سقط ناخواسته غم بزرگی است و معمولا در ۱۳ هفته اول بارداری اتفاق می افتد. بعد از دست رفتن جنین، بدن، خود را از بافت های اضافی خلاص می کند اما باز هم نیاز به کورتاژ و یا استفاده از دارو است. اکثر متخصصان توصیه می کنند که برای بارداری بعد از کورتاژ صبر کنید تا حداقل سه دوره قاعدگی به طور کامل بگذرد تا آسیب های احساسی و استرس از دست دادن نوزاد بر طرف شود.

بهترین زمان بارداری بعد از کورتاژ

چه قدر بعد از اتساع و کورتاژ این شانس را دارید که باردار شوید؟

کورتاژ زمانی انجام می شود که زنی بچه اش ناخواسته سقط شده یا خودش بخواهد بچه را بیندازد. در این فرآیند، پزشک دیواره های داخلی رحم و داخل آن و بافت های آن را معاینه می کند و بافت های اضافی را خارج می کند.

نگرانی های بسیار زیادی در مورد بارداری جدید بعد از کورتاژ وجود دارد. بعد از سقط ناخواسته نباید امیدتان را برای یک بارداری موفق از دست بدهید چون هنوز هم شانس زیادی دارید و مطمئنا قادر خواهید بود دوباره باردار شوید و در فرصتی دیگر بچه داشته باشید.

چه مدت بعد از کورتاژ می توان باردار شد

بعد از کورتاژ باید حدود دو هفته بعد به پزشک زنان مراجعه کنید تا ببینید بدنتان چه قدر بهبود داشته است. وقتی بدن تان کاملا بهبود پیدا کرد و سلامت خود را یافتید می توانید دوباره اقدام کنید. مرحله درمان زخم ها در طولانی مدت در هر شخصی متفاوت است.

توصیه های طلایی برای حفظ سلامت بارداری بعد از کورتاژ

سقط ناخواسته برای زن می تواند خیلی دردناک و سخت باشد و شما انگیزه تان را نسبت به هر چیزی از دست می دهید. شاید حتی هیچ احساسی نسبت به رابطه جنسی نیز نداشته باشید. بارداری سالم نیاز به یک بدن سالم دارد که بارداری راحت و نوزاد سلامت را برایتان تضمین کند. بنابراین، برای داشتن یک بارداری سالم و موفق بعد از کورتاژ توصیه های زیر را دنبال کنید:

۱٫غذاهای سرشار از اسید فولیک بخورید

اسید فولیک نوع دیگری از فولات (ویتامین B9 )می باشد. که باعث کمک به تولید سلول های قرمز خون و رشد مغز جنین می کند. اگر فولیک اسید قبل و حین بارداری مصرف شود از نقص های مادرزادی مغزی نخاعی جلوگیری می کند. بنابراین مصرف اسید فولیک خود را افزایش دهید. شما می توانید غذاهایی سرشار از اسید فولیک بخورید یا اگر دوست داشتید قرص اسید فولیک مصرف کنید.

تغذیه بعد از کورتاژ

۲٫ غذاهای سالم بخورید

دنبال کردن یک رژیم سالم در طول بارداری و قبل از بارداری بسیار اهمیت دارد. یک رژیم سالم می تواند برای بدن شما مفید باشد. مصرف غذاهایی که سرشار از امگا ۳ هستند می تواند به رشد مغز کودک کمک کند. هم چنین شما باید لبنیات که برای شما کلسیم و پروتئین فراهم می کند و بدن تان را برای بارداری آماده می کند بخورید. یک رژیم غنی از پروتئین، ویتامین، مواد معدنی برای بارداری سالم ضروری است بنابراین شروع به مصرف شیر، آجیل، میوه های تازه و سبزیجات کنید و مقدار زیادی آب بنوشید.

۳٫ روی یک وزن سالم و مناسب بمانید

بارداری نرمال و خوب با یک وزن خوب تضمین می شود. لاغری بیش از حد یا چاقی باعث مشکلاتی هنگام زایمان می شود. بنابراین، اگر می خواهید تا بارداری بی دردسر و آرامی داشته باشید باقی ماندن بر روی یک وزن مناسب بسیار مهم است. اگر چاق هستید و می خواهید باردار شوید باید خوردن هله هوله را کنار بگذارید و غذاهای سالم را به رژیم تان بیفزایید. هم چنین ورزش های روزانه به شما کمک می کند تا وزن اضافی خود را از دست بدهید و بدن تان را برای بارداری آماده کنید.

۴٫ یک سبک زندگی سالم را دنبال کنید

 برای یک بارداری موفق، از خوردن الکل، سیگار کشیدن یا مصرف هر ماده ی مخدر دیگر که باعث سقط ناگهانی جنین می شود پرهیز کنید. خوب بخورید و ورزش کنید.

زمان نزدیکی بعد از کورتاژ

۵٫ رابطه جنسی زیادی داشته باشید

سقط جنین ناگهانی باعث می شود زن نخواهد هر رابطه جنسی ای برقرار کند. اما اگر بعد چند هفته رابطه جنسی داشته باشید می توانید دوباره باردار شوید. رابطه های مداوم شانس باروری را افزایش می دهد. اگر روزهای خاص که میزان باروری تان بالا است رابطه داشته باشید به راحتی باردار می شوید.

۶٫ کمک بگیرید

زمانی که بعد از یک سقط یا چندین سقط ناخواسته سعی می کنید باردار شوید باید با یک متخصص صحبت کنید. با پزشکی که به او اعتماد دارید مشورت کنید و از او بپرسید چگونه می توانید دوباره باردار شوید و بارداری سالمی نیز داشته باشید.

اگر مشکل داشته باشید یا نتوانید بارور شوید چه باید کرد؟

بعضی از زنان برای باردار شدن بعد از یک کورتاژ دچار مشکل می شوند اما اگر می خواهید مادر شوید مراحلی وجود دارد که شما می توانید و باید انجام دهید. سعی کنید دلایل ناباروری خود را بفهمید و آن را درمان کنید. اگر چندین سقط جنین داشته اید توصیه می شود که هر چه زودتر از یک متخصص کمک بگیرید. با وجود درمان های به روز باروری، اگر بعد از کورتاژ نتوانستید باردار شوید باید پزشک مشورت کنید.

این تفکرکه نتوانید دوباره باردار شوید بسیار سخت است اما نگذارید بر شما تاثیر بگذارد. علاوه بر این باید بگذارید بعد اینکه بدن تان از لحاظ فیزیکی و ذهنی بهبود پیدا کرد سعی کنید باردار شوید.

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید