اگر مایل به ایجاد یک سرگرمی برای کودک خود هستید، این بازی ساده را امتحان کنید! در این مطلب منظور ما از کودک، موجودی است که در برهه ای قرار دارد که نوزادی را پشت سر گذاشته ولی هنوز به سنی نرسیده که بچه اتلاق شود. چیزی در حدود ۱ تا ۲ سال (حدود یک سال و نیم)! کسانی که این مقطع را تجربه کرده اند متوجه احساسی مشابه این مورد هستند : یک موجود شیرین اما کمی دل آزرده چون می خواهد چیزهای زیادی انجام دهد ولی هنوز نمی تواند. این یک مرحله سخت است و به همین دلیل این فعالیت ساده یک سرگرمی فوق العاده مفید است.

یک بازی ساده و مفید برای کودک نوپا می خواهیم فعالیت هایی را پیدا کنیم که کودک ۱۶ ماهه بتواند انجام دهد. ما می خواهیم او احساس موفقیت کند، احساس کند که می تواند کاری انجام دهد و یک بازی داشته باشد که بداند با آن چگونه باید بازی کند. البته این خواسته شامل یک لیست طولانی از پاسخ هاست، اما به طور موردی می توانید مواردی را پیدا کنید و این بازی یکی از اینهاست. یک بازی ساده و مفید برای کودک نوپا  روزهای سروکله زدن با یک کودک می تواند طولانی و ناخوشایند باشد، زمانی که کودک می خواهد مستقل باشد اما هنوز هم وابسته است.

یک بازی ساده و مفید برای کودک نوپا
یک بازی ساده و مفید برای کودک نوپا

این زمان سختی است و یک کودک حدود ۱۶ ماهه چنین احساسی دارد. دانستن خیلی از نکات در مورد کودکان در این سن، صرفاً از یک احساس مادرانه نشات می گیرد و این حس به خیلی از مادرها می گوید که کودکان، محفظه هایی مانند ظرف دستمال کاغذی یا دستمال مرطوب را خیلی دوست دارند. بنابراین ما فکر کردیم ایده استفاده از آنها مناسب خواهد بود. یک بازی ساده و مفید برای کودک نوپا برای این کار، ابزار ساده زیر را نیاز دارید :
– حیوانات کوچک اسباب بازی
– ظرف دستمال مرطوب خودشه!
جهت ایجاد مشغولیت های بزرگ برای کودکان، لزوماً نیازی به فهرست طولانی از وسایل و یا ساختن کاردستی با صرف ساعت ها وقت نیست. گاهی اوقات شما فقط برخی از اسباب بازی ها را روی فرش کنار یک ظرف دستمال مرطوب قرار می دهید و از آن همان نتیجه مشابه را می گیرید. یک بازی ساده و مفید برای کودک نوپا  درگیر کردن کودک با نحوه انجام کار این یک ایده خوب است که به خصوص برای کودکان محدوده سنی فوق، نحوه انجام فعالیت مد نظرتان را شرح دهید.

یک بازی ساده و مفید برای کودک نوپا
یک بازی ساده و مفید برای کودک نوپا

به فرزندتان نشان دهید که چطور حیوانات را در سوراخ ظرف دستمال مرطوب انداخته و یا آنها را فشار دهد. آنها معمولاً سریع با این الگوریتمها درگیر می شوند. نوع مشغله و فعالیت کودک در این بازی، فشار دادن و رها کردن اجسام است. به یاد داشته باشید تمام فعالیت های کودک را، به خصوص زمانی که با اسباب بازی های کوچک بازی می کنند، نظارت کنید. یک بازی ساده و مفید برای کودک نوپا یادگیری بسیاری از مهارتها در این فعالیت کوچک بله، این درست است که این کار، یک فعالیت فوق العاده آسان است و واقعاً سریع نیز مهیا می شود. اما برای هر کودکی مزایای فراوانی در آن نهفته است :   بهترین اسباب بازی برای نوزادان
– مهارت های حرکتی زیبا
– هماهنگی دست و چشم
– درک رابطه موجود بین علت و معلول
– درک مفهوم فضا برای کودکان در این محدوده سنی، پیدا کردن سرگرمی ها و فعالیت های مناسب دشوار است. اما می توان آنها را یافت! این بازی ساده یکی از موارد مورد علاقه کودکان است و آن ها می توانند این بازی را بارها و بارها بازی کنند.