در اینجا قرار است ساخت دانه برف با ملیله کاغذی در رنگ های مختلف را به شما آموزش دهیم. آیا می دانستید که هیچ دو دانه برفی شبیه یکدیگر نیستند؟ حالا می توانید با ملیله های کاغذی دانه های برف متفاوت از هم با رنگ های گوناگون بسازید.

کاردستی دانه برف با ملیله کاغذی

مواد لازم برای ساخت دانه برف :

  • ملیله کاغذی در رنگ های مختلف
  • قیچی
  • چسب ماتیکی
  • قلم ملیله کاغذی ( هدایتگر کویل )

ملیله کاغذی ساده و زیبا

روش ساخت دانه برف با ملیله کاغذی :

ابتدا برای هر دانه برف دو رنگ متفاوت انتخاب کنید. سپس ۱۲ عدد ملیله کاغذی ( از هر رنگ ۶ تا) با طول ۳۰ سانتی متر و ۱۳ عدد ملیله کاغذی با طول ۱۵ سانتی متر ( ۷ تا از رنگ اول و ۶ تا از رنگ دوم ) درست کنید.

هر کدام از ملیله های ۳۰ سانتی متری را دور قلم سفت بپیچانید و سپس قلم را از آن خارج کنید و اجازه دهید تا کمی شل شود. سپس یک طرف آن را فشار دهید تا شکل قطره اشک شود. طرف دیگر را نیز فشار دهید تا شکل چشم شود. ۵ تای دیگر را نیز به همین ترتیب درست کنید. در انتها شما ۶ تا ملیله شکل چشم خواهید داشت. ۶ تای بعدی با رنگ دیگر را به شکل قطره اشک درست کنید.

اموزش دانه برف کاغذی

سپس با ملیله های ۱۵ سانتی متری دایره های سفت درست کرده و با ۷ تا از آن ها شکل گل درست کنید به گونه ای که ۶ تا از آن ها در اطراف و یکی از آن ها در وسط گل قرار گیرد. سپس گلبرگ های شکل چشم را بین دایره ها بچسبانید.( مطابق شکل زیر )

آموزش ساخت دانه برف

سپس قطره های اشک را از سمت خمیدگی آن ها میان گلبرگ های شکل چشم بچسبانید. سپس ۶ دایره باقی مانده را به سر گلبرگ های شکل چشم بچسبانید و اجازه دهید تا چسب  ها کاملا خشک شوند. می توانید دانه های برف با رنگ های گوناگون و دلخواه خود درست کنید و در این روزهای سرد و برفی به دوستانتان هدیه دهید.

آموزش انواع مختلفی از کاردستی با ملیله کاغذی را اینجا ببینید.

بیشتر بخوانید: آموزش ساخت دانه برف چوبی 

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید