درباره کتاب چرا باید نگران کره زمین باشیم ؟: یک کتاب علمی اطلاعاتی است که نقش انسان در مشکلات محیط زیستی بر کره‌ی زمین را به زبان ساده شرح داده و همچنین راه‌ حل‌ هایی را به خواننده پیشنهاد می‌ دهد تا با انجام آن‌ ها به حفاظت کره‌ ی زمین کمک کند.

کره‌ ی زمین به سرعت در حال تغییر است و این تغییرات به سبب فعالیت‌ های انسان بر کره‌ ی زمین ایجاد شده است و می‌ شود. آیا کنترل این تغییرات تنها به عهده دولت‌ هاست یا هر کدام از ما نیز می‌ توانیم نقشی به عهده داشته باشیم؟ بله می‌ توانیم. کتاب «چرا باید نگران کره زمین باشیم؟» ابتدا هر مشکل را توضیح می‌ دهد و سپس راهکارهایی را پیشنهاد می‌ دهد که هر کدام از ما با انجام آن‌ ها می‌ توانیم به در حفاظت از کره‌ ی زمین نقش ایفا کنیم.

کتاب «چرا باید نگران کره زمین باشیم؟» متنی خوش‌ خوان دارد که با تصاویر ساده تکمیل شده است. چیدمان مطالب و رنگ‌های استفاده شده به شکلی است که کتاب را برای خواندن جذاب می‌کند. کتاب دارای ۱۸ سرفصل است: مشکل چیست؟، سیاره‌ ای پر از زباله، بحران انرژی، گرم شدن زمین، انرژی سبز، صرفه‌ جویی در مصرف انرژی، چه چیزی سبب آلودگی هوا می‌ شود؟ سفر به دور دنیا، انبوه زباله مصرف کم، استفاده مجدد و بازیافت، آلودگی آب، کمبود آب، مواد شیمیایی، همه جا، کمی تفکر و تعقل، حیات وحش در خطر نابودی، نابودی جنگل‌ ها، جای پای سیاه بر روی کره زمین و زندگی سبز. کتاب در ابتدا دارای فهرستی از سرفصل‌ ها و در انتها دارای واژه‌ نامه‌ ای برای توضیح برخی کلمات دشوار در متن است.

متاسفانه با وجود درج نامه ویراستار، متن کتاب دارای اشکالات ویرایشی آشکار است.

این کتاب جز فهرست بیست و پنجم لاک پشت پرنده بهترین کتاب های بهار ۱۳۹۶ هست. 

مشخصات کتاب چرا باید نگران کره زمین باشیم ؟

معرفی کتاب چرا باید نگران کره زمین باشیم ؟
معرفی کتاب چرا باید نگران کره زمین باشیم ؟

نویسنده: سوزان مردیث

مترجم: روژین شاملو

ناشر: گام

گروه سنی: ۱۰ تا ۱۲ سال

۴۸ صفحه

قیمت: ۱۴۰۰۰ تومان

به دنبال کتاب مناسب برای گروه سنی متناسب کودکتان هستید؟ بخش معرفی کتاب سایت سرسره را دنبال کنید…

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید