درباره کتاب غول مهربان صحرا: این کتاب دربردارندۀ آگاهی هایی درباره نوعی کاکتوس به نام ساگارو است که وزنی چندتنی و عمری نزدیک به ۲۰۰ سال دارد و در صحرایی در امریکا می روید. چگونگی رشد و همزیستی این کاکتوس با برخی جانوران و استفاده ی سرخپوستان از میوه آن، با زبان و بیانی علمی و گاه ادبی توضیح داده شده است و به میوه دادن و سرانجام نابود شدن این گیاه می‌پردازد.

این اطلاعات به کمک تصویرهایی با با رنگ ‌آمیزی زیبا به مخاطب ارائه شده‌ اند. هماهنگی متن و تصویر همراه با توصیف زیبای طبیعت، حس زیبایی‌ شناسی و ارج نهادن به شکوه و عظمت حیات را در مخاطب برمی‌ انگیزد.

مطالعه جمعی این کتاب و توضیحات اضافی کسی که کتاب را بلند خوانی می کند، درباره زیست بوم های گوناگون طبیعت و ضرورت حفظ آن ها، در مخاطب احساس مسئولیت نسبت به طبیعت و دیگر موجودات زنده کره زمین پدید می آورد و درک آن ها را از چرخه زندگی در طبیعت افزایش می دهد. بهتر است این کتاب در کلاس علوم مطالعه شود و مورد بحث قرار گیرد.

گزیده ای از کتاب:
شب هنگام است وهوا خنک، میوه های فراوانی روی زمین ریخته است. یک کایوتی از راه می رسد و پوست میوه هایی را که روی زمین افتاده است می شکافتد تا گوشت آن را ببلعد. در همان نزدیکی چند خوک ژاولینا خرناس کشان وغرش کنان میوه ها را می بلعند.

مشخصات کتاب غول مهربان صحرا

معرفی کتاب غول مهربان صحرا
معرفی کتاب غول مهربان صحرا

نویسنده و تصویرگر: باربارا باش

مترجم:  پارسا مهین پور، نسرین وکیلی

ناشر: مبتکران

گره سنی: ۱۰ تا ۱۲ سال

سال نشر: ۱۳۸۴

به دنبال کتاب مناسب برای گروه سنی متناسب کودکتان هستید؟ بخش معرفی کتاب سایت سرسره را دنبال کنید…

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید