هر چند جشن باستانی نوروز همیشه عطری شیرین دارد و جایش را هیچ چیزی نمی تواند پر کند، اما تصاویر سحرآمیز و رنگین کریسمس هم بسیار وسوسه کننده به نظر می رسند. و این خیلی خوش ذوقی است که از هر مناسبتی استفاده کنیم و رنگ و شکل متوعی به خانه و زندگیمان بدهیم.

ساخت درخت کریسمس با ماکارونی

ما هم در سرسره با شما همراهی می کنیم و کاردستی های ویژه ای برای این ایام آموزش می دهیم. از آنها استفاده کنید و از این طریق بچه ها را با مناسبت های مختلف دنیا آشنا کنید. امروز قصد داریم ساخت یک نوع درخت کریسمس با ماکارونی را آموزش بدهیم:

آموزش ساخت درخت کریسمس با ماکارونی
آموزش ساخت درخت کریسمس با ماکارونی

مواد لازم:

  • ماکارونی صدفی
  • مقوا
  • چسب حرارتی
  • اسپری رنگ دلخواه
  • ماکارونی پاپیونی

ساخت درخت کریسمس با ماکارونی

مراحل ساخت:

برای ساخت این درخت زیبا کافی است یک مقوا را به شکل مخروط رول کنید و چسب بزنید. سعی کنید مخروطتان قاعده ی بزرگی داشته باشد و پهن باشد.

سپس یک قسمت کوچک از مخروط را چسب بزنید و ردیف به ردیف پاستاها را روی آن بچینید و بچسبانید. دقت کنید که آنها در یک ردیف مرتب باشند و کاملا هم به مقوا بچسبند.

این کار را تا جایی ادامه دهید که دیگر هیچ قسمتی از مقوا دیده نشود. سپس روی نوک مخروط، یک عدد ماکارونی پاپیونی مطابق عکس بالا بچسبانید.

و در نهایت روی کل کار را با اسپری رنگ دلخواهتان رنگ کنید.

آموزش ساخت درخت کریسمس با ماکارونی
آموزش ساخت درخت کریسمس با ماکارونی

بعد از اینکه رنگ روی ماکارونی ها کاملا خشک شد، شروع به تزئین درخت کنید. برای این کار می توانید از مروارید استفاده کنید و داخل هر کدام از صدف ها یک مروارید بچسبانید.

تمام شد! کاردستی زیبایتان را روی میز قرار دهید. با دیدنش لبخند بزنید و به خودتان که خالق این اثر هنری هستید افتخار کنید!

اگر در مورد تاریخچه ی درخت کریسمس و بابانوئل کنجکاو هستید این مطلب را از دست ندهید.

این درخت زیبا را برای تزئین اتاق و حتی سفره ی شب یلدا هم می توانید استفاده کنید.

 

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید