درباره کتاب پیکو، جادوگر کوچک: زمان‌ های بسیار قدیم، در سرزمینی دور، جادوگری به نام پیکو زندگی می‌ کرد. او آن‌ قدر کوچک بود که زیر یک دانه‌ ی شن کنار گرد و خاک‌ های پشت یک ساقه‌ ی علف زندگی می‌ کرد. پیکو دل‌ اش می‌ خواست بداند که آیا او واقعا جادوگری درست و حسابی است؟

برای پی بردن به این پرسش، او پرواز کرد و در فکر سگی فرو رفت و به سگ که شب و روز به زنجیر بسته شده بود گفت که زنجیرش را پاره کند و فهمید که قدرت جادویی‌ اش عمل می‌ کند. سپس پرواز کرد و از راه دماغ در مغز یک خرس فرو رفت، خرس مجبور بود هر روز در میدان شهر برقصد و پیکو او را برانگیخت که در برابر صاحب بدجنس‌ اش بایستد.

پیکو مطمئن شد که واقعا جادوگر است و خواست که قدرت جادویی‌ اش را در آزمایشی سخت بیازماید. این بار او در سر یک پسر بچه فرو رفت تا ببیند می‌ تواند آن‌قدر به او توانایی و شجاعت دهد که پادشاه ستمگر کشورش را که همه از او می‌ ترسیدند به زانو درآورد؟

پیکو با قدرت جادویی خود توانست آزادی را برای مردم کشورش به ارمغان بیاورد و از آن پس پیکو دیگر جادوگر نبود و پری شده بود. سرانجام پیکوی پری در اندیشه‌ های زشت و وحشتناک جادوگران رسوخ کرد و جادوگران شرور و بدسرشت را از بین برد.

این کتاب جز فهرست بیست و هفتم لاک پشت پرنده بهترین کتاب های پاییز ۱۳۹۶ هست. 

مشخصات کتاب پیکو، جادوگر کوچک

معرفی کتاب پیکو، جادوگر کوچک
معرفی کتاب پیکو، جادوگر کوچک

نویسنده : تون تله گن

مترجم : آرش برومند و توبا صابری

گروه سنی: ۷ تا ۱۲ سال

ناشر: موسسه تاریخ ادبیات کودکان

سال انتشار: ۱۳۹۶

۴۴ صفحه

قیمت: ۱۸۵۰۰ تومان

به دنبال کتاب مناسب برای گروه سنی متناسب کودکتان هستید؟ بخش معرفی کتاب سایت سرسره را دنبال کنید…

[irp posts=”22433″ name=”معرفی کتاب داستان یک روح”]

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید