روش هایی برای توانمند سازی ذهن کودکان اگر تا کنون خوش شانسی برای کارکردن روی ذهن کودک خود نداشته اید یا این که اصلا به این موضوع فکر نکرده اید یا اهمیت نداده اید ، می توانید هم اکنون روش هایی را برای توانمند سازی ذهن نسل جوان آینده که کودکان امروزی هستند به کار برید.

روش هایی برای توانمند سازی ذهن کودکان
روش هایی برای توانمند سازی ذهن کودکان

در این مقاله از سایت سرسره روش هایی برای توانمند سازی ذهن کودکان به شما ارائه می دهیم :

کودکان خود را برای انجام فعالیت ها تشویق کنید ، تشویق کردن شما باعث ایجاد انگیزه قوی تر و تلاش بیشتر می شود . از آن ها بخواهید تلاش در هر کاری بی وقفه باشد زیرا بی وقفه تلاش و فعالیت کردن باعث ایجاد تمرکز و توانمندی ذهن می شود. با فرزندان خود در مورد آینده و هدف آن ها صحبت و برنامه ریزی کنید . باید برنامه ریزی آن ها طوری باشد که با ذهنی باز توانایی دنبال کردن هدف خود را داشته باشند .

سعی کنید با توجه به توانایی ها و استعداد فرزندانتان آن ها را راهنمایی کنید. همیشه در کارها از فرزندانتان نظرخواهی کنید و پیشنهادهای جدید بخواهید و با آن ها مشورت کنید . همین کار شما باعث می شود آن ها نیز از شما نظرخواهی کنند و با شما مشورت کنند . حتی باید رفتن پیش مشاور را به او آموزش دهید زیرا این کارها باعث توانمندی و قدرت ذهن است. زمان هایی را به کودک خود اختصاص دهید که تنها حواستان با اوست . مثلا به حرف هایش گوش کنید و به بازی و حرکات او توجه کامل کنید. یک رابطه صمیمی بین خودتان و کودک ایجاد کنید تا او کارهایش را جدی گرفته و اهمیت بیشتری دهد.

از کودک خود حمایت کنید و حتی اگر کارهایی انجام می دهد که شما موافق نیستید خیلی سریع مخالفت خود را اعلام نکنید و قدم به قدم و مرحله به مرحله شروع به نظر دادن کنید . طوری نباشد که کودک احساس حقارت کند. حتما تعادل را در آموزش کودکان حفظ کنید . نه خیلی زود و نه خیلی دیر شروع به آموزش به فرزند خود کنید .

گاهی اوقات آموزش های سخت و طولانی کاری جز خسته کردن ذهن کودکان ندارند و همین باعث کاهش تمرکز روی فعالیت های کودک است. دوران کودکی سخت است . سعی کنید کمی این دوران را برای کودکانتان با نشاط تر بگذرانید . یک نقش فعال در بانشاط گذراندن این دوران داشته باشید. این نشاط شما یک تاثیر طولانی مدت روی ذهن کودک دارد و باعث توانندی ذهن است.

برگرفته از pickthebrain