این برنامه مختص کودکان ۷ تا ۱۱ سال است و به هیچ دانش پایه‌ای نیاز ندارد.

آسمان‌شب، بخشی از طبیعت است و کودکان از همان ابتدا با دیدن آن و اجرامی که در آن خودنمایی می‌کنند، شیفته آسمان می‌شوند. از جمله اجرامی که توجه کودکان را به خود جلب می‌کند، ستاره‌ها هستند. نقاط نورانی کوچکی که همچون دانه‌های جواهر بر پهنه‌ی آسمان می‌درخشند. اما این نقطه‌های نورانی کوچک اسرار بزرگی در خود نهفته دارند که پی بردن به آن‌ها برای کودکان مملو از شگفتی و لذت است.
از این رو در این وبینار، همراه کودکان از رمز و راز دنیای ستارگان باخبر می‌شویم. به عنوان مثال ستارگان تا چه اندازه بزرگ هستند؟ خورشید ما چه تفاوتی با باقی ستاره‌ها دارد؟ آیا این اجرام رنگ‌های متفاوتی دارند؟ داستان تولد و مرگ ستارگان چیست؟ ساختار ستارگان چگونه است؟ آیا بر روی ستارگان حیات وجود دارد؟ در کنار پاسخ به این پرسش‌ها عکس‌ها و فیلم‌هایی را تماشا خواهیم کرد، با یکدیگر گفتگو خواهیم کرد و در پایان با معرفی و آموزش یک پروژه تخصصی برای کودکان، سفر خود را به این اجرام اسرار آمیز به پایان خواهیم برد.

لازم به ذکر است با یک گوشی هوشمند یا رایانه شخصی می‌توانید در این برنامه شرکت کنید و به وسیله دیگری نیاز ندارید. همچنین فیلم وبینار در حساب کاربری شرکت‌کنندگان تا چند ماه در دسترس خواهد بور.

 مدرس: شهرزاد میرسلطانی، مدرس نجوم برای کودکان

زمان: پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹

ساعت: ۱۸ تا ۱۹:۳۰

 هزینه ثبت نام در وبینار: ۱۵ هزار تومان

برای ثبت نام، نشانی Nojum.cafetadris.com را در مرورگر گوشی یا رایانه تایپ کنید و این وبینار را انتخاب کنید.

وبینار رمز و راز دنیای ستارگان
وبینار رمز و راز دنیای ستارگان

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید