این برنامه مختص کودکان است و به هیچ دانش پایه‌ای نیاز ندارد.

 مدرس: شهرزاد میرسلطانی، مدرس نجوم برای کودکان

زمان: پنجشنبه ۱ خرداد ۹۹

ساعت:
  ۱۸ تا ۱۹:۳۰

هزینه ثبت نام در وبینار:
۱۵ هزار تومان

برای ثبت نام، نشانی Nojum.cafetadris.com  را در مرورگر گوشی یا رایانه تایپ کنید و این وبینار را انتخاب کنید.


درباره این وبینار:

 از گذشته‌های دور انسان‌ها هر زمان به آسمان‌شب نگریستند خود را در برابر جهانی مملو از ناشناخته‌ها و شگفتی‌های کشف نشده دیدند. در گذر زمان کنجکاوی بی‌حد و اندازه‌ انسان‌ها، آن‌ها را به کشف ناشناخته‌ها تا دوردست‌های کیهان واداشت.

پس از آغاز عصر فضا و با ظهور فناوری‌های فضایی انسان‌ها دست‌به‌کار شدند و به هرجا که توانستند سرک کشیدند و و از رمز و رازشان با خبر شدند: از سفر و اکتشاف در منظومه‌ شمسی خودمان گرفته تا تماشای اعماق کیهان.

این ماجراجویی‌های کیهانی را نه خود انسان‌ها بلکه دست‌ساخته‌هایشان صورت دادند. درواقع ما انسان‌ها کارآگاهان فضایی خود را به فضا فرستادیم تا از گوشه گوشه‌ فضا با عکاسی و جمع‌آوری اطلاعات از راه‌های مختلف، ما را در کشف ناشناخته‌هایمان از این جهان بی‌حد و مرز یاری کنند. در این وبینار همراه کودکان این کارآگاهان فضایی را از گذشته تا به امروز خواهیم شناخت و از دستاوردهایشان خواهیم گفت.

برای مثال چه فضاپیمایی در منظومه شمسی مشغول ثبت تصاویر از خورشید است؟ فضاپیمای کنجکاوی در مریخ چه می‌کند؟ دستاوردهای کاسینی از ارباب حلقه‌های منظومه شمسی برای ما چه بود؟ بر سر ویجرها چه آمد؟ و سپس با کارآگاهان فضایی آینده آشنا خواهیم شد. به طور تقریبی خواهیم دانست در آینده باید منتظر چه اطلاعات و تصاویر جدیدی باشیم.

در پایان با نحوه‌ ساخت ماکت‌های کارآگاهان فضایی‌ آشنا خواهیم شد تا پس از ساخته شدن برای کودکان‌مان به یادگار بماند.

وبینار کارآگاهان فضایی
وبینار کارآگاهان فضایی

نمایش ها و رویدادهای کودکانه این ماه را با این لینک دنبال کنید…

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید