شاید تعجب آور و نامانوس به نظر بیاید، اما تحقیقات نشان می دهد رژیم غذایی شما می تواند بر جنسیت کودکتان تاثیر بگذارد.

آیا شما جزء کسانی هستید که همیشه آرزو می کردند که یک روش اثبات شده علمی برای تأثیر بر جنسیت فرزندتان وجود داشته باشد؟ در واقع وجود دارد! با توجه به تحقیقات نسبتاً جدید، آنچه که مادر در طول زمان بارداری می خورد، می تواند بر جنس فرزندش تاثیر بگذارد. خب، چه جالب !؟ بنابراین، در اینجا نکته ای که مطرح است این است که چه باید بخوریم تا بتوانیم به داشتن پسر یا دختر فکر کنیم و جزئیات این تحقیق چیست.

اگر شما در حال حاضر باردار هستید و می خواهید جنسیت نوزادتان را تعیین کنید، به آنچه که در هنگام تلاش برای بارداری و درست در ابتدای بارداری می خورید، فکر کنید. این ممکن است گامی در جهت تولد فرزندی با جنسیت دلخواه شما باشد.

تحقیقات جدید تاثیر تغذیه بر جنسیت جنین را اثبات می‌کند
تحقیقات جدید تاثیر تغذیه بر جنسیت جنین را اثبات می‌کند

مطالعه در مورد رژیم غذایی مادر و ارتباطش با جنسیت کودک

یک گروه تحقیقاتی تحت رهبری فیونا متیوز در دانشگاه اکستر، گروهی از ۷۴۰ زن بریتانیایی را که برای بار نخست باردار بوده و جنسیت فرزندشان نامعلوم بود، زیر نظر گرفته و عادات تغذیه، شیوه زندگی و غیره را مقایسه کردند. سپس مادران بسته به مقدار کالری مصرفی در دوره بارداری، به سه گروه تقسیم شدند. نتایج تحقیقات انجام شده نشان می دهد :

– در گروهی از مادران که کالری بیشتری مصرف می کردند، ۵۶ درصد پسر داشتند، در حالی که در گروه کم کالری، تنها ۴۵ درصد صاحب پسر شدند.

– برخی از مواد غذایی خاص در رژیم غذایی مادر نیز می توانند بر جنسیت تأثیر بگذارند. غذاهای نمک دار و موز باعث تولد بیشتر پسران می شوند.

– اما از سوی دیگر، گفته های قدیمی که مصرف بسیاری از فرآورده های لبنی را عامل باردار شدن یک فرزند دختر می دانند، در این تحقیقات رد می شود. برعکس، به نظر می رسد بسیاری از محصولات لبنی در رژیم مادر باردار، احتمال تولد پسر را افزایش می دهد.

– بیشترین مشخصه ارتباط بین مواد غذایی مصرفی مادر و جنس نوزادش در غلات مصرفی در صبحانه دیده شد. مصرف بیش از یک کاسه غلات در روز احتمال پسر ۵۹% و یک کاسه یا کمتر احتمال دختر ۶۸% را در پی دارد.
علاوه بر این، زنان دارای فرزندان پسر نیز احتمال بیشتری برای خوردن انواع مختلف مواد مغذی مانند پتاسیم، کلسیم، ویتامین های C، E و B12 داشتند.

تفسیر نتایج

تیم فیونا هنوز نمی تواند توضیح دهد که دقیقاً چه اتفاقی رخ می دهد، اما یک نظریه این است که از لحاظ بیولوژیکی خطر بارداری پسران بالاتر است، زیرا جنین های پسر بیشتر آسیب پذیر هستند. اما همانطور که در میان حیوانات دیده می شود، ممکن است تغذیه باکیفیت بالاتر به طور طبیعی منجر به تولد پسران بیشتری شود و تغذیه رژیمی تر، نوزاد دختر به همراه داشته باشد. در واقع، از آنچه که از IVF (لقاح آزمایشگاهی) نیز شناخته شده است، سطوح بالاتر قند احتمال رشد جنین های پسر را افزایش می دهند.

خوب سوال دیگری که مطرح می شود این است که اگر این اطلاعات در مورد ارتباط تغذیه مادر و جنسیت جنین صحت داشته باشند، آیا این به این معنی نیست که در این دوران که چاقی هر روز بیشتر و بیشتر می شود، باید نسبت به قبل، پسران بیشتری متولد شوند؟

تحقیقات جدید تاثیر تغذیه بر جنسیت جنین را اثبات می‌کند
تحقیقات جدید تاثیر تغذیه بر جنسیت جنین را اثبات می‌کند

خوب، در واقع اینگونه نیست!

این مساله به این دلیل است که در کشورهای توسعه یافته، مصرف کالری در بین زنان جوان کمتر است (که منجر به تولد بیشتر دختران می شود). در عین حال، آنها کمتر ورزش می کنند، به همین دلیل است که وزن اضافه می کنند. همچنین امروزه مردم تمایل کمی به خوردن صبحانه دارند، که هم باعث چاقی می شود و هم بنا به این باور، امکان تولد دختران را افزایش می دهد.

همه این موارد در حالی است که بنا به باور سنتی، تنها اسپرم پدر بر جنسیت نوزاد اثر می کند. بعدها زمان مقاربت و فاصله آن با قاعدگی زن نیز تاثیرگذار عنوان شد و امروزه رژیم مادر قطعاً یک جنبه جدید تلقی می شود. بنابراین، در جهت افزایش شانس خود برای داشتن یک پسر و یا یک دختر …

– اگر می خواهید یک پسر داشته باشید : نمک، موز و بسیاری از غلات را در صبحانه تان بخورید. اطمینان حاصل کنید که کالری کافی مصرفی را دریافت کنید.

– اگر می خواهید یک دختر را تصور کنید : خب، بهتر است زیاد غذا نخورید یا حداقل بر روی نمک، غلات و محصولات لبنی تمرکز نکرده و از خوردن موز زیاد نیز اجتناب کنید.

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید