رمانتیک فکر کردن و به طور کلی تصویر احتمالی که به ذهن ما خواهد آمد بوسه های پرشور، در آغوش کشیدن هم و یا یک شام با شمع های روشن است. در حالیکه رمانتیک بودن برای یک زن باردار معنی کاملا متفاوتی می تواند داشته باشد به خصوص که در سه ماهه ی سوم بارداری اش باشد. این دوره ای است که تنها فیزیک بدنش تغییر نمی کند بلکه قایم باشک بازی هورمون هایش می تواند حالات رفتاری او را به هم بریزد.

به هر حال به این معنا نیست که او مستحق گرمی و اشتیاق شما(که ما آن را عشق می نامیم)در این مرحله نباشد. در اینجا مواردی که شاید در دنیای واقعی رمانتیک نباشد اما زن باردار شما مسلما دوستش خواهد داشت را برایتان بیان می کنیم.

۱- پاهای خسته ی او را ماساژ دهید

رمانتیک بازی های مردانه در سه ماه سوم بارداری!
رمانتیک بازی های مردانه در سه ماه سوم بارداری!

اگر بخشی از بدن زن باشد، به غیر شکمش، که کل وزن بدن را تحمل می کند مسلما پاها هستند. همانند شکم، پاها ورم می کنند، کشیدگی عضلات در پا داریم و درد می کند. این درد مرحله ی سوم بارداری را دشوار تر می سازد. بنابراین پاهای ورم کرده و دردناک همسر عزیز خود را به آهستگی ماساژ دهید. همان طور که می دانید ممکن است به مرور زمان این ایده حتی برای بعد از زایمان هم رمانتیک باشد.

۲- در ستایش و تعریف و تمجید از او بخشنده باشید

یکی از چیزهایی که به طور کلی زنان باردار در موردش نگران هستند ظاهر آن ها است. که آیا بدنشان به همان حالت باقی می مانند؟ البته زنان باردار به طور طبیعی به خاطر بارداری چهره شان زیبا می شود. البته که آخرین چیزی که باید در ذهن آن ها بماند خستگی ناشی از آرایش و پیرایش باید باشد نه چیز دیگری.

هر زمان که او تلاش می کند که تمیز و آراسته باشد در تعریف کردن از او بخشنده باشید و تعریف و تمجید را از او دریغ نکنید. البته چرا فقط در مورد ظاهرش او را تحسین کنیم؟ هر کاری که او انجام می دهد را تحسین کنید چون او یک زندگی را در وجودش حمل می کند. به هر حال سزاوار آن همه تعریف و تمجید می باشد.

۳-هر چه قدر که می خواهد به او غذا دهید

رمانتیک بازی های مردانه در سه ماه سوم بارداری!
رمانتیک بازی های مردانه در سه ماه سوم بارداری!

غذاهایی که به آن ها علاقه دارد به او بدهید. به نظر می رسد هیچ وقت از آن غذاها سیر نمی شود اینطور نیست؟ قطعا این چیزی نیست که بتواند کنترلش کند. شما هم نمی توانید. خب پس چرا از این موضوع لذت نبریم؟ هر غذا و خوراکی که می خواهد به او بدهید. بهترین کار این است که خودتان به او غذا بدهید و به او اجازه دهید از این حس خوب شکمو بودن بی دلیل لذت ببرد. همه ی این ها یک دلیل عالی دارد.

۴-در بار مسئولیت او سهیم شوید

خواندن کتاب های مربوط به بارداری و آماده کردن ساک برای بیمارستان برای هر زن بارداری طبیعی است. این به این خاطر است که او به خاطر اینکه نمی داند می تواند از عهده ی بار مسئولیت این شرایط حساس بر بیاید یا نه عصبی است.

اما این شرایط برای پدر هم می تواند پیش بیاید. پس بنابراین چرا این بار مسئولیت را باهم شریک نمی شوید؟ ممکن است روزی که نوزاد دنیا آمد و مادر با شرایط خاصی مواجهه شد احساس شکست کند. اما اگر شما همانند یک شوالیه با زره درخشان وارد ماجرا شوید می توانید با دانش جدیدی که کسب کرده اید از او مراقبت کنید و توان او را تحسین کنید.

۵- صدای او را بشنوید

رمانتیک بازی های مردانه در سه ماه سوم بارداری!
رمانتیک بازی های مردانه در سه ماه سوم بارداری!

با سطح هورمون هایی که یک زن دارد دیوانه می شود و اگر سطح هورمون های شما هم به همان اندازه برسد نصف او هم نمی توانید حال خوب داشته باشید. شاید او حس کند که سطح انرژی اش کم شده و حتی قادر نیست کارهای روتین روزمره را هم انجام دهد. هرازگاهی برایش وقت بگذارید او را در آغوش بگیرید، نوازش اش کنید و صبورانه به غرغر هایش گوش دهید. قول می دهم که در طولانی مدت رابطه ی شما بهتر خواهد شد.

۶٫ به او فضا بدهید

ما می دانیم که با وجود تغییرات فیزیکی و هورمونی در همسر شما، هنوز هم می بینید او قوی و محکم است. او ممکن است سه ماهه اول و دوم بارداری را به سختی تحمل کند. ممکن است هر چه قدر که در سه ماهه اول و دوم از بغل کردن خوشش بیاید در سه ماهه آخر بارداری همچنین حسی نداشته باشد.

باور کنید، در این مرحله تنها چیزی که او می خواهد این است که دست هایش را بگیرید. حداقل برای مدت کوتاهی. تمام چیزی که او نیاز دارد این است که به او فضایی برای نفس کشیدن راحت، لم دادن، و ریلکس کردن قبل از زایمان بدهید. درک شما از وضعیتی که در آن است باعث می شود که بیش از همیشه عاشقتان باشد.

امیدواریم تمامی شما شوهران و همسران عزیز که خانم تان را دوست دارید در سه ماهه سوم این نکته را به خاطر داشته باشید. زمانی که خانم شما برای زایمان آماده می شود (زایمان و تولد نوزاد) مطمئن باشید که به او عشق فراوان، درک و مراقبت هدیه کنید. چون این دلیلی است که همسران در کنار هم زندگی می کنند.

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید