این فعالیت ساده را برای تقویت مهارت حرکتی دستان و تقویت حس لامسه‌ نوزاد طراحی و اجرا کنید. در حین این بازی نوزاد شما هم هیجان زده و سرگرم می شود و هم اندام او تقویت می شوند. تقویت حس لامسه‌ نوزاد با یک بازی ساده چیزهایی که برای تقویت حس لامسه‌ نوزاد احتیاج داریم حلقه‌ی هولاهوپ بزرگ چسب حرارتی پشم تور سلفون محکم ربان چسب پارچه‌ ای خز طناب مادر، پدر و مربی گرامی لطفا بهداشت و ایمن بودن بافت‌ های مورد استفاده را بررسی کنید و از بافت‌ هایی استفاده کنید که قابلیت پاره شدن و بلعیدن توسط کودک نداشته باشند.

تقویت حس لامسه‌ نوزاد با یک بازی ساده
تقویت حس لامسه‌ نوزاد با یک بازی ساده

[irp posts=”2133″ name=”بهترین اسباب بازی برای نوزادان”]

روش ساخت بافت‌های مختلف را دور حلقه بچینید تا بدانید هر بافت را کجا می‌خواهید بچسبانید. اطمینان حاصل کنید که بافت‌های متضاد کنار هم قرار گرفته‌اند. شروع به چسباندن بافت‌ها کنید. بعضی از بافت‌ها را آزادانه تر بچسبایند تا کودک بتواند مقدار بیشتری از آن را لمس کند. اجازه دهید کودک شما بافت دلخواهش را کشف کند. آ‌ن‌ها روی شکم، پشت و پهلو بخوابانید.

یکی دیگر زمان‌های مناسب برای استفاده از حلقه‌ی حسی هنگامی است که کودک می‌تواند بدون کمک یا همراه با کمک بنشیند. وقتی نوزاد به شکم می‌خوابد استفاده از یک حوله یا بالش کوچک راهی عالی برای حمایت از شکم آن‌ها است تا به راحتی بتوانند اشیا را بلند یا لمس کنند، هم‌چنیین این حوله یا بالش کوچک برای به پشت دراز کشیدن آن‌ها نیز کاربرد دارد.