کتاب اشوزدنگهه یک فانتزی زیبا الهام گرفته از اسطوره‌ های باستانی ایران و شاهنامه فردوسی شاعر حماسه‌ سرای ایرانی است. «اشوزدنگهه»، نام شخصیتی است که در اوستا و کتاب‌های پهلوی از آن نام برده شده است؛ شخصیتی اسطوره‌ای که دوره‌های مختلف تاریخی را زیسته و از روزگار سیلک(شش هزار سال پیش) به دوره معاصررسیده است. معنی لغوی «اشوزدنگهه» به معنی انسان درستکار و حق‌جوی است و نویسنده با تألیف این کتاب سعی دارد  اسطوره‌ جدیدی را  براساس ویژگی‌های این شخصیت خلق کند.

معرفی کتاب اشوزدنگهه
معرفی کتاب اشوزدنگهه

نویسنده : آرمان آرین

انتشارات : نشر موج

دریافت پنج لاک پشت در فهرست هفدهم لاک پشت پرنده در بهار ۹۴

هر کس در زندگی خویش، چیزی را می‌جوید و نهایت دسترنج او همان خواهد شد که از آغاز طلبیده و در راه آن کوشیده بوده است. این بخشی از عدالت جهان است که برای هر انسان، فرد به فرد معنا دارد. اگر در جستجوی حق باشی، آن را خواهی یافت و از آن او خواهی شد. اگر جوینده‌ی باطل شوی، آن را در آغوش خواهی کشید و در آن سقوط خواهی کرد. این معادله‌ای ساده و بسیار مهم است. این یکی از اسرار جهان است.

خلاصه کتاب اشوزدنگهه

شش هزار سال قبل پسری جوان به نام اشوزدنگهه در شهر سیَلَک زندگی می کرد.او شاگرد یکی از دو استاد بزرگ مغان کوارَسمَنَ ایلامی بود.استاد دیگر موبدان شاماش شوموکین بود که بسیار چیره دست بود و تا حدی هم ترسناک می نمود.
در شب جشنی و در پایان آن،کوارسمن که به یکی از اسرار جاودانگی دست یافته بود،آخرین و مهم ترین دستاورد خود را که نشان برتری اش نسبت به شاماش شوموکین بود را در جایگاهی خصوصی نشان رقیب داد اما حادثه ای باعث گیر افتادن اشوزدنگهه و توطئه علیه او شد.

حال او یکی از جاودانگان است و برای انتقام و رهایی از بند این جاودانگی ناخواسته باید تلاش کند.او از حکومت های زمان،فرهنگ های مختلف عبور می کند تا سرنوشت حقیقی خود را در یابد.
آرمان آرین هدفش از ساختن این اسطوره چه بوه است: شخصیت اول از روی یکی از شخصیت های اسطوره ای اوستا و زرتشتی انتخاب شده است!

داستان در ۶ زمان مختلف یعنی از دوران سیلک کهن آغاز می شه و در دوران هخامنشیان،ساسانیان،عباسیا ن،ایلخانیان مغول ادامه داره تا به زمان معاصر می رسه.
آرین سعی داره در این مجموعه شخصیتی همانند اسپایدرمن،سوپر من و از این دست ایجاد کنه و توانایی رقابت با قهرمان های غربی و آمریکایی رو هم داشته باشه.
در پایان کتاب هم اسمها و مکان های ناآشنا و همچنین برخی از سنن زردشتی رو آورده که به فهم داستان کمک خوبی می کنه.

  به دنبال کتاب مناسب برای گروه سنی متناسب کودکتان هستید؟ بخش معرفی کتاب سایت سرسره را دنبال کنید…

[irp posts=”17120″ name=”معرفی مجموعه کتاب نجات ارداس”]