انتشارات مدرسه از نسخه کاغذی و الکترونیک کتاب «اینک، پیام‌آوری دیگر» رونمایی کرد. صبح روز دوشنبه ۱۳ آذرماه ۹۶ مصادف با هفته وحدت و در آستانه سالروز ولادت با سعادت رسول اکرم(ص) از نسخه کاغذی و الکترونیک کتاب «اینک، پیام‌آوری دیگر» با حضور حمیدرضا شاه‌آبادی مدیر عامل انتشارات مدرسه، نمایندگان رسانه‌ها، مهرداد مه‌آبادی طراح‌گرافیک اثر و جمعی از دوستداران کتاب در کتابفروشی پخش مدرسه رونمایی شد.

در ابتدای این مراسم محمد‌حسین محبت‌پناه مدیر بازرگانی انتشارات، گزارش مختصری از آن‌چه که انتشارات مدرسه در رابطه با پیامبر گرامی اسلام تولید کرده است، ارائه داد.

کتاب کاغذی و الکترونیکی «اینک، پیام‌ آوری دیگر» رونمایی شد
کتاب کاغذی و الکترونیکی «اینک، پیام‌ آوری دیگر» رونمایی شد

او گفت: در جامعه ایران اسلامی از کتاب‌هایی که در مورد پیامبر است، خوشبختانه استقبال خوبی می‌شود. ناشران مختلف سعی می‌کنند متناسب با حوزه فعالیتشان کتاب‌هایی را درباره رسول اکرم داشته باشند، که این وظیفه در مورد انتشارات مدرسه سنگین‌تر است، انتشارات مدرسه در طی سال‌های فعالیت، از بدوتاسیس تا امروز سعی کرده است به تناوب و حسب موضوع در مورد پیامبر کتاب تولید کند که موجب شده است، انتشارات مدرسه یکی از پرکارترین ناشران در مورد موضوع زندگی پیامبر(ص) برای گروه‌های مختلف مخاطبان خود است.

او در ادامه صحبت‌هایش آماری از کتاب‌های تولید شده در انتشارات مدرسه داد: مجموعه چهارده جلدی «پیامبرعزیزما» برای خردسالان تولید شده که مجموعه شعراست و در هر کتاب به یکی از جلوه‌های اخلاق حسنه حضرت پیامبر پرداخته شده. این مجموعه سروده سید محمد مهاجرانی است که زیر نظر مصطفی رحماندوست تولید شده است.

در بخش کودکان از مجموعه «چهارده سبد گل» کتاب«آفتاب مهربانی» نوشته ابراهیم حسن بیگی، کتاب «نامش محمد(ص) بود» نوشته سید مهدی آیت‌اللهی و از مجموعه «قصه‌های بهشتی» کتاب «مانند خورشید می‌درخشید» تالیف ناصر نادری و کتاب «پیامبر خوبی‌ها» نوشته امیرمهدی مراد‌حاصل تولید و در اختیار مخاطبان قرار گرفته است.

همچنین در بخش نوجوان کتاب «آخرین فرستاده» نوشته محمدرضا سرشار را از مجموعه «چهارده آفتاب» داریم و در بخش جوان هم کتاب مشهور رمان «محمد(ص)» نوشته ابراهیم حسن بیگی را چاپ کرد‌ه‌ایم که برگزیده کتاب فصل است و به زبان‌های مختلف در دنیا ترجمه شده است. علاوه بر آن که انتشارات مدرسه زبان فارسی این کتاب را تاکنون در نه نوبت چاپ کرده است، نسخه عربی کتاب را هم به چاپ رسانده است.

علاوه بر این کتاب، کتاب دیگری داریم از مجموعه شاهکا‌ر‌های موضوعی شعر فارسی ‌با نام «پیامبر اکرم» و کتاب «گفتار پیامبر»، تالیف حمیدرضا غلامرضایی را نیز در این انتشارات چاپ کرده‌ایم. همانگونه که ملاحظه می‌شود دربخش نوجوان تعداد عناوین نسبت به بقیه گروه‌های سنی کمتر بود. اما در دوره‌ مدیریت جدید و با توجه به تنظیم سیاست‌های جدید و توجه و تمرکز برگروه مخاطبان نوجوان، انتشارات مدرسه تصمیم گرفت که کتاب «اینک، پیام‌آوری دیگر» نوشته محمدرضا دین پرور را برای این گروه سنی از مخاطبان خود تولید کند.

مدیرعامل انتشارات مدرسه در ادامه گفت: برای همه ما باعث افتخار است که امروز کتابی را معرفی و رونمایی می‌کنیم که پیرامون زندگی، شخصیت و سنت عزیزترین خلقت عالم است. کسی که به قول عطار: خداوند متعال بهر خود آن پاک جان را آفرید / بهر او خلق جهان را آفرید. در واقع سخن عطار اشاره دارد به کلام الهی که می‌فرماید: لولاک لما خلقت الافلاک/ اگر به خاطر تو نبود جهان را خلق نمی کردم. چنین خلقت ارزنده و شریفی و چنین بنده بزرگی جا دارد که برای ما به عنوان عصاره خلقت، عصاره فضایل الهی و نماد رحمت الهی برای همه الگو باشد. همانطور که خداوند متعال می فرماید که ولکم فی سبیل الله اسوه حسنه».

وی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد تولید و عرضه کتاب‌ برای گروه سنی نوجوان اشاره کرد و گفت: باید توجه داشته باشیم که بخش مهمی از مخاطبان ما نوجوانان هستند. نوجوانانی که درطول زندگی به الگو و سرمشق نیازمندند. بنابر‌این احساس می‌شود که باید بیشتر به زندگی و شخصیت نبی مکرم اسلام (ص) بپردازیم و کتاب‌های بیشتری را در این زمینه تولید کنیم. چاپ و تولید کتاب «اینک، پیام‌آوری دیگر» قدم دیگری است که ما در انتشارات مدرسه برداشته‌ایم. قطعا آن چه تاکنون انجام شده است کافی نیست ما باید تلاش بیشتری در این زمینه انجام دهیم و کارهای بهترو ارزنده‌تری ارائه دهیم. به همین جهت توجه ویژه باید معطوف شود به مجموعه‌هایی که شخصیت پیامبرگرامی را از جهات مختلف معرفی ‌کند و برای گروه‌های سنی مناسب‌سازی شود.

در پایان علاوه بر رونمایی از نسخه کاغذی کتاب « اینک پیام‌آوری دیگر» از نسخه الکترونیکی آن نیز رونمایی شد.