عروسک سازی با نمد یکی از جدیدترین و محبوب ترین روش ها برای درست کردن عروسک های متنوع و زیبا می باشد، وجود تنوع بالای نمد در بازار و قیمت مناسب آن، بهترین بهانه برای ساخت گیفت های عروسکی با نمد شده است. این روزها با نزدیک شدن به شروع سال نو، همه به دنبال تهیه ی هدیه هایی برای عیدی دادن به بچه ها هستند که با حال و هوای نوروز همخوانی داشته باشد. پیشنهاد ما ساخت عروسک حاجی فیروز با نمد است!

برای درست کردن آن مثل تمام عروسک های نمدی دیگر، تنها به الگو نیاز دارید و پارچه های نمدی دلخواه. البته اگر از نمد قرمز که رنگ اصلی لباس حاجی فیروز است استفاده کنید، حال و هوای نوروزی را در هدیه هایتان بیشتر نشان داده اید.

رنگ سرخ لباس حاجی‌ فیروز خود نمادی از تحول در طبیعت است. آمدن شکوفه‌های سرخ‌رنگ بهاری بعد از سرمای زمستان هم الهامی برای رنگ صورت و لباس حاجی‌ فیروز است. صورت سیاه او نماد سرمای زمستان است و لب‌ها و لباس سرخش سمبلی از بهار که بر جان این سرما می‌نشیند. تاریخچه کامل حاجی فیروز و عمو نوروز را بخوانید و برای بچه ها تعریف کنید.

در عکس زیر الگویی برای صورت، کلاه، ریش و لباس حاجی فیروز نشان داده ایم که می توانید از آن استفاده کنید. نمونه های آماده شده ی آن را هم در گالری انتهای مطلب ببینید و ایده بگیرید.

گیفت عید نوروز با نمد

نمونه های تمام شده از ساخت حاجی فیروز با نمد

 


پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید