در زمان تب باید حداقل انرژی مورد نیاز برای مقابله با عفونت تامین شود. غذاهای سبک میل شود. آب میوه ها و سبزی های تازه و همچنین سوپ ساده سبزیجات بسیار عالی است. نوشیدن مایعات فراوان به جبران نیروی از دست رفته و کسب شادابی دوباره کمک می کند. در این مطلب لیست کاملی از آب میوه هایی که به درمان تب کودک کمک می کند ارائه شده است:

بهترین آب میوه برای تب

۱۳ آب میوه مفید برای تب کودک

۱- آب پرتقال :

یک پرتقال بخورید و یا آب تازه آن را بنوشید.با این کار ،ویتامین C مورد نیاز بدنتان را تامین میکنید.

۲- آب سرد :

یک حوله دستی را با آب سرد خیس کنید.سپس حوله را بچلانید ،تا آب اضافی از آن خارج شود و آن را روی گردن و پیشانیتان قرار دهید،تا تبتان پایین بیایید.

۳- آب شربت لیموترش :

شربت لیموترش ، مقوی و تب بر بوده و ضد عطش است و تشنگی را از بین می برد.

۴- آب انار :

از آنجایی که انار یا آب آن در رفع تشنگی مفید است، استفاده از آن برای بیماران تب دار بسیار توصیه شده است.

۵- آب لیمو ترش :

آب لیموترش تازه همراه با نصف لیوان آب و کمی عسل نوشابه سیار مفرحی است برای بیماران تب دار.

۶- آب گریپ فروت :

گریپ فروت ضد سرماخوردگی است و تب را پایین می آورد. درهنگام سرماخوردگی و تب آب گریپ فروت بنوشید.

۷- آب خیار :

نوشیدن آب خیار اکثر تب های شدید را از بین می برد.

۸- آب لیموشیرین :

آب لیموشیرین مزه شیرین و ملایمی دارد و برای رفع عطش و التهاب بیماران تب دار تجویز می شود. برای قطع شدن تب، ۳۰ گرم پوست خشک شده نارنج را در یک لیتر آب جوش ریخته، پنج دقیقه بجوشانید، بعد آن را از روی آتش برداشته و ۲۰ دقییقه بگذارید دم بکشد. سپس آن را صاف کرده و با عسل یا شکر شیرین کرده و قبل از هر وعده غذایی یک فنجان از آن بنوشید.

۹- آب هندوانه :

آب هندوانه ، برای درمان تب های عفونی تجویز می شود .

۱۰- آب هویچ :

خوردن آب هویج در درمان تب موثر است.

۱۱- آب سیب:

یک سیب را بردارید و آن را در یک و نیم فنجان آب بجوشانید.اجازه دهید،آن قدر بجوشد تا سیب نرم شود.این ترکیب را صاف کنید و کمی عسل به آب سیب اضافه کنید.این نوشیدنی را بجوشانید ،زیرا احساس خوبی در شما ایجاد میکند.

۱۲- آب کاهو :

چند برگ کاهوی تازه را درون ظرف بریزید و آب گرم به آن بیفزایید.مدتی صبر کنید تا برگ کاهو در آب خیس بخورد و سپس آن را صاف کنید.یک قاشق غذا خوری عسل به این نوشیدنی اضافه کنید.اجازه دهید تا این ترکیب خنک شود.آن در فاصله های منظم بنوشید تا تب تان پایین بیاید.

۱۳- آب کشمش :

هفت و نیم فنجان آب و سه چهارم فنجان کشمش تازه را با هم مخلوط کنید .اجازه دهید که این ترکیب،به مدت چند دقیقه بجوشد.سپس آن را صاف کنید.برای تمام شدن تب ، این ترکیب را ۶ بار در روز بنوشید.

نکته:

در صورتی که کودکان زیر ۳ سال و سالمندان تب داشته باشند باید فورا به پزشک مراجعه کرد زیرا دمای بدن آنها به خوبی تنظیم نمی شود. به طور کلی تب بالا به اقدام درمانی نیاز دارد . همچنین اگر تب در حد متوسط بیش از ۳ روز طول کشید نباید در مراجعه به پزشک درنگ کرد.

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید