ضرورت برگزاری رویداد « از کودکی »

اکثر کودکان دارای معلولیت از حضور در جامعه و محیط‌ های مختلف اعم از تفریحی، فرهنگی و تحصیلی محروم هستند. بخشی از دلایل این محرومیت، نگرش نادرست جامعه به افراد دارای معلولیت است. حضور افراد دارای معلولیت در جامعه به خصوص از دوران کودکی، ضمن ارتقاء مهارت‌های اجتماعی آن‌ها، جامعه را نیز به سمت شکوفایی هدایت می‌کند.

هدف از برگزاری این رویداد :

ایجاد فضایی برای تعامل کودکان، فارغ از هر تفاوتی و فرهنگ‌ سازی و تلنگر به والدین در مورد این که کودکان به خودی خود قادر به برقراری ارتباط مثبت با یکدیگر هستند، اما متاسفانه به دلیل نگرش اشتباه جامعه، این فرصت با هم بودن از آن‌ها سلب شده است.

نحوه رسیدن به هدف:

کودکان دارای معلولیت با کودکان غیر معلول به فعالیت هنری، بازی و برنامه‌ های دیگر می‌ پردازند تا مخاطبان با اهمیت و جوانب حضور افراد دارای معلولیت در جامعه آشنا شوند.

در این دورهمی ۲۵ ایستگاه بازی و سرگرمی برای کودکان در نظر گرفته شده که این ایستگاه‌ها توسط تیم اجرایی ایستگاه‌ها که متشکل ۷۵ نفر مسلط به شیوه اجرای بازی‌ها و نحوه برخورد با کودکان و آشنا با ویژگی‌های کودکان دارای معلولیت هستند، اداره می‌شود.

ایستگاه‌ های پیشنهادی

۱۱ ایستگاه، مطرح‌ ترین تولیدکنندگان اسباب‌ بازی در کشور
۶ ایستگاه، بازی‌های طراحی شده توسط گروه بازی‌ سازی جشنواره «از کودکی»
یک ایستگاه، اوریگامی، خانه اوریگامی روشنا
یک ایستگاه، تئاتردرمانی
یک ایستگاه، اتاق قصه
یک ایستگاه، کتاب کودک
یک ایستگاه، خوشنویسی با خودنویس
یک ایستگاه، کار با چوب
یک ایستگاه، آشنایی با طبیعت
یک ایستگاه، موسیقی برای کودکان، گروه سازهای دست‌ ساز لوتوس

هر یک از کودکان می‌توانند در مدت زمان ۱۰ الی ۱۵ دقیقه در هر ایستگاه بازی کنند و سرگرم باشند و بعد از اتمام این زمان، با راهنمایی تسهیل‌ گر به ایستگاه‌ های مورد علاقه دیگر بروند. بعد از مدت ۴ ساعت که از فعالیت و بازی کودکان گذشت توسط تسهیل گران به بیرون از مجموعه هدایت می شوند تا تیم پذیرش برای پذیرش گروه جدید کودکان آماده شوند.

از آنجا که بیشتر کودکان با خانواده‌ های خود در این رویداد شرکت خواهند کرد، یک مسابقه محتوایی هم برای والدین طراحی شده است. خانواده‌ ها با گرفتن عکس و فیلم و انتشار آن‌ها در شبکه‌ های اجتماعی با هشتگ #ازکودکی می‌ توانند در این مسابقه شرکت کنند. تیم داوری دورهمی به سه محتوای منتخب هدایایی به رسم یادبود اهدا خواهد کرد.

زمان: ۱۵ آذر ماه

مکان: پردیس سینمایی ملت

خانواده‌ هایی که مایل به ثبت‌ نام کودکان خود در رویداد از کودکی هستند با مراجعه به سامانه ایوند می‌ توانند ثبت‌ نام را انجام دهند. برای ثبت نام از کد تخفیف ۱۸۶۵ مخصوص کاربران سایت سرسره استفاده کنید.

رویداد « از کودکی »
رویداد « از کودکی »

نمایش ها و رویدادهای کودکانه این ماه را با این لینک دنبال کنید…

[irp posts=”21487″ name=”نمایش دهکده هاپو خان”]

2 نظرات

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید