زمانی که خبر بارداری تان را می شنوید، میلیون ها سوال در ذهن تان شکل می گیرد. یکی از این هزاران سوال که والدین را اذیت می کند این است که آیا باید جنسیت فرزندشان را بدانند یا نه. در برخی کشورها مانند هند، تشخیص جنسیت کودک به دلیل زیان های اجتماعی خاصی که دارد مانند سقط جنین، ممنوع است. هرچند در مناطق دیگری از دنیا، تشخیص جنسیت کودک انتخابی مهم است. حالا چرا نباید جنسیت جنین را بدانیم؟

زمانی که وقت تشخیص جنسیت کودک می رسد، احساس می کنید بر سر دو راهی قرار گرفته اید. تنها تعداد کمی از والدین هستند که می خواهند جنسیت فرزندشان نامشخص بماند.

چرا نباید جنسیت جنین را بدانیم؟
چرا نباید جنسیت جنین را بدانیم؟

حالا چرا نباید جنسیت جنین را بدانیم؟

۱- سورپرایز شدن

در این دوره و زمانه، با وجود فن آوری های اختراع شده، مانند تلفن همراه، پیام متنی، سایت و گفت و گوی آنلاین، به ندرت سورپرایز می شویم. با تمام این امکانات، اکثرا بین دو موقعیت می مانیم. این که چیزی را قبل از این که مشخص شود، می دانیم و یا این که آن را زودتر کشف می کنیم. شاید جنسیت فرزندتان آن سورپرایز بزرگی است که باعث حل شدن همه چیز می شود. چرا این خوشی را خراب کنیم؟

۲- در واقع سونوگرافی برای چیز دیگری انجام می شود

چرا نباید جنسیت جنین را بدانیم؟
چرا نباید جنسیت جنین را بدانیم؟

در واقع سونوگرافی های فراصوتی (که با استفاده از امواج صوتی می توانند داخل بدن تان را ببینند)، راهی برای بررسی کردن چگونه شکل گیری کودک است. بنابراین سونوگرافان هر هفته با اندازه گیری کودک، رشد او را بررسی می کنند. تا هفته بیستم (زمانی که جنسیت کودک مشخص می شود) و کودک کامل رشد می کند، چندین بار سونوگرافی انجام می شود. همچنین جنبه های مهم دیگری برای توجه به آن ها وجود دارد. بنابراین تشخیص جنسیت کودک در این زمان می تواند توجه تان را از چیزهایی مهم تر دور کند.

[irp posts=”14139″ name=”آیا مصرف استامینوفن در بارداری خطرناک است؟”]

۳- عامل انگیزه دهنده

بارداری برای کسی که مادر شدن برایش زود بوده، می تواند دوران طاقت فرسایی باشد. هر فشاری که به او وارد می شود، می تواند کاملا انرژی او را تخلیه کند. در این مورد، هر عامل انگیزه دهنده ای که بتواند انرژی مورد نیاز برای آخرین فشاری که در زایمان باید وارد کند را تامین کند، با ارزش است. در حقیقت، خیلی از زنان می گویند که ندانستن جنسیت فرزندشان، باعث می شود برای آخرین فشار در زمان زایمان تحریک شوند.

۴- دختر است یا پسر

چرا نباید جنسیت جنین را بدانیم؟
چرا نباید جنسیت جنین را بدانیم؟

چند بار این صحنه را در فیلم ها که پزشک به مادر، جنسیت فرزندش را می گوید، دیده اید؟ آن کلمات طلایی که می گوید (بچه پسر است یا دختر) می تواند باعث شگفتی شود. به نظرتان واکنش به این صحنه در زندگی واقعی تان نمی تواند جالب باشد؟ این چیزی است که خیلی از والدین به آن فکر می کنند و این گونه تصمیم می گیرند که جنسیت بچه را ندانند.

۵- نا امیدی مربوط به جنسیت بچه

همه ی زنان وقتی بحث جنسیت فرزندشان می شود، اولویت ها و ترجیحات قوی ای نسبت به جنسیت فرزندشان دارند. حتی مردان هم این گونه هستند. (اگر پسر داشته باشم، به او یاد می دهم که چگونه کریکت بازی کند). (اگر دختر داشته باشم، کسی را دارم تا غم و غصه ام را با او شریک شوم).
تشخیص جنسیت کودک می تواند آن تصویری که از کودک در ذهن تان دارید را از بین ببرد. اما با در آغوش گرفتن فرشته ی کوچک تان، به سختی از چیزی ناراحت می مانید.

۶- خیلی طبق جنسیت کودک با او رفتار نکنید

چرا نباید جنسیت جنین را بدانیم؟
چرا نباید جنسیت جنین را بدانیم؟

اگر جنسیت بچه تان را می دانید، خیلی دشوار است که طبق جنسیت اش با او رفتار نکنید. فکر کنید که می دانید فرزندتان پسر است، آن وقت مایل می شوید که اتاق اش را آبی رنگ کنید. و اگر دختر باشد، اتاق اش را صورتی می کنید. حتی اگر جنسیت بچه را هم ندانید، اتاق اش را رنگ خواهید کرد، اما شاید بدون توجه به جنسیت کودک این کار را بکنید.

۷- ممکن است تشخیص جنسیت کودک درست نباشد

اگر چه خیلی اتفاق نمی افتد، اما امکان اش است. ممکن است سونوگرافی های فراصوتی، آن طور که فکر می کنید روشی بدون خطا برای تشخیص جنسیت کودک نباشند .شاید اگر جنسیت نوزاد را بدانید همه چیز را از قبل برنامه ریزی کنید پس برای اتاق نوزاد مشتاق هستید. بنابراین، بسیاری از والدین بهتر می دانند که جنسیت نوزاد را ندانند و ریسک نکنند و سورپرایز شوند
به هر حال تشخیص جنسیت بچه انتخابی شخصی است. بنابراین راحت باشید، فکر کنید و هر کاری که قلب تان می گوید را انجام دهید. هر چیزی همان طور که باید، آشکار می شود. دوران مادری شادی داشته باشید.

[irp posts=”14123″ name=”۵ تفاوت مهم بارداری دوقلو با تک قلو”]

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید