بیشتر زنان نشانه های بارداری را تا هفته ی چهارم یا پنجم بارداری تجربه نمی کنند.

هنگامی که تخمک بارور شد، در لوله ی فالوپ شما به سمت رحمتان حرکت می کند و در آن جا پوشش خود را جایگذاری می کند. این اتفاق حدود هفته ی سوم رخ می دهد؛ درست قبل از عادت ماهانه ی شما. امکان دارد برخی از زنان مقداری دل درد یا خونریزی را به دلیل جا سازی تخمک بارور شده در رحم تجربه کنند. اما این نشانه ها نباید با عوارض عادات ماهانه اشتباه گرفته شود.

برخی از زنان حتی در اوایل بارداری خود برخی از نشانه های بارداری را احساس می کنند. آن ها ممکن است سینه های حساس شده، خستگی و حالت تهوع را تجربه کنند. امکان دارد برخی حتی عوارضی نامعمول یا عجیب داشته باشند، از جمله افزایش ترشحات واژنی یا احساس سبکی سر.

نشانه های بارداری چه زمانی شروع می شوند؟
نشانه های بارداری چه زمانی شروع می شوند؟

هفته ی چهارم هفته ی مهمی است: عادت ماهانه شروع نشده؟ چه زمانی عوارض بارداری خود را نشان می دهند؟ برای اکثر زنان، زمانش همین حالاست.

حالا زمانی است که به آن شروع سه ماهه ی اول می گویند. با اینکه احتمال دارد در اوایل بارداری متوجه عوارض موجود نشوید، بعید است متوجه رخ ندادن عادت ماهانه تان هم نشوید! بسیاری از زنان هنوز هم در هفته ی چهارم و پنجم احساس خوبی دارند، اما برای تعداد زیادی از زنان، این زمانی است که بعضی از عوارض بارداری شروع به نشان دادن خود می کنند. حالت تهوع، خستگی، حساسیت نوک پستان ها، گرفتگی و تکرر ادرار از عوارض متداول هستند.

در یک نظر سنجی که توسط سازمان آمریکایی بارداری انجام شد، ۲۹% زنان، رخ ندادن عادت ماهیانه را اولین نشانه ی بارداری خود گزارش کردند. اما ۲۵% گفتند که به دلیل حالت تهوع، پیش از آن هم خبر داشتند. پس در واقع بیشتر به فرد بستگی دارد.اگر در تلاشید تا باردار شوید و چرخه ی قاعدگی خود را زیر نظر دارید، سعی کنید بیش از حد روی داشتن یا نداشتن نشانه های فیزیکی تمرکز نکنید. این پروسه می تواند یک بازی برای سنجش میزان صبر شما باشد و هنگامی که منتظرید باردار شوید، بسیار راحت است برای نداشتن احساس تهوع یا خستگی ناراحت شوید. هر زن به شیوه ی خود این نشانه های اولیه را تجربه خواهد کرد، رخ ندادن عادت ماهانه هنوز قابل اعتماد ترین نشانه ی بارداری شماست.

چه زمانی عوارض اولیه ی بارداری رخ می دهند؟ برای برخی از زنان، این عوارض تقریبا بلافاصله شروع می شوند. برای دیگران، دیرتر از آنچه تصور میکنند اتفاق می افتد! تکنولوژی آزمایش بارداری تا به امروز پیشرفت زیادی کرده است و شما نباید زیاد صبر کنید تا مطمئن شوید که آنچه که منتظرش بودید انتخاب افتاده است.

[irp posts=”2345″ name=”باورها و توصیه‌های نادرست در دوران بارداری”]

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید