دوست دارید ساخت سورتمه بابانوئل را یاد بگیرید؟ با ما همراه باشید.

در ادامه مطالب مربوط به کریسمس، به ساخت سورتمه کریسمس می رسیم. قصد داریم ساخت یک کاردستی زیبا و تزیینی از سورتمه با گوزن را به شما آموزش دهیم.

همانطور که می دانید سورتمه بابا نوئل بسیار محبوب بوده و شما بارها بابانوئل را سوار بر سورتمه ای که گوزن های شمالی آن را حمل می کرده اند در انیمیشن های مختلف دیده اید. به همین دلیل ما سعی داریم یک کاردستی هنری و تزیینی برای کریسمس از سورتمه با گوزن بابانوئل را برای شما تهیه کنیم.

چگونه سورتمه بابانوئل بسازیم؟

مراحل ساخت سورتمه بابا نوئل

مرحله اول:

ابتدا وسایل مورد نیاز را تهیه نمایید :

چسب چوب (اختیاری)
چسب گرم
اکلیل
قیچی
خط کش
قلم مو
چاقو
مقداری چرم
رنگ قرمز، قهوه ای و طلایی
شاخه درخت
زنگوله برای گوزن

چگونه سورتمه بابانوئل بسازیم؟

چگونه سورتمه بابانوئل بسازیم؟
چگونه سورتمه بابانوئل بسازیم؟

بخش اول : ساخت گوزن

مرحله اول : ابتدا یک تکه چوب تهیه کنید.( از شاخه درخت باشد بهتر است البته شاخه درختی که خشکیده باشد.) سپس با خطکش روی چوب ۱٫۵ سانتی متر را اندازه بگیرید و با ماژیک علامت بزنید و همچنین ۳ سانتی متر را اندازه بگیرید و با ماژیک علامت بزنید.

سپس بر اساس علامت ها و اندازه هایی که گرفته اید با اره قطعات را برش بزنید و دو تکه چوب را با سمباده صاف کنید. از تصاویر زیر الگو بگیرید.

چگونه سورتمه بابانوئل بسازیم؟

مرحله دوم : در این بخش تکه چوب بزرگ مرحله قبل به عنوان بدنه گوزن می باشد که آن را روی سطحی قرار دهید و کمی بالاتر از آن تکه چوب کوچک را قرار دهید که به عنوان سر گوزن می باشد.

از یک تکه چوب به عنوان گردن گوزن استفاده کنید. از ۴ تکه چوب به عنوان دست ها و پاهای گوزن استفاده کنید. از مقداری چوب به شکل شاخه ای برای گوزن شاخ درست کنید. در این مرحله فقط باید این قطعات را تهیه می کردید. حالا به مرحله بعد بروید.

چگونه سورتمه بابانوئل بسازیم؟

مرحله سوم : در این مرحله پس از تهیه اجزای مختلف گوزن باید با چسب یک به یک قطعات را به هم بچسبانید. از تصاویر زیر الگو بگیرید.

چگونه سورتمه بابانوئل بسازیم؟

مرحله چهارم : در این بخش مقداری رشته چرمی تهیه کنید و به عنوان کمربند یا قلاده گوزن از آن استفاده کرده و به دور کمر گوزن ببندید و رشته ای را برای بستن به گوزن دیگر در جلوی آن بگذارید. همانند تصویر زیر.

چگونه سورتمه بابانوئل بسازیم؟

مرحله پنجم : همانند مراحل بالا می توانید گوزن های متعددی بسازید و با استفاده از رشته های چرمی آن ها را بهم متصل کنید و یک گله از گوزن های شمالی برای سورتمه بابا نوئل بسازید. همچنین بین رشته های چرمی می توانید زنگوله هم قرار دهید.

چگونه سورتمه بابانوئل بسازیم؟

بخش دوم : ساخت سورتمه بابانوئل

مرحله اول : در این مرحله به بخش های زیر به ترتیب عمل کنید :

۱- هشت چوب بستنی را کنار هم قرار داده و به عنوان کف سورتمه به هم بچسبانید.

۲- سه چوب بستنی را کنار هم قرار داده و به عنوان پهلوی سورتمه به هم بچسبانید. ( باید ۴ بار از این بخش بسازید)

۳- سه چوب بستنی نصف شده را به عنوان عرض و پشتی سورتمه به هم بچسبانید.

۴- وقتی قسمت بالایی سورتمه را درست کرده اید دو تکه از بخش ۲ را به زیر سورتمه برای قرار گرفن چرخ ها بچسبانید.

۵- به سلیقه خود به رنگ کردن سورتمه بپردازید.

چگونه سورتمه بابانوئل بسازیم؟

چگونه سورتمه بابانوئل بسازیم؟

مرحله دوم : در نهایت سورتمه بابا نوئل تکمیل شده است و شما می توانید از ان به عنوان کاردستی و یک وسیله تزیینی استفاده کنید. امیدوارم از این آموزش نهایت لذت را برده باشید.

نکته : زمانی که این کاردستی را ساخته اید از آن عکس گرفته و برای ما در قالب نظر بفرستید تا کاربران دیگر آن را مشاهده کنند.

چگونه سورتمه بابانوئل بسازیم؟
سورتمه بابانوئل

ساخت آدم برفی با جوراب ؛ کاردستی های شب یلدا

برای خواندن شعر و قصه کریسمس و بابانوئل با ما همراه باشید:

شعر بابانوئل و کریسمس