دوازدهمین شماره ماهنامه داروگ (نخستین نشریه نوجوانان دوستدار محیط‌ زیست) منتشر شد. داروگ اَمردادماه همراه با یک پوستر تمام رنگی برای هدیه به نوجوانان در بخش‌های زیر منتشر شد.

دوازدهمین شماره ماهنامه داروگ منتشر شد
بخش‌های مختلف دوازدهمین شماره ماهنامه داروگ
تکاپو

در این بخش همکاران داروگی به سراغ معصومه ابتکار رفته‌اند و درباره دغدغه‌ها و سوال‌های محیط‌ زیستی‌شان با رییس سازمان حفاظت محیط‌ زیست گفت‌وگو کرده‌اند؛ گفت‌وگویی صمیمی با سوال‌ها و جواب‌های مهم.

طبیعت‌گردی

تابستان است و دوازدهمین شماره ماهنامه داروگ هم حال و هوای سفر و تابستان دارد. بچه‌ها با خواندن «یک شب تابستانی زیر باران شهابی» برای مشاهده بارش شهابی ۲۱ و ۲۲ اَمرداد آماده می‌شوند. طبیعت‌گردی این بخش با «شنا در دریاچه گهر» ادامه پیدا می‌کند و خوانندگان با یک گزارش لحظه به لحظه از سفر به این دریاچه زیبا همراه می‌شوند و در ادامه این بخش هم سری به باغ کتاب تهران می‌زنند و طرز تهیه تقویم پرنده‌نگری را می‌آموزند.

پارک جانوران

اگر به ببر، این حیوان زیبا و حیرت‌انگیز علاقه‌ دارید، خواندن این بخش را از دست ندهید. در این مطلب با ببر مازندران و چگونگی انقراض آن هم آشنا می‌شوید.

بچه‌های سبز

در این بخش افزون بر پاسخ به نامه‌های خوانندگان داروگ، به سراغ کودکی هوشنگ مرادی کرمانی، نویسنده محبوب کودک و نوجوان می‌روید.

سرگرمی

بخش سرگرمی دوازدهمین شماره ماهنامه داروگ محتوای بسیاری در نظر گرفته شده است. از گفت‌وگو با کارگردان جوان انیمیشن «آخرین داستان» تا آموزش ساخت چتر نجات، چاپگر خورشیدی و اوریگامی ببر و خواندن داستان زندگی سقراط، فیلسوف بزرگ همراه با چاشنی طنز و معماهای هیجان‌انگیز.

بیشتر بخوانید …  تنبیه کلامی کودک ممنوع !

زمین ما

در این بخش به کیهان سفر می‌کنید و تعداد زیادی مطلب در مورد ستارگان یاد می‌آموزید و در ادامه هم سری به مرکز زباله‌های خطرناک در شهر بازیافت می‌زنید.

زنبورانه

در این بخش هم پس از آموزش تهیه یک اسموتی (نرم‌نوش) خوشمزه، با زندگی نوجوانی مرحوم مریم میرزاخانی دانشمند ریاضی‌دان کشورمان آشنا می‌شوید و مانند شماره‌های گذشته، داروگ دوازدهم هم با ماجراهای پرفسور در زیست بوم به پایان می‌رسد.

دوازدهمین شماره ماهنامه داروگ با صاحب‌امتیازی شرکت انتشارات فنی ایران و مدیرمسئولی آرش قلمی‌فرد در ۶۸ صفحه با قیمت ۵۰۰۰ تومان، اَمردادماه ۱۳۹۶ بر پیشخوان روزنامه‌فروشی‌ها و شهرکتاب‌ها قرار گرفت.

مرتبط