سوء استفاده جنسی از کودکان

در مرکز DCSF سوء استفاده جنسی از کودکان، طبق تعریف زیر است:

اجبار کردن یا فریب دادن کودک به منظور شرکت در فعالیت های جنسی که لزوما هم با میزان خشونت زیادی همراه نیست، اما در هر صورت، کودک می تواند تشخیص دهد که اتفاقی در حال رخ دادن است. سوء استفاده جنسی می تواند به صورت تماس فیزیکی باشد، شامل: برقراری رابطه جنسی با کودک (مانند: تجاوز و یا رابطه جنسی دهانی و سوء استفاده جنسی) و یا تماس غیر فیزیکی که شامل: استمناء، بوسیدن، مالش و لمس کردن اندام جنسی کودک از روی لباسش است.

همچنین فعالیت های جنسی ای مانند: مجبور کردن کودکان به تماشای تصاویر و فعالیت های جنسی، تشویق کودکان به رفتارهای جنسی از راه های نادرست، آراستن کودک و آماده سازی او برای سوء استفاده جنسی (از طریق اینترنت) نیز جزء این دسته محسوب می شوند. فحشا و بهره برداری جنسی از کودکان، به منظور اهداف تجاری و مالی انجام می شود.

به طور خلاصه، سوء استفاده جنسی رفتارهایی که همراه با تماس با کودک و یا بدون تماس با کودک اند را شامل می شود.

تماس جنسی شامل:

• لمس آلت تناسلی و سایر بخش های خصوصی کودک به منظور ارضای جنسی
• وادار کردن کودک به لمس آلت تناسلی فردی دیگر، تشویق کودک به انجام بازی های جنسی و یا برقراری رابطه جنسی؛ قرار دادن وسیله و یا اعضای بدن( مانند انگشت، زبان و یا آلت مردانه ) در درون واژن، دهان و مقعد کودک با هدف ارضای جنسی خود

فعالیت جنسی بدون تماس با کودک شامل:

• نشان دادن تصاویر جنسی به کودک
• نشان دادن اعضای تناسلی خود به کودک
• عکس گرفتن از کودک در ژست های تحریک آمیز (به منظور استفاده از کودک در پورنوگرافی)
• تشویق کودک به دیدن و شنیدن رفتارهای جنسی
• لخت کردن کودک و تماشای او و یا سوء استفاده جسنی از او در حمام

علی رغم فعالیت های جنسی ای که در بالا به آن پرداختیم، مشکل جدی و رو به رشد دیگری که وجود دارد، دانلود تصاویر شهوت انگیز کودکان در اینترنت است. مشاهده ی تصاویر سوء استفاده جنسی از کودکان، به نوعی سهیم شدن در سوء استفاده جنسی محسوب می شود. افرادی که به این تصاویر معتاد شده اند، باید قبل از آن که مشکل شان حاد تر شود، به فکر پیش گیری باشند.

بهره برداری جنسی از کودک، به نوعی کودک آزاری محسوب می شود که بسیار پیچیده است و خودش را به طرق مختلفی بروز می دهد. به طور اصلی، این موضوع گریبان گیر کودکان و نوجوانانی است که نیاز دارند در ازای فعالیت جنسی و یا فعالیت های جنسی ای که از طریق آنان انجام می شود، چیزی ( مانند: کمک، دارو، هدیه و یا حتی محبت ) دریافت کنند.

بهره برداری جنسی از کودکان و نوجوانان زیر ۱۸ سال، بستر استثمار و تعامل نوجوانان با این افراد را فراهم می کند. نوجوانان به ازای انجام فعالیت جنسی، ( غذا، کمک، دارو، الکل، سیگار، محبت، هدیه، پول ) دریافت می کنند. بهره برداری جنسی از کودک می تواند به وسیله تکنولوژی و بدون شناخت کودک رخ دهد، به عنوان مثال: ترغیب کودکان به ارسال تصاویر جنسی در اینترنت و گوشی های همراه بدون هیچ گونه هزینه ای.

افرادی که از کودکان و نوجوانان سوء استفاده می کنند، به نوعی در حال سوء استفاده از قدرت خود به دلیل سن، جنسیت، آگاهی، قدرت بدنی و اقتصادی و یا دیگر جوانب هستند. خشونت، تهدید و اجبار و ترساندن کودک در این امر رایج است. درگیری در روابط استثمارگرانه توسط کودکان و نوجوانانی که در حق انتخاب محدود اند، حاصل آسیب پذیری اجتماعی، اقتصادی و یا عاطفی آن هاست.

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید