره را دنبال کنید…

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید