درباره کتاب نیلی در شهر سوخته: سورنا و سارا و هانا کوچولو گریه می‌ کنند. آنها به همراه مادر و پدرشان به بندر گواتر رفته بودند اما گربه‌ شان که اسمش نیلی است، گم شد. آنها همه‌ جا را گشتند اما نیلی را پیدا نکردند. سفر داشت به پایان می‌ رسید و آنها باید به تهران بر می‌ گشتند اما نیلی را نتوانستند پیدا کنند.

بچه‌ ها خیلی ناراحت بودند. سورنا از دوری نیلی که هر شب پیش او می‌ خوابید، خوابش نمی‌ برد تا اینکه… نامه‌ ای به خانه آنها رسیده بود که رویش تمبری با عکس مرغ دریایی بود. روی نامه نوشته شده بود: «برسد به دست سورنا.» سورنا نامه را باز کرد. خیلی تعجب کرد. نیلی در سیستان و بلوچستان است و دارد به شهرهای مختلف سفر می‌ کند. نیلی روزهای بعد نامه‌ های دیگری هم برای سورنا فرستاد و در آنها از جنگل‌ های حرا، پوب مسواک، کوه‌ های مریخی، گِل‌ افشان، تمساح‌ ها، شهر سوخته و… نوشت که هر کدام‌ شان خواندنی است.

مشخصات کتاب نیلی در شهر سوخته

معرفی کتاب نیلی در شهر سوخته
معرفی کتاب نیلی در شهر سوخته

موضوع: داستان/ ایران‌ شناسی و سفر

نویسنده: مهدی رجبی

گروه سنی: ۵ تا ۹ سال

ناشر: زعفران

۴۸ صفحه

چاپ اول: ۹۶

قیمت: ۳۹۰۰۰ تومان

فلیکس ایرانی:
اگر کتاب‌ های ماجراهای فیلیکس را خوانده‌ اید و از آنها خوش‌ تان آمده است،‌حتما از این کتاب هم خوش‌ تان خواهد آمد. برعکس فیلیکس که جهانگردی می‌ کرد، نیلی، گربه‌ ای است که ایران‌ گردی می‌ کند و کودکان را با آثار باستانی، نقاط گردشگری و موضوعات مختلف بومی و فرهنگی مناطق مختلف ایران آشنا می‌ کند.

برای پدر و مادرها:
این کتاب پر است از نامه‌ های واقعی و کارت‌ پستال‌ هایی که درون پاکت‌ های زیبا قرار دارند و بخشی از داستان کتاب هستند. حضور این نامه‌ ها و عکس‌ ها برای بچه‌ ها، لذت خواندن کتاب را برای‌ شان دوچندان می‌ کند.

  به دنبال کتاب مناسب برای گروه سنی متناسب کودکتان هستید؟ بخش معرفی کتاب سایت سرسره را دنبال کنید…

[irp posts=”16310″ name=”معرفی کتاب شما همه دعوت دارید”]

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید