برنامه ه��یتان طبق روال انجام شده است. آشپزخانه تقریبا تمیز است. تازگی ها یک پروژه بزرگ کاری و یک جشن عالی برگزار کرده اید. یک قرار نهار بیرون با دخترهایتان برای فردا تنظیم کرده اید در حالیکه دختر کوچکترتان در مدرسه است. زمانی که می خواهید استراحت کنید و سرتان را روی بالش بگذارید با خودتان فکر می کنید که چقدر خوب توانستم همه چیز را برنامه ریزی کنم. سپس صدایی از هال می شنوید : صدای سرفه و باز هم سرفه. با چه بیماری هایی کودک اصلا به مدرسه نرود؟

بیشتر بخوانید …   چگونه از سرماخوردگی کودکان جلوگیری کنیم؟ چشم هایتان از تعجب باز می شود. با خود می گویید نه همه چیز خوب است فقط کمی گرفتگی صداست. او حالش خوب است. دوباره صدای سرفه ،سرفه ، و باز هم سرفه نه همه چیز خوب است. اگر بخوابم و از جایم تکان نخورم هیچ اتفاقی نمی افتد. “ماااااااااااااااااااااامااااااااااااااااااان حالم خوب نیست” آه دستگاه بخار را بیرون می آورید و با خودتان فکر می کنید که آیا او فردا می تواند به مدرسه برود؟ مطمئنا سوال آسانی نیست. البته معمولا بچه ها خیلی دست به بینی شان می زنند و اگر به خاطر هر عطسه و سرفه آن ها را در خانه نگه داریم دیگر هیچ وقت به مدرسه نمی روند. از طرفی هم نمی خواهیم بچه ها را در موقعیتی قرار دهیم که بیماری شان تشدید شود یا بچه های دیگر را مریض کنند. اگر شک دارید در این زمان با متخصص اطفال کودک خود صحبت کنید. خیلی از مدارس در این شرایط قوانین خاص خود را دارند. اما به عنوان قوانین کلی ، در اینجا به شما می گوییم چه کنید. تب کردن واضح ترین نشانه بیماری تب کردن است.

با چه بیماری هایی کودک اصلا به مدرسه نرود؟
با چه بیماری هایی کودک اصلا به مدرسه نرود؟

اگر کودک شما تب کرد در خانه بماند. کودک نیاز دارد قبل اینکه به مدرسه برگردد برای ۲۴ ساعت تب اش قطع شده باشد. نکته : اگر نوزاد شما تب کرد خیلی فوری نیاز به مراقبت پزشکی دارد چون می تواند خیلی خطرناک باشد. بینی کیپ و سرفه کمی گرفتگی بینی یا سرفه ی تصادفی دلیلی برای رفتن به مدرسه نیست. اما اگر گرفتگی بینی شدید باشد یا سرفه پشت سرهم و بلند باشد یا حتی صدای خروسی دهد بهتر است که در خانه بماند. ممکن است سرفه ها برای مدت طولانی در بدن بچه ها بماند اما اگر برای چندین روز بود یا به همراهش تب نیز داشت با دکتر تماس بگیرید. اگر سرفه ها خروسکی بود یا هر مشکل تنفسی داشت خیلی فوری به پزشک مراجعه کنید. مشکلات شکمی مشکلات شکمی یا همان طور که معلم مدرسه دخترم می گفت” مشکلات روده ای”. اگر بچه ی شما بالا می آورد یا مشکل اسهال دارد حتما باید در خانه بماند (بعد از آخرین اسهال باید ۲۴ ساعت در خانه بماند) مطمئن شوید در خانه همه خیلی خوب دست هایشان را بشویند چون میکروب های معده واگیردار هستند. به خاطر داشته ب��شید که کودک خود را به خوردن مقدار زیادی از مایعات تشویق کنید.

اگر این کار را نکرد سریعا با دکتر صحبت کنید. نکته مرتبط : مادران با تمیزکردن خانه باعث از بین رفتن میکروب های معده می شوند. این کار را حتما انجام دهید. مسائل پوست پوست خشک و جوش ها می تواند مشکل ساز باشد. همانند پوست دختر من که هر روز متفاوت است. تشخیص نوع جوش ها پشت تلفن غیرممکن است. دخترم نیاز دارد تا مشکل صورتش توسط یک دکتر از نزدیک بررسی شود(و اینکه آیا مسری است یا نه) اگر به اینکه ممکن است شپش در سر داشته باشد شک دارید او باید در خانه بماند و به مسئولین مدرسه خبر دهید تا والدین دیگر را هم آگاه کنند. هم چنین دیدن خطوط یک شکل در چشم یا چشم های سرخ هم مشکل ساز است. معمولا بچه ی شما(یا خود شما)ممکن است با آن خطوط ترسناک در چشم بیدار شوید. این خطوط باعث قرمزی چشم شما می شود. این بیماری به شدت واگیردار است. مسلما بچه ها باید در خانه بمانند. بسته به این که این مشکل ویروسی باشد یا باکتریایی ، دکتر شما یک نسخه دارویی به شما می دهد تا خیلی زود خوب شود. درد درد داشتن خیلی سخت است.

به خصوص وقتی که بچه ها در مورد چیزهای احمقانه شکایت می کنند. اگر او در مورد درد داشتن خیلی شکایت کند، اگر درد مانع بازی کردنش شود و البته اگر شما شاهد یک زخم بد باشید، او را در خانه نگه دارید و فورا به او دارو دهید. به یاد داشته باشید که بدانید بچه ی شما بهترین است. و یک روز، یک روز شما از عهده تمام برنامه هایی که دارید برخواهید آمد! به این نتیجه خواهید رسید! بیشتر بخوانید …   ۵ پیشنهاد ویژه برای مقاوم کردن بدن در مقابل سرماخوردگی