رونمایی از کتاب «دفترچه خاطرات جانی آتیش‌پاره»
کتابطی مراسمی در روز هشتم شهریورماه از کتاب «دفترچه خاطرات جانی آتیش‌پاره» رونمایی می‌شود.

 رونمایی از کتاب «دفترچه خاطرات جانی آتیش پاره»
رونمایی از کتاب «دفترچه خاطرات جانی آتیش پاره»

به گزارش سرویس بازار ایسنا، گروه کتاب‌های زرافه (واحد کودک و نوجوان انتشارات سیمای شرق) این کتاب طنز اجتماعی را برای گروه سنی کودک و نوجوانان (۹ تا ۱۶ سال) منتشر کرده است.

در مراسم رونمایی این کتاب، محیا کربلایی، مترجم اثر، مهدی یزدانی خرم (نویسنده) و نازنین عین‌الیقین (مشاور کودک و نوجوان) حضور خواهند داشت و به معرفی و بررسی این اثر می‌پردازند.

دفترچه خاطرات جانی آتیش‌پاره ترجمه‌ای از رمانی ایتالیایی است که بیش از ۱۰۰ سال از انتشار آن می‌گذرد. جانی پسربچه‌ای بازیگوشی است که در این دفترچه‌ خاطرات فعالیت‌های روزانه‌اش را می‌نویسد و برای برخی از آن‌ها نیز طرحی می‌کشد. دفترچه‌ خاطرات جانی پر است از گزارش کارهای او که بعضاً برخی از آن‌ها نتیجه‌ خطرناکی برای خود، خانواده و دوستانش در پی دارد.

در روند کتاب، جانی به خاطر دردسرهایی که درست می‌کند به یک مدرسه‌ شبانه‌روزی فرستاده می‌شود که سرنوشتش را تغییر می‌دهد. این که بیش از یک قرن از انتشار این کتاب می‌گذرد اما چالش‌های جانی، هم‌چنان چالش بچه‌های امروزی نیز هست.

مراسم رونمایی از «دفترچه خاطرات جانی آتیش‌پاره» در ساعت ۱۷ روز چهارشنبه ۸ شهریورماه در نشر هنوز واقع در خیابان کریمخان زند، بین ایرانشهر و ماهشهر، پلاک ۱۳۴، طبقه دوم برگزار می‌شود.

حضور در این مراسم برای همه علاقه‌مندان به ادبیات و کتاب‌های کودک و نوجوان، بچه‌ها و خانواده‌هایشان آزاد است.

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید