درباره کتاب پشت و رو: رایلی دوران کودکی بسیار شادی را پشت سر گذاشته بود. او با پدر و مادرش در شهر کوچکی در ایالت مینه‌ سوتا زندگی می‌ کرد. عاشق بازی هاکی، وقت گذراندن با دوستانش و اسکیت روی یخ دریاچه بود. اما وقتی رایلی یازده ساله شد، پدر و مادرش تصمیم بزرگی گرفتند و همه چیز تغییر کرد. پدر رایلی کسب ‌و‌ کار جدیدی را شروع کرده بود. برای همین، پدر و مادر رایلی خانه‌ شان در مینه‌سوتا را فروختند و همگی به سن‌ فرنسیسکو نقل مکان کردند. به همین سادگی زندگی رایلی از این رو به آن‌رو شد.

داستان کتاب « پشت و رو » کارکرد درونی مغز دختری را نشان می‌ دهد که ۵ هیجان – شادی، غم، انزجار، ترس و خشم – به او کمک می‌کنند تا با شرایط استرس‌ زایی که با آن رو به‌ رو است، هر چند سخت، مواجه شود. شادی احساسی است که سعی دارد زندگی رایلی همیشه شاد باشد و کنترل احساس او را همیشه به دست می‌ گیرد. ولی نمی‌ داند همکاری تمام هیجان‌ ها در کنار هم است که شخصیت رایلی را می‌ سازد و رویارویی او را با مشکلات بهبود می‌ بخشد.

پس از نوشتن کتاب پشت و رو، در سال ۲۰۱۶ انیمیشنی از این کتاب ساخته شد که جوایز گوناگونی از جمله اسکار ۲۰۱۶، گلدن گلاب ۲۰۱۶، کریتیکس چویس ۲۰۱۶ و بی اِی اف تی اِی ۲۰۱۶ را از آن خود کرد.

مشخصات کتاب پشت و رو

معرفی کتاب پشت و رو
معرفی کتاب پشت و رو

ژانر: فانتزی

نویسنده: سوزان فرنسیس

مترجم: نیلوفر امن زاده

گروه سنی : ۷ تا ۱۲ سال

ناشر: پرتقال

۱۴۴ صفحه

قیمت: ۱۷۰۰۰ تومان

به دنبال کتاب مناسب برای گروه سنی متناسب کودکتان هستید؟ بخش معرفی کتاب سایت سرسره را دنبال کنید…

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید