درباره کتاب دفتر خاطرات یک عنکبوت: مجموعه‌ ای از خاطرات روزانه، بازی‌ ها، ترس‌ ها و آرزوهای یک بچه عنکبوت است. مخاطب در لا به‌ لای خاطرات بامزه و جالب این بچه عنکبوت، با ویژگی‌ های زیستی عنکبوت‌ ها نیز آشنا می‌ شود.

خاطرات بچه عنکبوت از ۱۰ اسفند آغاز می‌ شود و تا ۱۲ خرداد ادامه دارد. بچه عنکبوت در خاطرات‌ اش از زندگی روزانه‌ اش، بابابزرگ ماجراجویش، دوستان‌ اش مگس و کرم، مدرسه و برنامه‌ های آن، بازی‌ ها و شیطنت‌ هایش، غذاهایی که دوست ندارد، چیزهایی که از آنها می‌ ترسد و آرزویش صحبت می‌ کند. در ابتدا و انتهای خاطرات‌ اش نیز یک آلبوم دارد که در آن، تصاویر و اشیایی که برایش جالب بوده است، و حتی اولین پوستی که انداخته را چسبانده است.

متن داستان ساده و آسان‌ خوان است. تصاویر به خوبی متن را تکمیل کرده‌ اند. طنز در لابه‌لای متن و تصاویر تنیده شده است و باعث افزایش جذابیت کتاب شده است. دوستی عنکبوت با مگس پررنگ‌ ترین موضوع کتاب است. دوستی‌ ای که در حالت طبیعی نباید وجود داشته باشد و عجیب است، اما عنکبوت و مگس با وجود انتقادات اطرافیان و مشکلاتی که برایشان پیش می‌ آید دوستان خوبی برای هم باقی می‌ مانند.

این کتاب برای بلندخوانی مناسب است.

مشخصات کتاب دفتر خاطرات یک عنکبوت

معرفی کتاب دفتر خاطرات یک عنکبوت
معرفی کتاب دفتر خاطرات یک عنکبوت

نویسنده: دورین کرونین

تصویرگر: هری بلیس

مترجم: سمیرا کمالی

گروه سنی: ۳ تا ۱۲ سال

ناشر: کتاب نیستان

سال نشر: ۱۳۸۶

 

به دنبال کتاب مناسب برای گروه سنی متناسب کودکتان هستید؟ بخش معرفی کتاب سایت سرسره را دنبال کنید…

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید