درباره کتاب ماه و مرد کشاورز: او داستان کشاورز غمگینی است که به دنیای اطراف توجهی ندارد و در مزرعه‌ای کوچک زندگی می‌کند، هر شب حیوانات این مزرعه در علفزار به شادی و پایکوبی می‌پردازند تا این‌که بالاخره کشاورز را عصبانی می‌کنند،‌ اما ماجرا همیشه نمی‌تواند به این منوال پیش برود.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: «مرد کشاورز به طرف کمد بزرگش دوید. پالتوهای کهنه، قیچی، یک لنگه چکمه‌ی لاستیکی و یک قلاب ماهیگیری را پرت کرد بیرون و… آهان! آنجا، ته کمد چراغ قوه‌ی زرد بزرگش را پیدا کرد. یک لنگه چکمه‌ی لاستیکی‌اش را پوشید. چراغ قوه‌اش را برداشت و بیرون دوید. مترجم این اثر فریده خرمی است و تصویرگری آن را دیوید الیوت بر عهده داشته است.»

معرفی کتاب ماه و مرد کشاورز
معرفی کتاب ماه و مرد کشاورز

نویسنده: مارگارت مهی

مترجم: فریده خرمی

۴۰ صفحه‌

گروه سنی: ۷ تا ۱۰ سال

مهی یا ماهی نویسنده‌ی برجسته‌ی آثار کودکان در نیوزلند و یکی از نویسندگان شاخص این رشته در جهان و برنده جایزه معتبر هانس کریستین اندرسن در سال ۲۰۰۶ با کتاب «دختری که در مهتاب خود را شست» بود. او سال ۱۹۳۶ در فاکاتانی این کشور زاده شد و در سال ۲۰۱۲ نیز درگذشت.

این نویسنده دو بار در دوران زندگی خود مدال کارنگی را در سال‌های ۱۹۸۲ برای «شکار» و ۱۹۸۴ برای «تبدیل» دریافت کرد و سه جایزه‌ی فونکس را نیز در سال‌های ۲۰۰۵، ۲۰۰۶ و ۲۰۰۷ گرفت.

  به دنبال کتاب مناسب برای گروه سنی متناسب کودکتان هستید؟ بخش معرفی کتاب سایت سرسره را دنبال کنید…

[irp posts=”12072″ name=”معرفی کتاب ازدواج با خورشید”]