هم‌ زمان با هفته ملی کودک ۱۳ نشست تخصصی و یک کارگاه در حوزه‌‌های مختلف با حضور کارشناسان و متخصصان برگزار می‌شود.

شش نهاد فعال در حوزه‌ کودک و نوجوان و اداره کل آموزش و پژوهش کانون پرورش فکری از ۱۲ تا ۲۱ مهر پذیرای مربیان، فعالان حوزه‌ی کودک و نوجوان و علاقه‌مندان حضور در نشست‌های تخصصی هفته‌ ملی کودک هستند.

«کودک و قهرمانان دینی»، «ویژگی‌های خانواده‌ معیار در قرآن»، «لزوم آشنایی کودکان با ارزش‌های محیط زیست و میراث فرهنگی»، «نقش انیمیشن در سلامت روانی کودکان»، «علوم و فن‌آوری‌های شناختی»، «اهمیت فرهنگ سازی در استفاده از محصولات فرهنگی ایرانی»، «مفهوم کودکی در عصر حاضر» عنوان نشست‌هایی است که از سوی اداره کل آموزش و پژوهش کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از دوازدهم تا بیستم مهر برگزار خواهد شد.

همچنین قرار است با مشارکت کانون شش نشست از سوی شورای کتاب کودک، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، انجمن تصویرگران، انجمن نویسندگان کودک، وزارت بهداشت و مرجع ملی حقوق کودک در این روزها برگزار شود.

در عین حال یک کارگاه تصویرگری با عنوان «دوستی کودکان با حیات‌ وحش» از سوی انجمن تصویرگران برپا خواهد شد.

بر همین اساس، هر کدام از این ۱۳ نشست و کارگاه سعی دارد با تکیه بر نام‌گذاری روزهای هفته ملی کودک به یکی از موضوع‌های این حوزه بپردازند.

در عین حال، پیش‌تر نیز نشستی با عنوان «آموزه‌های عاشورایی» با سخنرانی دکتر محمدرضا سنگری برگزار شده است که به محور «کودک زیر چتر ایمان» عنوان روز نخست هفته‌ ملی کودک پرداخته است.

گفتنی است اسامی سخنرانان، عنوان‌ نشست‌های شش نهاد همکار و ساعت برگزاری آن‌ها به زودی منتشر خواهد شد.

برگزاری ۱۴ نشست‌ و کارگاه تخصصی در هفته ملی کودک
برگزاری ۱۴ نشست‌ و کارگاه تخصصی در هفته ملی کودک

نمایش ها و رویدادهای کودکانه این ماه را با این لینک دنبال کنید…

[irp posts=”20978″ name=”کارگاه کنترل خشم، کودک لجباز در مهدکودک لوح سفید”]