من اخیراً با استفاده از Duple LEGO® (یک علامت تجاری از گروه شرکت LEGO® است که این سایت آن را پشتیبانی نمی کند، یا تأیید نمی کند.) دو فعالیت ریاضی برای اوون (۴٫۵ ساله) ایجاد کردم. این بازی قطعاً مدرسه را سرگرم کننده تر می کند!

فعالیت شماره ۱: اعداد ۱ تا ۱۲ را به ترتیب قرار دهید. ساخت برج های دوپلو برای مطابقت با اعداد ۱ تا ۱۲

این یک بازی چالش برانگیز برای اوون بود، اما دشوار نبود که ناامید کننده باشد. اولین قدم این بود که همه شماره ها را مرتب کنید و سپس او شروع به ساخت برج ها کند. او تا عدد ۸ یا خیلی خوب حساب کرد، ما با هم کار کردیم تا شماره هارو درست بشماریم و آن را کامل کنیم!

کارتهای شماره را روی کاغذ با آهنرباهای چسبنده در پشت آن ساختم. اولین کاری که با آنها انجام دادیم این بود که آنها را برای نظم در سینی بزرگ که آهنربا به آن بچسبد قرار دادیم.

در اینجا نمایی بهتر از سینی آهنی وجود دارد:

ما از سینی آهنی به عنوان سطح کار استفاده زیادی می کنیم! مثلا اگر بخواهیم از آن به عنوان تخته آهنربا استفاده کنیم، آن را به دیوار تکیه می دهیم.

فعالیت شماره ۲: الگوهای دوبله

من از کارتهای نمایه استفاده کردم تا اوون از الگویی استفاده کنم که بتواند از Duplos ساخته شود. او برای شروع کار بسیار مشتاق بود! این امر به خوبی یک فعالیت مستقل برای اوون بود ، در حالی که پسران دیگر مدرسه می کردند.

انواع مختلفی از الگوهای را می توان انجام دادم. مثلا از روی رنگ بندی داده شده لوگوها را بچیند. این فعالیت همچنین برای یادگیری مشاهده و پیروی از قوانین عالی بود.

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید