فواید و مضرات تغذیه کودک با سرلاک چیست؟ چه زمانی باید به نوزاد خود سرلاک بدهید؟ این ها سوالاتی است که ذهن همه مادرانی را که به تازگی در راه مادر شدن قدم گذاشته اند، مشغول کرده است.

خوب! پاسخ به این مساله به طور کامل به رشد کودک شما و همچنین به توصیه های پزشکی که تحت معالجه آن هستید بستگی دارد. با این حال، سازمان بهداشت جهانی توصیه می‌کند که کودک را از ۶ ماهگی با غذای جامد تغذیه کنید، اما اگر نوزاد خوب رشد نکرده است، پزشکان توصیه می کنند تغذیه با سرلاک را از ۴ ماهگی آغاز کنید.

زمانی که قصد دارید به کودک غذای جامد دهید، لازم است ابتدا در رابطه با این که چه چیزی می خواهید به کودک بدهید فکر کنید. زیرا این تصمیم سلامتی کودک شما را تحت تاثیر خود قرار می دهد.

بیشتر چه غذایی به کودک بدهم؟

فواید و مضرات تغذیه کودک با سرلاک چیست؟
فواید و مضرات تغذیه کودک با سرلاک چیست؟

مطمئنا سرلاک اولین انتخاب برای تمام مادرهای مهربانی است که می‌خواهند بهترین‌ها را به نوزادشان بدهند. سرلاک شامل غلات است که در آن تمام مواد مغذی ضروری برای ایجاد رشد و نمو مناسب در نوزادتان، وجود دارد.

در این مقاله خواهید فهمید که چرا باید به کودک خود سرلاک بدهید و از مزایای دادن سرلاک به کودک آگاه می شوید.

بیشتر بخوانید: عوارض سرلاک برنج چیست؟

آیا ضروری است که به فرزندم سرلاک بدهم؟

سرلاک توسط همه متخصصین اطفال، از جمله انجمن اطفال آمریکا توصیه می‌شود که تنها زمانی که نوزاد شما ۶ ماهه است، به او سرلاک داده شود.

با این حال , همیشه توصیه می‌شود قبل از شروع تغذیه کودک خود با انواع غذای جامد، با پزشک خود مشورت کنید. شما ممکن است بخواهید کودک خود را با غذای خانگی که تحت نظارت شخصی شما درست شده‌ است و به همان اندازه مغذی است، تغذیه کنید.

تفاوت عمده بین مواد غذایی خانگی و سرلاک این است که سرلاک با آهن و دیگر مواد معدنی ضروری که به عنوان مکمل غذایی برای نوزاد در حال رشد استفاده می‌شود، غنی شده است.

اگر از غذای خانگی استفاده کنید باید از مکمل‌های آهن که در هویج، انار، اسفناج و یا سبزیجات برگ دار وجود دارند، استفاده کنید. سرلاک ترکیبی از شیر و حبوباتی است که به رشد سریعتر کودک کمک می کند.

این غذا مواد غذایی زیر را برای کودک فراهم می کند، ترکیبی از غلات، آهن، کلسیم، ویتامین D، پروتئین، روی، ویتامین A، ویتامین C و امگا ۳ و امگا ۶ است. این ماده دارای ۱۸ ماده مغذی مهم است و عاری از هر ماده نگهدارنده شیمیایی، طعم‌ها و رنگ‌ها می‌باشد.

به طور متوسط، تا دو سال می‌توان به نوزادان سرلاک داد. بیشتر مادران ترجیح میدهند سرلاک را تا یک سال به فرزندشان بدهند. پس از آن مایلند که غذای پخته خانگی را برای ایجاد تنوع و مزه به کودکان خود، بدهند.

تغذیه کودک با سرلاک

همیشه خوب است که ترکیبی از سرلاک و غذای خانگی به کودک خود بدهید. با این کار به کودک کمک می کنید که هم ترکیبی از مواد مغذی را بخورد و هم در کنار آن از طعم و مزه غذای خانگی بهره مند شود.

سرلاک در هنگام سفر یا بیرون رفتن، کار تغذیه کودک را راحت می کند. آماده کردن آن و تغذیه کودک با آن، خیلی راحت انجام می شود. اندازه‌گیری و آماده‌سازی آن باید دقیقا مطابق چیزی باشد که روی آن توصیه شده است.


زمانی که برای کودک تان سرلاک آماده می کنید، باید مطمئن شوید که استانداردهای بهداشتی به خوبی حفظ می‌شوند. توصیه می‌شود قبل از اینکه این کار را انجام دهید، دست‌هایتان را کاملا بشویید و از کاسه تمیز و آب جوشیده استفاده کنید.

مادران در سراسر جهان ترجیح می دهند کودکشان هم رشد فیزیکی و هم رشد روانی خوبی داشته باشد. سرلاک یک غذای عالی برای کودکان کوچک است و مطمئنا یک راه‌حل سریع، برای غذا دادن به نوزاد در این دنیای پرسرعت است.

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید