در این مطلب لیست کاملی از بهترین انیمیشن های دنیا در اختیارتان می گذاریم که به هنگام انتخاب بهترین گزینه برای پر کردن اوقات فراغت کودک تان به شما کمک خواهد کرد. طرفداران کارتون و انیمیشن معتقدند هر فردی در طول زندگی اش باید این انیمیشن ها را دیده باشد!

کارتون دیدن با بچه ها فواید بسیار خوبی هم دارد که شاید به آن فکر نکرده باشید. مثلا روانشناسان تاکید می کنند به هنگام کارتون دیدن بچه ها کنار آنها بنشینید و در مورد رفتار شخصیت های اصلی داستان با آنها صحبت کنید. او را به چالش بکشید که اگر جای آن کاراکتر بود چه تصمیمی میگرفت.

همچنین دیدن این انیمیشن ها برای شناخت احساسات به کودکان بسیار کمک خواهد کرد. با او در مورد احساساتی نظیر عصبانیت، حسادت، خوشحالی، ناراحتی، زورگویی و … صحبت کنید و در رفتار کاراکتر انیمیشن ها، این احساسات را جستجو کنید و به اون بشناسانید تا در موقعیت های مختلف بتواند حالات روحی خودش را درک کند.

در اینجا لیست بهترین فیلم های انیمیشن کودکانه دنیا در همه زمان ها آورده شده است. همچنین میتوانید خلاصه ای از هر انیمیشن را در کلیپ های گذاشته شده مشاهده کنید:

۱٫ مولان (مناسب برای گروه سنی ۶+)

بهترین انیمیشن های 2019این داستان در مورد دختری جوان و شجاع است. مولان دختر باهوش و زیبایی است که برای حفظ جان پدرش و محافظت از کشور چین به ارتش مردها میرود و میخواهد به ارتش چین کمک کند. او به خاطر بیماری پدرش در زمان حمله مغولها به چین، خود را به شکل پسر در می آورد و مخفیانه به جای پدرش وارد ارتش می شود که با دشمنانشان بجنگند.
در آخر آنها پیروز میشوند و مولان نیز به خانه برمی گردد.

 


۲٫ماجراجویی های Winnie The Pooh (مناسب برای گروه سنی ۴+)

انیمیشن های برتر 2019

Pooh هر روز هزاران درخت جنگل را برای پیدا کردن عسل جستجو می کند و تلاش می کند تا غذای مورد علاقه خود را پیدا کند. یک روز او نامه ای از طرف Christopher Robin دریافت می کند و به دوستانش یعنی ببر، کانگارو، بچه خوک، جغد، الاغ و خرگوش می گوید که یک نامه به دست او رسیده است و این طور به نظر می رسد که دوست جوانشان توسط موجودی به نام Backson دستگیر شده و اسیر شده است و آن ها را متقاعد می کند تا برای کمک کردن به او تلاش کنند.


۳٫شیرشاه (مناسب برای گروه سنی ۶+)

دانلود بهترین انیمیشن های جهان با دوبله فارسی

این انیمیشن معروف داستان زندگی شیر جوانی به اسم سیمبا است. پدرسیمبا، موفاسا، پادشاه سرزمین بزرگی‌ست. موفاسا بسیار عاقل است و همه حیوانات هم به او احترام می‌گذارند.این داستان از جایی شروع می‌شود که موفاسا و سارابی، پسری به اسم سیمبا به دنیا می‌آورند.
سیمبا کوچولو بسیار کنجکاو است و دوست دارد همه چیز را سریع یاد بگیرد.

اما خطری او را تهدید می  کند  ؛ اسکار، برادر موفاسا، که دوست دارد پادشاهی را به چنگ بیاورد ! سیمبا کوچولو که چیزی درباره نیرنگ عمو‌یش نمی‌داند، گرفتار فریبش می‌شود و بدون اجازه پدر، به قسمت تاریک سرزمین یعنی محل زندگی کفتارها می‌رود.
در نهایت اسکار که ارتشی از کفتارها درست کرده ، موفاسا را به قتل می‌رساند. او موفاسا را می‌کشد و برادرزاده‌اش سیمبا را فراری می‌دهد و سیمبا در آینده بزرگ می‌شود و می‌آید تا انتقام تاج و تختش و البته پدرش را از اسکار بگیرد.


۴٫گربه های اشرافی (مناسب برای گروه سنی ۵+)

لیست انیمیشن های 2018

در پاریس در سال ۱۹۱۰ خانمی دارای یک گربهٔ مادر و چندین بچه‌گربه می‌باشد که در بهترین شرایط زندگی می‌کنند. وی علاوه بر این گربه‌ها خدمتکاری به نام ادگار نیز دارد و این اشخاص تنها کسانی می‌باشند که همراه او هستند ، با فراخواندن وکیلش و تنظیم وصیت‌نامه‌اش مبنی بر اعطای کل اموالش پس از مرگ به گربه‌ها و متوجه‌ شدن این موضوع از سوی ادگار، باعث می‌شود که ادگار به فکر نابودی گربه‌ها بیافتد و آنان را در شبی می‌دزدد و به مکان دوردستی در بیرون از شهر می‌برد.

این گربه‌ها پس از این درصدد بازگشت به پاریس و خانهٔ صاحبشان بر می‌آیند و در راه با گربهٔ نری به‌نام اومالی آشنا می‌شوند و با کمک او موفق به بازگشت به خانهٔ صاحبشان می‌شوند و در آخر ادگار هیچ چیزی نصیبش نمی‌شود و گربه‌ها همراه با گربه‌ای که همراهیشان کرده بود (اومالی) به زندگی با صاحبشان ادامه می‌دهند.


۵٫اولیور و دوستان (مناسب برای گروه سنی ۶+)

انیمیشن های برتر 2018

داستان برگرفته از رمان معروف چارلز دیکنز، (اولیور توئیست) می‌باشد ، این کتاب به بررسی اوضاع وخیم یتیم‌خانه‌ها در انگلستان می‌پردازد. اولیور، پسربچهٔ یتیمی که پس از فروخته شدن از طرف یتیم‌خانه به پیرمرد تابوت‌ساز تصمیم می‌گیرد از شهر فرار کند و به لندن برود ، در میانهٔ راه با پسری دزد مواجه می‌شود که برای پیرمردی یهودی در لندن کار می‌کند و اولیور را نزد او می‌ برد تا ناخواسته آموزش دزدی ببیند.

سرانجام ، بی‌گناه دستگیر می‌شود. شاکی او ، که فردی عاقل است ، او را به‌عنوان فرزند در خانه نگهداری می‌کند ، اما از بخت بد اولیور در خیابان توسط همان دزدان دزدیده می‌شود و این بار از او برای سرقتی بزرگ استفاده می‌کنند.

اولیور در این سرقت تیر می‌خورد ، ولی از سوی همان خانه که قصد دزدی داشته ، پذیرفته می‌شود و از او مراقبت می‌شود.
سرانجام ، شخصی به نام مستعار مانکس پیدا می‌شود که برادر اولیور است و قصد کشتن او را دارد و خبر خطر مرگ اولیور به اهالی خانه می‌رسد. ازقضا صاحبان قبلی اولیور نیز، که اولیور از پیش آن‌ها دزدیده شده بود، او را پیدا می‌کنند و با کمک صاحبان حال اولیور سعی در نجات او دارند.

سرانجام اولیور نجات می‌یابد و تمامی دزدان به سزای اعمال خود می‌رسند و اعدام می‌شوند و واقعیت‌ها نیز برملا می‌شود.
بچه گربه ای بی خانمان به نام «اولیور» که در خیابانهای نیویورک سرگردان است به گروهی از سگهای بی خانمان که از دیگران دزدی می کنند می پیوندد. در این دنیای تبهکارانه او با دختری ثروتمند به نام “جنی” آشنا می شود و زندگی اش برای همیشه تغییر می کند.


۶٫ اسپیریت، اسب سیمارون (مناسب برای گروه سنی ۷+)

بهترین انیمیشن های 2017

اسپیریت یک اسب نر جوان و دوست‌داشتنی است که رهبر گلۀ اسب‌های وحشی سیمارون است. او از زندگی‌اش در حیات وحش لذت می‌برد و در حالی که با عقاب‌ها مسابقه می‌دهد و با بقیۀ حیوانات بازی می‌کند ، حواسش به وظایف خود می باشد و گلۀ اسب‌ها با وجود او در صلح و آرامش است. اما یک شب کنجکاوی اسپیریت کار دستش می‌دهد.

او نور آتش یک اردوگاه را از دور می‌بیند و تصمیم می‌گیرد به آنجا نزدیک شود و ببیند چه خبر است. اسپیریت بی‌توجه به هشدارهای مادرش به آنجا نزدیک می‌شود. وقتی انسان‌های اردوگاه او را می‌بینند ، تلاش می‌کنند اسیرش کنند و در نهایت موفق می‌شوند.
در ادامه ی ماجرا از اینجا به بعد ماجرای اسپیریت با انسان‌هایی که تلاش می‌کنند او را رام کنند آغاز می‌شود.

از همه بدتر این است که سرهنگی است که اسپیریت با همان نگاه اول از او متنفر شده است. سرهنگ آدم بدجنسی است و اسپیریت و دیگران را اذیت می‌کند. اسپیریت که اسب باهوشی است، پس از مدتی در مقابل دستورات او کوتاه می‌آید و خواسته‌های او را اجرا می‌کند ؛ اما هرگز از رویای بازگشت به گله و زندگی آزادانه‌اش دست نمی‌کشد.
اسپیریت اسب قهرمانی است که در این داستان درس‌های زیادی یاد می‌گیرد و هر روز شجاع‌تر و قوی‌تر از قبل شده و دوستان خوبی هم پیدا می‌کند.


۷٫در جستجوی نمو (مناسب برای گروه سنی ۵+)

ماهی نمو

انیمشن در جستجوی نمو Finding Nemo داستان دریا و اتفاقات اقیانوس ها هست. مارلین یک دلقک ماهی هست که با پسرش نمو جایی اون وسطهای اقیانوس زندگی میکنه. توی یک دیورا مارلین یک مقدار سخت گیر هست. او  نگران پسرش است که بی دقت و سر به هوا برای خودش بالا و پایین میرود. نمو توجهی به هشدارهای باباش نمی کند و همین هم باعث دردسر می شود.

نمو داخل تور ماهیگیرها گرفتار می شود و نگرانی مارلین شکل واقعی به خودش می گیرد. او در حال حاضر فقط میداند که نمو را به سیدنی استرالیا بردند تا آنجا در داخل یک استخر ماهی به نمایش بگذارند. سفر بزرگ شروع می شود.

مارلین باید به دنبال پسر بازیگوشش برود و او را به خونه برگرداند. مانند بیشتر سفرهای دیگر او یک همسفر پیدا می کند. دوری بهترین شخصیت رو برای یک دوست دارد. او هیچ چیزی یادش نمیماند و حافظه اش بیشتر از چند ثانیه دوام ندارد.سپس مارلین با دوست جدیدش سفر بزرگ و پر خطرشان را شروع می کنند. آنها باید از دست خطرات دریا مثل کوسه ها و ماهیگیرها فرار کنند.


۸٫گیسو کمند (مناسب برای گروه سنی ۶+)

انیمیشن گیسو کمندانیمیشن گیسو کمند Tangled داستان مقدار زیادی مو است که بر سر یک دختر خانم وصل شده است. مقدار زیاد یعنی آنقدر که می شود از این مو به عنوان طناب، بند رخت و هر وسیله طولانی دیگه ای استفاده کرد. اسم این دختر خانم راپونزل Rapunzel می باشد و موهای خیلی بلند جادویی بینظیری دارد.

راپونزل قدرت موهایش را از یک گل جادویی گرفته است ، گلی که میتواند پیرمردها را جوان کند و پیرزن ها را به دخترخانم تبدیل کند. مشکلات بخاطر جادوگر بدجنسی است که سالها پیش راپونزل را دزدیده است و در برج زندونی اش کرده اند .
راپونزل به کمک فلین (Flynn) که یک دزد حرفه ای می باشد از برج فرار می کند او این را یک فرصت می داند تا کل دنیا را ببیند.

اما جادوگر به این راحتی دست از سرشان برنمی دارد و دنبالشان است.
راپونزل می آموزد که به چه صورت با موهایی که در دستانش قرار گرفته فرار کند و مشکل اینجاست که او نمیتواند موهایش رو کوتاه کند.


۹٫فروزن (مناسب برای گروه سنی ۵+)

السا و آنا

فروزن بر اساس داستان «ملکه برفی» نوشته هانس کریستیان اندرسون ساخته شده است. در یک امپراطوری اسکاندیناویایی دو پرنسس در اولین برف سال با هم بازی می‌کردند. خواهر بزرگتر، «السا» با قدرت جادویی دستانش می‌تواند برف و یخ درست کند.
السا برای خواهر دوست‌داشتنی کوچکترش «آنا» یک سرزمین جادویی یخی در قصرشان می‌سازد ، اما یک روز به‌صورت تصادفی در حین بازی با قدرت جادویی دستانش به آنا آسیب می‌زند. ملکه و پادشاه تصمیم می‌گیرند که السا را به جای دوری بفرستند.

خواهرها دور از هم و در انزوا بزرگ می‌شوند. زندگی به همین رویه ادامه دارد تا اینکه پدر و مادرشان در سانحه غرق شدن کشتی می‌میرند. السا باید به‌عنوان ملکه جدید تاج‌گذاری کند.
در مراسم تاج‌گذاری، پرنس هانس به‌صورت غافلگیرکننده‌ای از آنا خواستگاری می‌کند و آنا هم یک دل نه صد دل عاشق هانس می‌شود. وقتی آنا جریان خواستگاری را به السا می‌گویند ، او خشمگین شده و کنترل قدرت جادویی‌اش را از دست می‌دهد.
سپس به طرف کوهستان فرار می‌کند و امپراطوری در یک زمستان ابدی فرو می‌رود.

داستان فروزن، داستان به خواب زمستانی رفتن امپراطوری به دست ملکه جدیدی است که با قدرت جادویی دستانش برف و سرما را کنترل می‌کند.
«آنا» که احساس گناه می‌کند به کوهستان می‌رود تا خواهر بزرگترش را پیدا کند. «کریستوفر»، یخ‌شکن تنها، گوزن شمالی وفادارش و آدم‌برفی احساساتی بامزه‌ای به اسم «اولاف» در پیدا کردن «السا» و پایان دادن به زمستان به او کمک می‌کنند.


۱۰٫رابین هود (مناسب برای گروه سنی ۶+)

کارتون رابین هود

این داستان برگرفته از افسانه رابین هود است و درباره یک روباه مهربان و دادرس به نام رابین هود است که در جنگل‌های شروود به همراه دوستانش زندگی می کند.
رابین هود از افراد ثروتمند و سرشناس دزدی می‌کند تا به فقرا کمک کند. یک روز بر حسب اتفاق داروغه متوجه می‌شود که این دزد معروف رابین هود می باشد و با تمام افرادش سعی می‌کند تا رابین هود را دستگیر کند.
همین موضوع باعث می‌شود تا اتفاقات جالبی در طی داستان رقم بخورد …

 


۱۱٫بانو و ولگرد (مناسب برای گروه سنی ۷+)

انیمیشن سگ های ولگرد بانگو

ماجرای تفاوت زندگی سگ‌های خانگی و سگ‌های ولگرد است. قصه از جایی شروع می‌شود که مردی جوان،سگ کوچولوی زیبایی به همسرش هدیه می‌دهد که لیدی یا همان خانم صدایش می‌کنند. سگ کوچک خودش را حسابی در دل اهل خانه جا می‌کند و روی تخت گرم و نرم صاحبانش می‌خوابد. بهترین غذاها را می‌خورد و دست نوازش صاحبش بر سر اوست و اوضاع بر وفق مراد است.

در همسایگی آن‌ها دو سگ پیر و بامزه‌ی دیگر به نام‌های جارک و تراستی زندگی می‌کنند که از دوستان لیدی هستند ، کم‌کم خبرهای خوشی به گوش می‌رسد. خانواده منتظر تولد فرزند است. یک نوزاد کوچولو که می‌تواند همبازی خوبی برای لیدی باشد.
بالاخره انتظار‌ها به پایان می‌رسد و پسر کوچولویی به جمع خانواده اضافه می‌شود. پس از چند ماه، پدر و مادر خانواده تصمیم می‌گیرند برای مدتی به سفر بروند و پسر کوچولو و لیدی را به عمه سارا بسپارند. عمه سارا به همراه دو گربه خرابکار و پرهیاهو به منزل آن‌ها می‌آید و قرار است مراقبت‌شان باشد.اما عمه سارا از لیدی خوشش نمی‌آید.
او سگ را به مغازه می‌برد تا برایش پوزه‌بند بگیرد و از پارس کردن و ورجه وورجه‌هایش جلوگیری کند. لیدی که همیشه نازپرورده اهل خانه بوده با پوزه‌بند و نامهربانی کنار نمی‌آید و از دست عمه سارا فرار می‌کند و آواره خیابان‌ها می‌شود. اما او با زندگی در خیابان‌ها آشنا نیست و نمی‌داند چطور از خودش مراقبت کند یا چطور غذا پیدا کند؟

بالاخره سگ ولگردی به کمک لیدی کوچولو می‌آید و کمکش می‌کند تا از پس شرایط جدید برآید. باز گرفتاری شروع می‌شود و این دفعه لیدی کوچک، اسیر و به محل نگهداری سگ‌های ولگرد برده می‌شود. جایی که سگ کوچولو به آن تعلق ندارد و برایش ترس‌آور و ناآشناست.شانس با لیدی کوچک یار است و او به خاطر شناسنامه و نشانی روی گردنبندش آزاد و تحویل عمه سارا می‌شود. ولی روز از نو و روزی از نو! عمه سارا از سگ‌ها دل خوشی ندارد.


 

۱۲٫داستان اسباب بازی (مناسب برای گروه سنی ۵+)

toy story

وودی یک اسباب بازی کابوی مهربان است که مدت ها مورد علاقه پسری به نام اندی بوده است.«اندی» پسر بچه‌ای شش ساله است که اسباب بازی‌هایش را خیلی دوست دارد. اما دانستن این موضوع که اسباب بازی‌ها زنده می‌شوند کمی عجیب به‌نظر می‌رسد.«وودی»، گاو چرانی قدیمی و اسباب بازی مورد علاقهٔ اندی، رهبر تمامی اسباب بازی‌ها در اتاق اندی است.

دوستان وودی یک دایناسور، خوک، سگ و سیب زمینی هستند. اندی در جشن تولدش، تکاوری فضایی به نام «باز لایت یر» هدیه می‌گیرد و این اسباب بازی جدید جای وودی را تا حدی تنگ می‌کند. حس حسادت وودی منجر به چشم و هم‌چشمی می‌شود. طی بروز اتفاقاتی وودی و باز سر از خانهٔ پسر همسایه، «سید»، درمی‌آورند که از قضا این پسر عادت به شکنجه و خراب کردن اسباب بازی‌ها دارد. وودی و باز باید هر چه زودتر به خانهٔ اندی برگردند چون تا چند روز آینده خانوادهٔ اندی قصد اسباب کشی دارد.


۱۳٫هرکول (مناسب برای گروه سنی ۵+)

هرکول کارتون

هرکول فرزند زئوس و هرا در کوه الیمپوس به دنیا آمد و وی را به خدایی تبدیل کرد اما وقتی خدای دنیای زیرزمین ، هادس ، می فهمد که هرکول می تواند کلید اصلی برای خنثی کردن او باشد، او نقشه ای را برای سلب او از جاودانگی خود و کشتن او انجام می دهد.
زئوس، شاه خدایان برای به دنیا آمدن پسرش هرکول، جشنی میان خدایان برگزار می‌کند.

هادس، برادر زئوس که خدای جهان مردگان است، به زئوس حسودی می‌کند و طی نقشه‌ای فرزندش را می‌دزدد و تقریباً قدرت خداییش را از بین می‌برد. پیرزن و پیرمردی او را پیدا کرده و بزرگش می‌کنند، تا اینکه او روزی با رفتن به معبد زئوس متوجه زادگاه اصلی خود می‌شود و…


۱۴٫شرک (مناسب برای گروه سنی ۷+)

کارتون شرک

شرک غولی است که در یک جنگل سرسبز در آرامش و سکوت زندگی می‌کند، تا اینکه مأموران پادشاه به منطقه‌ای نزدیک او می‌آیند و از مردم چیزهای عجیبشان را می‌خواهند، پیرزنی الاغش را می‌دهد و ادعا می‌کند که الاغش قادر به حرف زدن است. ناگهان الاغ از آنجا فرار می‌کند و به خانه شرک می‌رسد و سربازان هم از آنجا فرار می‌کنند.

پادشاه هم تمام موجودات عجیب را به خانه او می‌فرستد و تا هنگامی که شرک شاهزاده‌خانم را برای او از قصر اژدها آزاد نکند حکم خانه‌اش را نمی‌دهد.
شرک و الاغ هم برای نجات شاهزاده‌خانم اقدام می‌کنند، و طی اتفاقاتی که می‌افتد، الاغ با اژدها ازدواج می‌کند و شاهزاده‌خانم که فیونا نام دارد هم که در نیمه‌های شب به غول تبدیل می‌شده‌است با شرک ازدواج می‌کند و در آخر پادشاه هم کشته می‌شود.


 

۱۵٫موانا (مناسب برای گروه سنی ۶+)

کارتون موانا کامل

او که دختر ماجراجو و نترسی هست شیفته داستان های مادربزگش می شود. موآنا دختری ماجراجو است که برای تکمیل اکتشافات اجدادش به دریانوردی می‌پردازد و سر از جزایر جنوبی اقیانوس آرام درمی‌آورد. اجداد وی که ۳ هزار سال پیش جزیره‌های متعددی در بخش جنوبی اقیانوس آرام کشف کرده بودند دختر نوجوان را ترغیب کردند که هزار سال بعد از آن دل به دریا زده و خود را همچون اجدادش به عنوان یک راه بلد ماهر اثبات کند. او در این سفر به یک خداسان قدرتمند برمی‌خورد که با او همراه می‌شود.

مادربزرگ برای اون و بقیه بچه ها افسانه ای از یک مرد شجاع و نیمه انسان، نیمه خدا میگوید. مائووی قلب خدای دریا، ته فیتی رو دزدید تا اون رو به انسانها برسونه. موانا اما در نهایت بدون موافقت پدرش دل به دریا میزنه تا قلب جادویی ته فیتی را به او برگرداند و آرامش بر دریاها حکمفرما می شود.


۱۶٫دلیر (مناسب برای گروه سنی ۶+)

انیمیشن جدید

شاهزاده مریدا دختری بود که به تیر وکمان علاقه زیادی داشت که با پدر و مادر و سه برادر کوچکترش زندگی می‌کند. او دوست نداشت زندگیش در قید و بند یک شاهزاده باشد ولی مادرش او را مجبور به ازدواج می‌کند. او تصمیم می‌گیرد که آزاد باشد و مسیر زندگیش را خودش انتخاب کند پس مراسم را به هم می‌زند و آتش مرداب (که افراد را به سوی سرنوشتشان منتقل می‌کند) را دنبال می‌کند.

در همین راه جادوگری در سر راهش قرار می‌گیرد و مریدا از او کمک می‌خواهد. جادوگر به او کیکی می‌دهد تا به مادرش بدهد تا نظرش راجع به ازدواج او عوض شود ولی برخلاف انتظار مریدا، طوری می‌شود که ملکه تبدیل به خرس می‌شود و برای باطل کردن طلسم، مریدا باید پارچه ای که پاره کرده بود را تا قبل از طلوع آفتاب بدوزد و روی مادر خود بیندازد و این کار را می‌کند و حتی برادرانش که آنها هم کیک را خورده بودن به انسان تبدیل می‌شوند.


۱۷٫چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم (مناسب برای گروه سنی ۷+)

بهترین انیمیشن های تاریخ سینما

وایکینگ جوانی که می خواهد شکارچی شجاع اژدها شود، در پایان با یکی از دوستانش دوست شد که کشنده ترین آنها همه محسوب می شود.یک وایکینگ جوان بنام «هیکاپ» است که در سرزمینش مدام مورد حمله اژدهایان قرار می‌گیرد و مردم این سرزمین (وایکینگ‌ها) شجاعانه به جنگ با اژدهایان می‌پردازند؛ ولی هیکاپ توانایی جنگیدن با آنان را ندارد و حتی اگر هم داشته باشد، (به خاطر جثه کوچکش) اجازه ندارد اینکار را بکند.

در این بین، اژدهایی وجود دارد بنام «خشم شب» که از همه اژدهایان دیگر خطرناکتر و وحشتناک تر است که هیچ وایکینگی تا بحال موفق به کشتن او نشده‌است. هیکاپ که پدرش رئیس وایکینگ‌ها است، یک شب که اژدهایان حمله کرده بودند، مخفیانه به کمین اژدهایی می‌نشیند و بطور اتفاقی یک خشم شب را بدام می‌اندازد و این اژدها به جایی دوردست می‌افتد.

رئیس قبیله وایکینگ‌ها برای جلوگیری از حملات اژدهاها با کشتی به جستجوی لانه اژدهایان می‌رود و در غیاب او هیکاپ به اصرار پدرش، در تمرین‌های اژدها کشی شرکت می‌کند و در این بین با خشم شبی که بدام انداخته بود، دوست می‌شود و اسم او را «بی دندان» می‌گذارد و با شناخت تدریجی نقطه ضعف‌های بی دندان موفق به شکست دادن اژدهایانی می‌شود که در زمین تمرین وجود داشتند.

او بعدها می‌فهمد که اژدهایان اصلاً خطرناک نیستند و فقط برای بدست آوردن غذا به آنها حمله می‌کنند. هیکاپ در یکی از امتحانات در زمین تمرین مورد تهاجم یکی از اژدهایان خطرناک قرار می‌گیرد و بی دندان متوجه می‌شود و به کمک هیکاپ می‌آید و در زمین تمرین وایکینگ‌ها بی دندان را برای پیدا کردن لانهٔ اژدها اسیر می‌کنند و بهمراه بی دندان به لانه اژدهایان حمله می‌کنند.

در آن زمان هیکاپ که می‌دانست در آنجا اژدهایی بزرگ زندگی می‌کند، بوسیله اژدهایان زمین تمرین به لانه آنها می‌رود و وایکینگ‌ها را می‌بیند که مورد تهاجم اژدهای بزرگ قرار گرفته‌اند و بی دندان را آزاد می‌کند و بهمراه بی دندان به جنگ اژدهای بزرگ می‌رود او را شکست می‌دهد و خود نیز پای چپ خود را از دست می‌دهد و می‌بیند که وایکینگ‌ها با اژدهاها دوست شده‌اند و بعد با استرید دوست می شود.


 

۱۸٫کتاب جنگل ۱۹۶۷(مناسب برای گروه سنی ۴+)

انیمیشن پرطرفدار

این انیمیشن داستان نوزادی به نام موگلی است که در جنگل‌های هندوستان گم می‌شود ولی پلنگی سیاه به نام باگیلا او را پیدا کرده است و از حضور یک بچه آدم شگفت زده می‌شود و بی درنگ او را پیش گرگ‌ها می‌برد. پدر و مادر گرگی که چند توله دارند موگلی را به فرزندی قبول می‌کنند.

اما ده سال بعد جلسه‌ای تشکیل می‌شود و تصمیم به رفتن موگلی از قبیله گرگ‌ها را می‌گیرند. چون بعد از سال‌ها شیر خان ببر آدم‌خوار جنگل دوباره برگشته است و ممکن است موگلی را بخورد. باگیلا می‌گوید که جایگاه دهکده آدم‌ها را بلد است و تصمیم دارد او را به آنجا ببرد. موگلی از این کار صرف نظر می‌کند و از آنجا فرار می‌کند.

خرسی بامزه به نام بالو، موگلی را پیدا می‌کند با او مثل یک پدر رفتار می‌کند و موگلی هم تصمیم می‌گیرد پیش بالو بماند اما باگیلا او و بالو را پیدا کرده و به بالو می‌گوید که او باید پیش هم نوع‌های خود برود. بالو این موضوع را به موگلی می‌گوید ولی باز هم موگلی مخالفت می‌کند.
شیر خان که از وجود او با خبر شده تصمیم می‌گیرد موگلی را بخورد اما موگلی با کمک بالو و باگیلا شیر خان را فراری می‌دهند و موگلی هم تصمیم می‌گیرد که به دهکده آدم‌ها برود.


۱۹٫سیندرلا ۱۹۵۰ (مناسب برای گروه سنی ۴+)

فیلم انیمیشن دوبله

سیندرلا که پس از مرگ پدرش با نامادری و ۲خواهر ناتنیش زندگی می کند، آنها با او همانند خدمتکار رفتار می کنند. نامادری بدجنس بعد از فوت پدر سیندرلا از این دختر مهربان و دوست داشتنی سواستفاده میکند تا کارهای قصر بزرگی که در آن زندگی میکنند را انجام بدهد. با دو دختر لوس و گربه سیاه و بدجنسش که همه سعیشان را میکنند تا سیندرلا را اذیت و ناراحت کنند.

پادشاه سرزمین که میخواهد برای پسرش یک همسر خوب و زیبا انتخاب کند یک مجلس رقص بزرگ برگزار میکند تا همه دخترهای کشور درآن شرکت کنند و پسرش انتخاب کند. همه حتی سیندرلا برای جشن آماده میشوند. وقتی مادرخوانده و خواهر خوانده های بدجنسش او رو با لباسهای ساده ولی زیبایش میبینند لباسش را پاره میکنند اما سیندرلا انقدر دختر خوب و مهربانی هست که معجزه بزرگی برایش اتفاق میافتد و یک جادوگر مهربان، لباس و کالسکه و وسایل دیگری را برایش آماده میکند و به سمت جشن حرکت میکند.
از آن پس زندگی سیندرلا تغییر می کند.


۲۰٫پیتر پن ۱۹۵۳ (مناسب برای گروه سنی ۵+)

انیمیشن سینمایی جدید

داستان انیمیشن Peter Pan درباره دختری به نام وندی است که در یک شب وارد دنیای زیبا و عجیبی می شود.
شبى « آقا و خانم دارلینگ » به مهمانى مى‏ روند و دخترشان « وندى » را تنها مى‏گذارند .

در این جا پسر خیالى « پیتر پن » و پرى وردستش « تینکر بل » ظاهر مى‏ شوند و « وندى » را با خود به سفرى جادویى به سرزمین رؤیاها مى‏ برند . پیتر همیشه با دوست بازیگوشش که تینکر بل نام دارد همراه است.
در جریان جنگ جهانی دوم و در لندن «جین» دختر «وندی» توسط کاپیتان «هوک» دزدیده میشود و حالا پیتر پن تصمیم دارد او را نجات دهد…

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید