خانه روانشناسی سرسره با هدف ارائه خدمات روانشناختی ویژه کودک و نوجوان و ایجاد فضایی همراه و دلسوز در کنار خانواده ها برای ایجاد سلامت روان و ایمنی عاطفی کودکان راه اندازی شد.

کودکانی که با والدینشان ارتباط نزدیک و صمیمانه ای دارند، در آینده برای برقراری ارتباط و حضور در اجتماع، بسیار موفق تر عمل می نمایند.

در خانه روانشناسی سرسره آموزش های لازم برای ارتباط موثر والدین با فرزندانشان و همراهی آنها در شناخت هرچه دقیق تر شخصیت فرزند و تشخیص نقاط ضعف و قوت آنها ارائه می شود.

روانشناسی کودک

خانه روانشناسی سرسره چه خدمتی به خانواده ها ارائه می دهد؟

بسیاری از والدین علائم و نشانه های بیماری روانی را در کودکان نمی شناسند. حتی اگر این علائم را بشناسید، باز هم خیلی سخت است که آنها را از رفتار طبیعی کودک تشخیص دهید.

تشخیص بیماری های روانی در کودک بسیار مشکل است، چرا که اغلب کودکان در ابراز احساسات خود دچار مشکل هستند و رشد و نموشان با یکدیگر فرق دارد.

یک ابزار علمی در تشخیص و تحلیل مسائل روانشناختی کودک، شناخت شخصیت کودک و وضعیت روانی او از روی نقاشی اش است.

کودک همه پرسشهای پنهانی، شادی ها، اضطراب ها، عشق ها و ترس های خود را در نقاشی بیان می کند. زیرا او الفاظی را برای بیان احساس خود در اختیار ندارد و نقاشی اش از راه و رمزهایی مانند خورشید، آب، درخت یا خانه، بدون هیچ قید و بندی، به جای او سخن می گوید.

چگونه از خدمات خانه روانشناسی سرسره استفاده کنیم؟

خانه روانشناسی سرسره

 

در خانه روانشناسی سرسره در نخستین گام، با تحلیل و بررسی نقاشی کودک با کمترین هزینه و سریع ترین روش، ارزیابی اولیه ای برای تشخیص شخصیت کودک و مشکلات روانی او صورت می گیرد.

در این روش که به مطالعه و بررسی خطوطی که کودک می کشد، رنگی که انتخاب می کند، نحوه رنگ آمیزی که می کند، شکل هایی که انتخاب می کند و حتی مکانی که برای ترسیم بر روی کاغذ انتخاب می کند، می پردازد، همه هیجانات و عواطف او قابل ارزیابی و شناسایی است. حتی سن عقلی و سن هوشی کودک را می توان با نقاشی سنجید. بدین ترتیب است که بر حسب شیوه تقسیم نیرو در خطوط ترسیم شده، از راه پررنگی و قدرت خطوط، جا اندازی ها، خط خوردگی ها و غیره می توان به حالت عاطفی نقاش پی برد.

تحلیل نقاشی کودک

پس از آن که نتایج مطالعه و شناخت اولیه از شخصیت کودک به والدین ارائه شد، در گام بعدی آنها می توانند با توجه به شرایط مناسب خود، برای دریافت راهکارهای آموزشی و درمانی از ارتباط تلفنی، حضوری یا آنلاین با متخصصان خانه روانشناسی بهره ببرند.

در این قدم روانشناسان ما از شما سوالاتی در مورد سابقه و ویژگی های خانوادگی خود می پرسند تا بهتر بتوانند شرایط کودک را ارزیابی کنند و در نهایت شما را برای ادامه راه آموزش و دریافت طرح های درمانی مخصوص کودکتان راهنمایی خواهند کرد.

در خانه روانشناسی سرسره، شما می توانید همواره از متخصص روانشناس کودک به عنوان پزشک، دوست و همراه خانواده خود برای ایجاد سلامت و آرامش روان کودک و نوجوانتان کمک بگیرید. مشکلات و مسائلی که کودک در هر مرحله از رشد خود با آن مواجه است را مطرح کنید و راهکارهای درست و علمی برخورد با آنها را بیاموزید تا بتوانید کودکی را پرورش دهید که از آسیب های روانی دوران کودکی مصون بوده است.

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید