آیا به دنبال فهرستی از غذاهای مناسب برای افزایش باروری هستید؟ در اینفوگرافی زیر، تمام آن چه برای تقویت اسپرم ها در‌ آقایان و افزایش باروری تخمک های زنان مورد نیاز است، ذکر شده است. درحالیکه میوه های تازه، سبزیجات، غلات کامل و گوشت بدون چربی تأثیر بسزایی در سلامت بدن ، کاهش کلسترول و فشار خون دارند.

اما بعضی از خوراکی های خاص برای تخمدان ها و بیضه ها فایده ی بیشتری دارند. مصرف انواع غذاهای سرشار از آنتی اکسیدان برای حرکت اسپرم ها مفید است.

همچنین از مصرف یک سری از غذاها و مواد خاص باید پرهیز کنید. زیرا شدیدا بر توانایی باروری و بارورسازی شما و همسرتان تأثیرگذار است. البته با این که تغذیه ی مناسب و رژیم غذایی سالم برای اطمینان از بارور شدن تخمک به وسیله ی اسپرم امری حیاتی است؛ نباید عجله کنید.

گاهی اوقات ممکن است یک زوج سالم تا شش یا حتی دوازده ماه برای موفقیت در لقاح اسپرم و تخمک تلاش کنند. اما این موضوع هم قابل توجه است که فقط ۱۰ درصد از زنان آمریکایی با سن ۱۵ الی ۴۴ سال در باردار شدن یا ماندن، دچار مشکلات هستند.

در جدول زیر با توجه به سن زن، مدت زمانی که یک زوج باید برای بارداری تلاش کنند آمده است. بدیهی است اگر تلاش شما بیش از زمان مشخص شده برای هرکدام از گروه های سنی بی نتیجه ماند، باید به پزشک مراجعه کنید:

کمتر از ۳۵ سال

۱ سال

بین ۳۵ تا ۳۸ سال

۳ تا ۶ ماه

بین ۳۸ تا ۴۰ سال

۳ ماه

بیش از ۴۰ سال

پیش از شروع

غذاهای مناسب برای افزایش باروری در زنان و مردان
غذاهای مناسب برای افزایش باروری در زنان و مردان

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید