ممکن است شیر خشک های مخصوص نوزادان با برچسب های دروغین سالم بودن شان مصرف کننده ها را فریب دهد. بحث انتخاب بین شیرخشک و شیر مادر برای مدت های طولانی وجود داشته است و به احتمال زیاد به این زودی ها پایان نخواهد یافت. بعضی از والدین از شیر خشک استفاده می کنند. برخی از مادران نمی توانند شیر بدهند. تا زمانی که کودک شما نیاز به تغذیه دارد، باید همه چیز مهم باشد. شیرخشک ها بسیاری از مواد مغذی مشابه شیر مادر را دارند و کاملا سالم هستند.

با این حال، محصولات جدید مانند شیرخشک های ترکیبی از شیر گاو یا پروتئین سویا محبوبیت زیادی را به دست آورده اند، و این در حالی است که توجیه علمی برای استفاده از این ها وجود ندارد. یک مطالعه جدید نشان می دهد که این محصولات گمراه کننده هستند و ادعاهای بهداشتی را که دقیقا باید بررسی شود را ندارند. برخی شیرخشک ها برچسب های دروغین دارند؛ مراقب باشید بر طبق یک مطالعه منتشر شده در Science Daily، برچسب های دروغین در شیرخشک ها و شیرها ممکن است والدین را گمراه کند که چه اندازه این محصولات سالم هستند یا واقعا مورد نیاز هستند. این نوشیدنی ها به طور معمول بین کودکان ۹ ماهه تا ۳ ساله استفاده می شود. آنها حاوی شیر خشک و شیر هستند. بازاریابی و برچسب زدن بر روی این شیر خشک ها و شیر ها باعث می شود به نظر برسد که این محصولات برای رشد و سلامت کودک مفید هستند.

برخی شیرخشک ها برچسب های دروغین دارند؛ مراقب باشید
برخی شیرخشک ها برچسب های دروغین دارند؛ مراقب باشید

با این حال، اکثر این نوشیدنی ها از پودر شیر ، شربت ذرت و سایر شیرین کننده ها و سبزیجات ساخته شده است. آنها حاوی سدیم بیشتر و پروتئین کمتری نسبت به شیر گاو معمولی هستند. آکادمی کودکان آمریکا و سازمان بهداشت جهانی هر دو توصیه می کنند که کودکان نوپا ترکیبی از شیر گاو و غذاهای سالم مصرف کنند. آنها می گویند نوشیدنی های کودکان نوپا غیر ضروری هستند و هیچ مزیتی نسبت به شیر معمولی ندارند. مطالعه جدید محققان می گوید: برچسب های دروغین و گمراه کننده در شیرخشک ها و شیرهایی که به عنوان “نوشیدنیهای کودکان” به بازار عرضه میشود، ممکن است پدر و مادر را در مورد سلامتی یا ضرورت آن به اشتباه بیاندازد. محققان از فروشگاه ها بازدید کردند و دریافتند که تقریبا تمام نوشیدنی های کودکان حداقل یک ادعای سلامت یا تغذیه بر روی برچسب خود دارند. بسیاری از مارک ها ادعاهای بیشتری داشتند. این ادعاها باعث می شود والدین و مراقبان به این باور برسند که این محصولات ضروری هستند.

جنیفر پومرنز ، استادیار مجموعه سلامت عمومی کالج بهداشت عمومی جهانی نیویورک می گوید: “تمامی این برچسب های محصولات ادعاهایی مربوط به تغذیه و سلامتی را مطرح کرده اند و خیلی از این ادعاها توصیه های متخصصین است که ممکن است مراقبین باور کنند که این محصولات ضروری و سالم است. در حقیقت، آنها توسط کارشناسان سلامت توصیه نمی شوند، زیرا شواهدی وجود ندارد که آنها از نظر تغذیه ای بهتر از غذاهای سالم و شیر برای کودکان نوپا هستند. “ محققان از FDA خواستار تنظیم برچسب زدن بر شیرخشک ها و شیرها شدند. که این کار شامل استفاده از اطلاعات دقیق بهداشت و تغذیه می شود. همچنین، به وضوح تفاوت بین شیرخشک نوزاد، شیر معمولی ، و شیر بچه خردسال مشخص می شود. پومرنز می گوید: “نوشیدنی های بچه ها معمولا غیر ضروری هستند و ممکن است یک رژیم غذایی مغذی را تضعیف کنند، اما تولید کنندگان بازاریابی خود برای این محصولات را توسعه می دهند. بنابراین، برچسب ها باید روشن، شفاف و دقیق باشند. “