شرکت در کلاس های ژیمناستیک برای کودکان از سن پایین، دارای مزایای زیادی برای کودکان نوپا و پیش دبستانی است. چنین تفریحی بهترین کمک به آنها برای رشد حس هماهنگی، ایجاد اعتماد به نفس، ایجاد تمرکز بر بازی تعاملی و حسن روابط اجتماعی آنها بوده و یک سرگرمی کامل است. سالنهای ژیمناستیک برای کودکان به آنها کمک می کند تا در یک محیط امن و دارای نظارت، فعالیت داشته باشند.

مزایای ژیمناستیک برای کودکان نوپا و پیش دبستانی ها

چرا ژیمناستیک برای کودکان؟

مزایای ورزش ژیمناستیک برای کودکان
ژیمناستیک تفریحی برای کودکان

این طبیعی و بدیهی است که به موازات اینکه کودک رشد می کند، بیشتر به محیط اطراف خود علاقه مند شده و کمی فیزیکی تر و ماجراجوتر می شود. برای ما به عنوان والدین، دیدن این شرایط می تواند هر دو احساس هیجان و نگرانی را به طور توام در پی داشته باشد، چرا که آنها تلاش برای انجام کارهای بیشتر و بازی بیشتر داشته و به تبع آن امکان بروز خطر بیشتری دارند، به خصوص در این سنین که گویا آنها با روند سریعتری رشد می کنند.

یک برنامه ژیمناستیک تفریحی که برای کودکان نوپا و پیش دبستانی ها طراحی شده است، یک راه امن و محرک را برای بازی کردن، فعال بودن و ارضاء احساس کنجکاوی و ماجراجویی به کودک ارائه می دهد.

ژیمناستیک تفریحی چیست؟

ژیمناستیک به طور کلی تصور شما از مجموعه ای از حرکات ورزشی است، حرکاتی مانند پشتک زدن. کریستینا اونسون، مدیر برنامه های ژیمناستیک برای کودکان آمریکا، ژیمناستیک تفریحی را به عنوان کلید اولیه رشد کودکان توصیف کرده و اظهار می کند برای سن و توانایی کودکان و نوجوانان پیش دبستانی، چنین فعالیتی از هر کار دیگری مناسب تر است. او ادامه می دهد: ” این برای کودکان یک فعالیت سرگرم کننده است و ما تنها بر روی بازی های تعاملی و سلامت اجتماعی آنها تمرکز می کنیم”.

کودکان نوپا و پیش دبستانی ها با حضور در کلاس های فوق تشویق می شوند که در یک محیط امن و تحت کنترل فعالیت داشته باشند.
آنها طی تمرینات این ورزش چگونگی بالا رفتن، سر خوردن، حفظ تعادل، پرش، خزیدن، آویزان شدن، چرخیدن و مهارتهای مشابه را طبق سرعت و توان شخصی خود فرا می گیرند. اینها همه اصول و مهارتهایی است که یک کودک نوپا یا پیش دبستانی لازم دارد تا با ایمنی و نظارت والدین و کارکنان با آنها دست و پنجه نرم کند.

ژیمناستیک تفریحی چیست؟
ژیمناستیک تفریحی برای کودکان

۸ مزیت ورزش ژیمناستیک برای کودکان

برخی از مزایای حضور و مشارکت کودک پیش دبستانی در کلاسهای ژیمناستیک برای کودکان مهد کودک به قرار زیرند:
۱- ارتقای زمان پیوند بین کودک و والدین.
۲- رشد و توسعه با تمرکز بر الگوهای اساسی تحرک.
۳- رشد مهارت های حرکتی ضروری.
۴- ایجاد اعتماد به نفس، عزت نفس و آمادگی جسمانی.
۵- انجام بازیهای تعاملی و بهبود هوش هیجانی.
۶- ارتقای قابلیت تطابق، قدرت، انعطاف پذیری و هماهنگی دست و چشم.
۷- تحریک و رشد مسولیت اجتماعی.
۸- ژیمناستیک تفریحی یک پایه عالی برای تناسب اندام بوده و حاوی آموزش های متقابل برای فعالیت های ورزشی و تفریحی مختلف لازم برای دورانی است که آنها بزرگتر می شوند.

رصد کودکان نوپا و پیش دبستانی هایی که تحت یک برنامه ویژه طراحی شده پیشرفت می کنند، بعضاً منجر به کشف استعداد و علاقه هایی در سطوح بسیار بالا در آنان می شود.

مزیت های ورزش ژیمناستیککریستینا اظهار می کند:

“برخی از کودکان به مدت ۱۰ سال با ما بوده اند، از ۲ سالگی شروع کردند و در حال حاضر ۱۲ ساله هستند. من از دیدن بچه های دارای اعتماد به نفس و عزت نفس لذت می برم، چون آنها پیشرفت می کنند و به موفقیت می رسند”.

وی ادامه می دهد:

“ما در طول این سالها بچه هایی داشته ایم که ابتدا گفته می شد که هرگز نمی توانند بپرند و اکنون می بینیم که آنها با هر دو پا فرود می آیند”.

در مراحل بعدی و در سطوح پیشرفته تر کودکان، آنها می توانند ژیمناستیک را به طور حرفه ای نیز دنبال کنند.

آموزش مهارت های پایه ژیمناستیک

در این کلاسها آنها مهارت های پایه ژیمناستیک برای کودکان را یاد می گیرند و برای موفقیت های خود تشویق می شوند. البته این بدان معنا نیست که تمرکز بر اصل سرگرم کننده و تفریحی بودن بر هم بخورد و محیط را به یک فضای رقابتی تبدیل کند. هر کس می تواند با سرعت خود یاد بگیرد، بدون اینکه ترس عقب افتادن داشته باشد.

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید