برگزاری جشنواره کتاب کودک به صورت دوسالانه
برگزاری جشنواره کتاب کودک به صورت دوسالانه

نماینده مردم کاشان در مجلس شورای اسلامی در آیین افتتاحیه نخستین جشنواره کتاب کودک کاشان درخواست کرد: این اتفاق در تقویم وزارتخانه ثبت شود و جشنواره کتاب کودک به صورت دوسالانه برگزار شود.

محمدجواد ساداتی‌نژاد، نماینده کاشان در مجلس شورای اسلامی، در آیین افتتاحیه نخستین جشنواره کتاب کودک کاشان با بیان اینکه فرهنگ و هنر و تمدن وابسته به انسان و حرکت‌های اوست، گفت: مردمان سیلک و کاشان از اولین مردمانی بودند که در زمینه گام برداشتند. بسیار خوشحالم که کاشان به عنوان پایتخت فرهنگی ایران با نگاه دقیق و درست انتخاب شده است.

وی در ادامه به جشنواره کتاب کودک کاشان اشاره و درخواست کرد: این اتفاق در تقویم وزارتخانه ثبت شود و به صورت دو سالانه برگزار شود. مخصوصا امسال که با موضوع آب انتخاب شده است و ما با کمبود آب مواجهیم.

این نماینده مجلس بیان کرد: با اینکه کاشان مهد تمدن است، اما آن طور که شایسته است مورد توجه قرار نگرفته و ما از وزیر فرهنگ و ارشاد درخواست داریم رئیس اداره ارشاد کاشان به عنوان معاون مدیرکل اصفهان انتخاب شود تا قدرت اختیارات بیشتری داشته باشد.

ساداتی‌نژاد یادآور شد: اینجا حتی یک ساختمان برای فرهنگ و ارشاد نداریم و حمایت‌های دولتی کمرنگ است و در زیرساخت‌های فرهنگی ضعف داریم و هرچه هست بیشتر با کمک مردم صورت گرفته است. همچنین مجتمع فرهنگی در کاشان نداریم.

این نماینده مجلس در ادامه گفت: در کاشان بیش از هزار مفاخر ملی و بین‌المللی داریم و از وزیر درخواست داریم برای برگزاری بزرگداشت آن‌ها اقداماتی صورت گیرد. کاشان حامی فرهنگ و هنر اصیل ایرانی است و ظرفیت بالایی برای خدمت به فرهنگ و هنر ایران دارد. از سویی ما در حوزه رسانه در کاشان دچار ضعفیم و هفته‌نامه‌های موجود هم از نظر آگهی مشکل دارند.

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید