علم و هنر شاخه های مختلفی دارد و این یک کار هنری جالب زمستانی با استفاده از آسان ترین مواد ممکن است. آیا تا به حال با نقاشی های نمکی کار کرده اید؟ به نظر ما کار با نقاشی های نمکی بسیار جالب است. این مطلب را بخوانید تا شما هم لذت این کار هنری را احساس کنید. قرار است ساخت دانه برف با تکنیک نقاشی های نمکی را امتحان کنیم!

هنر استم چیست؟!

این طرح های بلور های زمستانی شامل هنر اِستِم هستند. استم چیست؟ استم یک شاخه علم، تکنولوژی، هنر و ریاضی است. اگر بخواهید خیلی در این زمینه تخصصی نگاه کنید می توانیم بگوییم که این شاخه هم شامل علوم و هنر و حتی تا حدی شامل ریاضی نیز می شود. بلور های برفی در زمینه ی درس تقارن بسیار پر کاربرد هستند. تا حالا دقت کرده بودید که یک بلور برف همیشه ۶ گوشه دارد.

آموزش نقاشی های نمکی برای کودکان

مواد لازم:

بهترین کار هنری زمستانی استم که می توانید در خانه در این فصل انجام دهید، همین است. این هنر برای درست کردن کاردستی های ولنتاین هم گزینه ی بسیار مناسبی است و همچنین یک فعالیت علمی بسیار آسان و مهیج برای بچه ها محسوب می شود.

ساخت کاردستی های زمستانی

مراحل ساخت دانه برف با تکنیک نقاشی های نمکی

پیشنهاد می کنیم که تمامی این لوازم را از پیش آماده کنید تا قبل از اینکه رنگ را اضافه کنید، چسب و نمک کمی سفت و خشک شده باشند. هم چنین پیشنهاد می کنیم که به جای کاغذ های ساده پرینت یا کاغذ ساده نقاشی، از کاغذ های زبر و برجسته استفاده کنید. ترجیحا از کاغذ های آب رنگ استفاده کنید.

بچه ها می توانند به جای گلوله برفی، اسم، قلب یا هر شکلی که دوست دارند را برای روز ولنتاین طراحی کنند و با این ترفند آن را درست کنند و هدیه دهند.

آزمایشات علمی ساده برای بچه ها

الگو دانه برف را چاپ کنید. روی شکل آن کاغذ مخصوص خودتان را قرار دهید. با استفاده از چسب مخصوص از روی الگو طرح بلور برفی را بکشید. سعی کنید تمام زوایا و گوشه های آن را به دقت بکشید. به آرامی نمک را روی چسب بپاشید و نمک های اضافه را بیرون بریزید.

اجازه دهید که چسب و نمک خشک شوند. سپس رنگ مورد نظر را با یک قاشق چای خوری آب مخلوط کنید.

نکته: هر چه رنگ بیشتری استفاده کنید بلور برف تان رنگش تیره تر می شود.

نقاشی دانه برف

با استفاده از قطره چکان، مخلوط رنگ را روی نمک و چسب خشک شده بریزید. سعی کنید که از محلول به صورتی استفاده کنید که تنها قطره ای روی نمک بریزید. همین اندازه که نمک خیس شد کافی است و لازم نیست بیشتر از این محلول را بریزید.

می بینید که چگونه رنگ در سر تا سر طرح پخش می شود!

نقاشی های خلاقانه با نمک

هم چنین می توانید از ترکیب رنگ های دیگر هم استفاده کنید. رنگ های مختلف را با هم ترکیب کنید و برای زیبایی بیشتر، در هر گوشه ی آن از یک ترکیب رنگ استفاده کنید.

می توانید حتی از آب رنگ هم استفاده کنید!

بگذارید که بلور های برفی تان در طول شب خشک شود!

اینم ببین، جالبه! تولید گردباد در شیشه

آزمایشات ساده برای دانش آموزان

نکته آزمایش علمی نقاشی های نمکی

همان طور که گفتیم این کار هم نوعی هنر به شمار می آید هم کاری علمی، اما بخش علمی آن چه شد؟

نمک رطوبت آب را به سرعت جذب می کند چون آب مولکول های قطبی دارد که نمک به سرعت به آن می چسبد. نمک ماده ای است که در مقابل رطوبت واکنش نشان می دهد و در این جا هم محلول آب و رنگ را به سرعت جذب می کند.

شما حتی می توانید از شکر هم استفاده کنید و نتیجه ی آن ها را مقایسه کنید.

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید