سیارات منظومه‌شمسی، برای اغلب کودکان، اجرام آشنایی هستند. کودکان، در عصر فناوری، بارها نام این سیارات را شنیده‌اند و کم و بیش با آن‌ها آشنا هستند.

پس از سفرهای خیالی به این سیارات، سوالی در ذهن کودکان شکل می‌گیرد. آن‌ها دوست دارند بدانند آیا خارج از منظومه‌شمسی سیاره‌ای وجود دارد؟ آیا سیاراتی به دور دیگر ستاره‌ها در حال گردش هستند؟ این سیارات چه ویژگی‌هایی دارند؟ آیا آن‌ها مانند زمین هستند؟ آیا امکان شکل‌گیری حیات بر روی آن‌ها وجود دارد؟ تا کنون چند سیاره خارج از منظومه‌شمسی را کشف کرده‌ایم؟ روش و ابزار ما برای کشف این سیارات چیست؟ خوشبختانه سیر تکامل علم و دانش بشر، امروزه به نقطه‌ای رسیده است که برای این سوالات پاسخ‌های روشن و معینی داریم. از این رو در این وبینار با کودکان همراه می‌شویم، تا در سفری خیالی از منظومه‌‌شمسی خارج شویم و پاسخ تمام این سوالات را با سفر کردن به دنیای سیارات فراخورشیدی به دست آوریم.

لازم به ذکر است با یک گوشی هوشمند یا رایانه شخصی می‌توانید در این برنامه شرکت کنید و به وسیله دیگری نیاز ندارید. همچنین فیلم وبینار در حساب کاربری شرکت‌کنندگان تا چند ماه در دسترس خواهد بود.
برای ورود به وبینار، هایلایت استوری کافه تدریس ۲ را در صفحه اینستاگرام مجله نجوم (nojum_magazine) ببینید.

این برنامه مختص کودکان ۷ تا ۱۱ سال است و به هیچ دانش پایه‌ای نیاز ندارد.

 مدرس: شهرزاد میرسلطانی مدرس نجوم برای کودکان

 پنجشنبه: ۲۳ مرداد ۱۳۹۹

  ساعت: ۱۸ تا ۱۹:۳۰

 هزینه ثبت نام در وبینار: ۱۵ هزار تومان

از طریق لینک Nojum.cafetadris.com ثبت نام کنید

وبینار سفر به سیارات دوردست
وبینار سفر به سیارات دوردست

نمایش ها و رویدادهای کودکانه این ماه را با این لینک دنبال کنید…

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید