این عروسک های چوبی بسیار با مزه هستند و کاربرد فراوانی دارند. به عنوان مثال شما می توانید از آن در مهمانی های خود به خصوص تولد کودکانتان برای هم زدن نوشیدنی استفده کنید. حتی می توانید به عنوان یادگاری در تولد به دوستانتان بدهید.

آموزش ساخت عروسک چوبی

ساخت این عروسک ها بسیار ساده است و وقت زیادی نمی برد. اگر به دنبال یک گیفت ساده برای مهمانی های بچه ها می گردید ، ساخت این عروسک های چوبی با نمک پیشنهاد خوبی است.

عروسک چوبی فانتزی

حتی در آخر مهمانیتان می توانید با این عروسک های چوبی با مزه یک نمایش عروسکی جالب برای بچه ها اجرا کنید!

عروسک های چوبی فانتزی

مواد لازم:

  • یک دایره بزرگ چوبی ( برای صورت )
  • دو دایره کوچک چوبی ( برای مو )
  • یک استوانه چوبی ( برای بدن )
  • یک سیخ چوبی
  • قلم مو
  • رنگ ( برای مو: مشکی ، قهوه ای یا زرد – برای صورت : مشکی ، صورتی – بدن : سفید و یک رنگ به دلخواه شما )
  • چسب چوب
  • خلال دندان

ساخت عروسک چوبی

روش ساخت عروسک چوبی

ابتدا با انتهای خلال دندان ، روی مهره های چوبی بزرگ ، مو بکشید و با قلمو بقیه فضای مربوط به مو را رنگ کنید. سپس دو مهره کوچک را دقیقا با رنگی که برای موها استفاده کردید ، رنگ کنید. اجازه دهید تا رنگ ها کاملا خشک شوند.

ساخت عروسک

مهره چوبی استوانه ای را به رنگ دلخواه رنگ کنید و اجازه دهید تا کامل خشک شود.

ساخت عروسک با چوب

وقتی که صورت خشک شد آن را به انتهای نی چوبی بزنید. پس آن را محکم با دست نگه داشته و با خلال دندان و رنگ مشکی، چشم عروسک و با رنگ صورتی دهان او را بکشید. برای چشم ها ، هم می توانید دو دایره بکشید و هم دو خط انحنا دار با مژه و یا نیمه دایره با مژه بکشید. اجازه دهید تا کامل خشک شوند.

آموزش ساخت عروسک با چوب

حال با استفاده از خلال دندان و رنگ سفید روی مهره استوانه ای هر طرحی که دوست دارید بکشید. می توانید نقطه ، علامت ضرب ، علامت جمع یا هر طرح دیگری بکشید. اجازه دهید کامل خشک شوند.

آموزش عروسک سازی

وقتی رنگ ها کاملا خشک شدند ، مهره چوبی را داخل نی کرده و آن را تا جایی فشار می دهیم که تکان نخورد. البته دقت کنید که نی لبه مهره و یا کمی بالاتر از آن باشد . سپس سر را سر نی زده و با چسب چوب به بدن بچسبانید.

آموزش عروسک سازی در منزل

از یک یا دو مهره کوچک استفاده کرده و آن را بالای سر ، طرفین یا پشت سر بچسبانید. هر کدام را ۳۰ ثانیه تا چند دقیقه با دست فشار دهید تا کاملا خشک شوند.

آموزش عروسک سازی با چوب

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید