ما در اینجا به نکاتی می پردازیم که چگونه ذهنیت خود را با تکنیک مایندفولنس پرورش دهیم. ذهنیت به معنای بیدار شدن است. یعنی شما می دانید چه کاری را انجام می دهید. والدین اغلب از من میپرسند: با چه چیزی می توانیم به فرزندانمان کمک کنیم؟ و من اغلب پاسخ می دهم:

یک تمرین ذهنی را به زندگی روزمره خود اضافه کنید. یک تمرین ذهنی ساده با فرزندانتان، می تواند به آنها کمک کند که به آرامش و سلامتی برسند. یکی از این تمرین ها، تنفس عمیق قبل از خواب است. بیشتر کودکان می توانند یاد بگیرند و به آرامش برسند. در این جا من چند برنامه ذهنی دیگر را به اشتراک می گذارم که می تواند به شما و فرزندانتان کمک کند. آشنایی با تکنیک “ذهن آگاهی” یا “مایندفولنس” برای کودک این تمرینات به افزایش آگاهی بچه ها کمک میکند تا آن چیزی که در بدن اتفاق می افتد را توسعه دهند.

آشنایی با تکنیک "ذهن آگاهی" یا "مایندفولنس" برای کودک
آشنایی با تکنیک “ذهن آگاهی” یا “مایندفولنس” برای کودک

یادگیری در مورد آنچه در بدن شما اتفاق می افتد یکی از اولین گام های تمرینات ذهن آگاهی یا مایندفولنس است. همچنین تمرینات ذهنی به پدر و مادر و بچه ها در مورد مراقبت از خود آموزش می دهد. در این مرحله آنها روی آرامش، مهربانی و خواب شبانه تمرکز می کنند. داستان گفتن هنگام خواب برای کودکان سنین مختلف در این امر کمک می کند. چندین والدین که من می شناسم از این برنامه برای کمک به فرزندان خود استفاده می کنند و بعد از یک روز کامل بازی کردن و دوندگی آنها را آرام می کنند. همچنین باید از کودکان بخواهید تا روی چیزهای مثبت و آنچه که در روز به خوبی انجام داده اند تمرکز کنند.

کودکان شش سال به بالا می توانند سه چیز را که روزانه خیلی خوب اجام داده اند، لیست کنند و شروع به تمرین ذهن خود برای چیزهای خوب کنند و از این تمرینها لذت ببرند. آنها روی آرامش، کنترل استرس، مراقبت و خواب تمرکز می کنند. کودکان بیشتر از همیشه باید یاد بگیرند که چگونه آرام شوند و موقیت های خوبی پیدا کنند. این دنیا دائما درسهایی را به ما می دهد که ما می توانیم آن ها را به خاطر بسپاریم . ما به آرامش و شروع دوباره نیاز داریم که این کار با تکنیک مایندفولنس راحت تر صورت می گیرد. سعی کنید بیشتر در مورد آن بدانید تا به زندگی و آرامش خود و فرزندانتان کمک کنید. بیشتر بخوانید …   کنترل هوش هیجانی با استفاده از تمرین دقیقه های سکوت