با هر نگرشی که دارید پستانک یا هر چیز دیگه که آن را می نامید باید زود عوض شود. پستانک کودک خیلی زود خراب می شود چون زمین می افتد، شسته می شود (حتی در ماشین ظرفشویی)، جویده می شود و در واقع اینطور به نظر می رسد که خیلی وقت است از آن استفاده می شود. البته شما می توانید برای یادگاری آن را پیش خود نگه دارید اما نه برای استفاده کردن همیشگی. نگه داشتن پستانکی که باید عوض شود اصلا کار عاقلانه ای نیست.

خیلی از مردم از پستانک برای بچه هایشان ، به این دلیل استفاده می کنند که سندرم مرگ ناگهانی نوزاد را کاهش می دهد ، نیاز نوزاد به مکیدن را رفع می کند ، باعث می شود خودش آرام بگیرد. هیچ تاریخ انقضایی مثل دو هفته یا دو ماه برای پستانک ها وجود ندارد چون استفاده نوزادان از آن معمولا خیلی متفاوت است.

پستانک کودک چه زمانی باید عوض شود؟
پستانک کودک چه زمانی باید عوض شود؟

یکی از مادران می گوید: نوزاد من کولیک دارد و من طبق برنامه به او پستانک می دادم. باید اقرار کنم که شب ها ۵ پستانک کنار گهواره دخترم می گذاشتم که در صورتیکه یکی از آن ها از دهانش افتاد دیگری را بردارد. پستانک های دخترم خیلی استفاده می شد. تمیز می شدند و مرتب استریل می شدند اما به همین زودی ها به نظر نمی آمدند که خراب شده باشند فقط کمی زبر و زمخت می شدند.

جان سیکلر مدیر بازاریابی مصرفی می گوید یکی از مهم ترین عواملی که نشان می دهد زمان آن رسیده که پستانک کودک را کنار بگذاریم این است که آسیب دیده باشد.

حتی یک بچه بدون دندان هم می تواند سر پستانک را پاره کند و این که بارها آن را داخل ماشین ظرفشویی انداخته باشیم هم باعث می شود زودتر این اتفاق بیفتد. او توضیح می دهد که پستانک ها به سوراخ های تهویه نیاز دارند اما همین می تواند نقطه ضعفی برای آن ها باشد. خیلی خوب است که این نقاط ضعف زود به زود چک شوند. اگر هر پارگی کوچکی روی آن دیدید سریع آن را عوض کنید.

چیز دیگری که نشان می دهد وقت آن رسیده که پستانک را کنار بگذارید این است که بچه هایتان در حال رشد سریع هستند. والدین شاید ندانند که هر پستانکی با توجه به سایزش برای سن به خصوصی از بچه ها تعبیه شده است. اگر شما مطمئن نیستید که پستانک بچه شما برای سن او مناسب است یا نه، آنقدری ارزان هست که یک پستانک دیگر برایش بخرید.

فقط دو سایز پستانک برای خرید وجود دارد. ۰ تا ۶ ماهگی و ۶ تا یک سالگی. شکل های مختلفی از پستانک وجود دارد که همه ی آن ها هم درپوش دارند.

به علاوه سیکلر می گوید زمانی که دیدید بچه ها شروع به دندان درآوردن می کنند پستانک کودک را کلا کنار بگذارید. دندان های بچه ها خیلی تیز است و آن ها می توانند هر چیز نرمی که قابل جویدن است را هزار بار بجوند. خاطرم هست زمانی که ریشه های دندان دخترم را دیدم پستانک را دور انداختم. خوشبختانه او آماده و خوشحال بود که این کار را بکند و مشکلی به وجود نیامد.

احتمالا شما تا امروز همانند عقاب بالای سربچه تان بوده اید و می دانید چطور از پستانک استفاده کنید که کودکتان آسیب نبیند. هم چنین شما می توانید آن را از نزدیک بررسی کنید که خراب نشده باشد.

خوشبختانه عوض کردن و خرید پستانک جدید حساب بانکی شما را خالی نمی کند!

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید