رییس دومین جشنواره «پرچم» طی احکام جداگانه‌ای دبیران ۵ بخش این جشنواره شامل «پوستر»، «عکس»، «نقاشی کودک و نوجوان»، «شعر» و «فیلم کوتاه» را منصوب کرد.

ناصر امین‌زاده مدیر فرهنگی هنری منطقه ۸ و رییس دومین جشنواره «پرچم» ضمن معرفی سعید الله‌وردی به عنوان دبیر اجرایی این جشنواره گفت: از آن‌جایی که روح جمعی و هویت جمعی هر جامعه در لوای نشانه‌های مشترک تداوم می‌یابد و با توجه به این که واثق‌ترین و اثربخش‌ترین این نشانه‌ها، پرچم است، دومین دوره از جشنواره پرچم با محوریت وحدت و انسجام ملی، استکبارستیزی و مقاومت در سایه تاکید، حمایت و همراهی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، در منطقه ۸ برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: در این جشنواره که به مناسبت چهل سالگی پیروزی انقلاب اسلامی برگزار می‌شود، ظرفیت‌های هویت‌ساز پرچم، پشتوانه‌های عظیم فرهنگی آن و مبانی معنایی پرچم مدنظر قرار گرفته و برنامه‌های ویژه‌ای به همین مناسبت تدارک دیده شده است. از آن‌جا که ویژگی‌های منحصر به فرد پرچم، زمینه‌ساز حس همبستگی و تعلق میان تابعان آن می‌باشد، لزوم برگزاری این جشنواره در بخش‌های هنری مختلف حس می‌شود. از همین منظر، علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را در ۵ بخش هنری، پوستر، عکس، نقاشی کودک و نوجوان، شعر و فیلم کوتاه به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

رییس فرهنگسرای گلستان در معرفی دبیران بخش‌های هنری این جشنواره در احکامی جداگانه و خطاب به دبیران آن، آورده است: «نظر به تعهد، شایستگی‌های فردی، سوابق هنری، توانایی‌های علمی و عملی و تعامل حضرات‌عالی با جامعه‌ هنرمندان، صاحب‌نظران و دست‌اندرکاران حوزه‌ هنر، کوروش پارسانژاد به عنوان دبیر بخش پوستر، امیرعلی جوادیان دبیر بخش عکس، جمال الدین اکرمی دبیر بخش نقاشی کودک و نوجوان، سعید بیابانکی دبیر بخش شعر و علی ملاقلی‌پور به عنوان دبیر بخش فیلم منصوب شدند».

رییس دومین جشنواره پرچم افزود: همچنین مسعود شجاعی طباطبایی، هنرمند متعهد و برجسته کشور و مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری به عنوان قائم‌مقام و مشاور رئیس جشنواره، دبیران بخش‌های مختلف را در اجرای هرچه بهتر این جشنواره یاری خواهند کرد.

امین‌زاده در پایان ضمن تشکر از حمایت‌های سعید اوحدی رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران خاطرنشان کرد: پس از برگزاری اولین نشست شورای سیاستگذاری، فراخوان شرکت در جشنواره منتشر و داوران بخش های مختلف معرفی می‌شوند.

نخستین جشنواره پرچم در سه بخش عکس، پوستر و نقاشی کودک و نوجوان در سال ۱۳۹۲ برگزار شد.

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید