خانه کودک وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان با ویژه برنامه های شب یلدا ؛ “خانه ننه جون کجاست؟”، “قصه‌ های یلدایی”، “انار آبی” ، “طنین یلدا” و “یلدا کودک امروز، مادر فردا” یلدایی متفاوت را برای کودکان اصفهانی رقم زده است.

تشریح ویژه برنامه‌ های شب یلدای خانه کودک

تئاتر ” خانه ننه جون کجاست؟” به کارگردانی زهرا طباطبایی و نویسندگی نازیلا شریعتی هر روز صبح ویژه مهدکودک‌ها و مدارس ابتدایی اجرا می‌ شود و قصد دارد به کودکان بگوید که در شب یلدا طبق سنت‌ ها باید از فضای مجازی دوری کرد، به سراغ بزرگ‌ تر ها رفت و این شب را کنار آن‌ ها گذراند. این تئاتر برای کودکان پیش دبستانی تا نهم ابتدایی تا ۲۸ آذرماه روی صحنه می‌ رود.

جشن “قصه‌ های یلدایی” با همکاری سرزمین قصه‌ های کهن ۲۷ و ۲۸ آذرماه در خانه کودک برای کودکان پیش دبستانی و ابتدایی برگزار می‌ شود.

برنامه “طنین یلدا” همراه با افتتاحیه انجمن مجریان کودک اجرا می‌ شود، کودکانی که ۴ ترم در خانه کودک، آموزش اجرا دیده‌ اند در این برنامه روی صحنه می‌ روند و به عنوان مجری این برنامه را اداره می‌ کنند. این برنامه ۲۷ آذرماه ساعت ۱۸ برای کودکان ۷ تا ۱۲ سال اجرا می‌ شود.

برنامه “یلدا کودک امروز، مادر فردا”، ۲۷ آذرماه ساعت ۱۸ تا ۲۰ در هنرسرای خورشید برگزار خواهد شد که هدف این برنامه نمایش دادن سنت‌ های شب یلدا به کودکان است.

برنامه “انار آبی” جشنی متفاوت برای شب یلدا کودکان مهاجر ۴ تا ۱۲ سال است که با هماهنگی دفتر سازمان ملل امور پناهندگان شعبه اصفهان از کشورهای افغانستان، عراق، هند و پاکستان در این جشن شرکت می‌ کنند که با همکاری کانون نقاشان، کارگاه کاردستی و نقاشی و موسیقی زنده در این جشن برگزار می‌ شود تا شبی به یاد ماندنی برای این کودکان رقم بخورد.

هدف از برگزاری این جشن این است که کودکان بدانند برای ما فرقی ندارد آن‌ ها از چه ملیت یا قومیتی هستند در واقع این شب به تمام کودکان شرق آسیا تعلق دارد.

علاقه مندان برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانند با شماره ۳۶۲۷۵۰۴۰ تماس حاصل کرده و یا به سایت esfahanfarhang.ir مراجعه کنند.

ویژه برنامه های شب یلدا برای کودکان اصفهانی
ویژه برنامه های شب یلدا برای کودکان اصفهانی

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید