درباره کتاب مومو: مومو دختر عجیب غریبی است که به یکباره در خرابه های آمفی تئاتر یک شهر فقیر دیده می شود. اهالی شهر تصمیم می گیرند تا او را به پرورشگاه بفرستند یا کسی سرپرستی او را برعهده بگیرد اما دخترک خاص قصه ما از آنها خواهش می کند تا در همان خرابه ها به زندگی اش ادامه دهد. بنابراین اهالی دست به دست او می دهند و برای دختری که هیچ از هویت و گذشته اش نمیدانند محلی برای اسکان آماده کنند.

پس از مدت کوتاهی مومو به شخصیت دوست داشتنی در شهر تبدیل می شود. اهالی برای رفع مشکلات و مسائلشان به سراغ او می روند و مومو با صبوری به حرف هایشان گوش می سپارد. روزگار بر وفق مراد می گذرد تا اینکه حضور عالیجنابان خاکستری بر شهر سایه می افکند و دنیای اهالی شهر را تبدیل به روزگار یکنواخت و بی روح می کند. تنها کسی که در برابر خواسته هایشان می ایستد، کسی نیست جز مومو! حالا اهالی باید از او کمک خواسته تا زندگیشان را تغییر دهند.

نکته: در وجود تک تک ما یک مومویی زندگی می کند. موموی وجودمان در تلاش است تا زندگی را از یکنواختی به خوشی و خوشبختی تغییر دهد اما تعداد کمی از ما دل به او میسپاریم و راهش را ادامه می دهیم. اگر راه مومو را بشناسیم قطعا زندگی مان حال بهتری خواهد داشت. این کتاب به نوجوانان و بزرگسالانی که برای خوشبختی شان تلاش می کنند معرفی می شود.

مشخصات کتاب مومو

معرفی کتاب مومو

موضوع: رمان/ ماجراجویی

نویسنده : میشائیل انده

مترجم: کتایون سلطانی

گروه سنی: ١٢ سال به بالا

ناشر: افق

چاپ اول: ١٣٩٧

قیمت: ۲۶۵۰۰ تومان

  به دنبال کتاب مناسب برای گروه سنی متناسب کودکتان هستید؟ بخش معرفی کتاب سایت سرسره را دنبال کنید…

[irp posts=”20104″ name=”معرفی کتاب گرگ‌ های پوشالی”]

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید