واضح است که در سالهای اولیه، حساب ریاضیات روی کاغذ هیچ سختی ای ندارد و حالا اضافه کردن روش دستی در ریاضیات را در اینجا میبینیم.

کودکان چرا و چگونگی در پشت ریاضی را درک نمیکنند، فقط راه سریع و آسان برای یافتن جواب را میخواهند.

بیایید فرزندانمان را در مسیر درک مفهومی قرار دهیم … به جای عجله در جواب ریاضی … به جای معرفی ریاضیات به عنوان چیزی که از آن یاد می کنیم …

چگونه می توانیم در واقع دانش فرزندان خود را به دانش پیش زمینه، بنیان بگذاریم و به آنها کمک کنیم تا درک ریاضی و آنچه اتفاق
می افتد را با دست بسازند.

بیایید درک مفهومی آنها را بسازیم و بیایید این کار را با یادگیری دستی انجام دهیم، خصوصاً وقتی مفاهیم جدیدی را معرفی می کنیم به ویژه، وقتی این مفاهیم را به کودکان خردسال معرفی می کنیم. درک مفهومی، بسیار مهم و پایه ای برای تقویت درک ریاضی است.

اگر بخواهیم، می توانیم به کودک سریع یاد دهیم که واقعیت های ریاضی را به خاطر بسپارد. آنها می توانند یاد بگیرند که به سرعت به یاد بیاورند ۲ + ۲ بود … اما آیا آنها واقعاً می دانند چه اتفاقی می افتد وقتی ۲ + ۲ = ۴؟

ما باید به به یاد بیاوریم و این مفاهیم را به یک سطح عمیق تر برسانیم، تا جایی که در واقع فرزندان ما به نفع آنها خواهد بود و به آنها کمک می کند تا مهارتهای قبل از آنها را یاد بگیرند (واقعاً یاد بگیرند).

در اینجا نحوه معرفی اضافه (کار با دست) آورده شده است … دوست دارم علاوه بر این، استفاده از مفهوم “پیوستن” را معرفی کنم.

کلمه “اضافه” بزرگ و دلزده است و مفهوم واضحی برای کودک ندارد. اما “پیوستن”، کلمه ای هست که بچه ها می توانند درک کنند.

بنابراین ما این کلمه را (پیوستگی) می گوییم: “امروز، ما می خواهیم به دو گروه بپیوندیم.”

به یاد داشته باشید: گروه هایی هستند که ما به آنها می پیوندیم. وقتی در مورد ۲ + ۲ صحبت می کنیم ، در مورد گروهی از دو نفر صحبت می کنیم که به گروه دو نفره می پیوندند.

با پیوستن به گروه های کوچک با هم شروع کنید. لازم نیست با گروه های غول پیکر و تعداد زیادی شروع کنیم. اعداد کوچک و قابل کنترل بهترین عملکرد را در هنگام معرفی دارد. هنگامی که ما با معرفی (اضافه کردن) می خواهیم همه چیز را نشان دهیم. برای هر قسمت آخر، مفهوم باید نشان داده شود.

من با معرفی سه صفحه (بشقاب) شروع می کنم. ۳ بشقاب، برخی از اسباب بازی های کوچک و یک کارت بازی (فقط شماره های ۲ تا ۶) به یاد داشته باشید: در ابتدا جایزه ای برای یادگیری وجود ندارد.

اینجا مراحلی را برداشتم: در صفحه اول (بشقاب)، یک کارت (شماره) قرار دهید. برای صفحه دوم هم تکرار کنید. شماره کارت ها را بخواند و با شمارش هر عدد یک اسباب بازی در صفحه سوم (بشقاب) بگذارد. اسباب بازی های صفحه سوم را بشمارید.

بارها و بارها این سناریوی دقیق را بازی کردیم. دختر من حداقل ۱۰ بار آن را تنظیم کرد.

در پایان ، آیا او واقعیتهای ریاضی خود را درک کرد و به خاطر سپرد؟ نه

آیا او می تواند به طور ناگهانی جملات تعدادی را به خاطر آورد؟ نه

آیا او این درک را داشت که وقتی دو عدد را با هم ترکیب می کنید ، بزرگتر می شوند؟ بله

در این سن توقع سریعترین نتیجه را نداشته باشید. هدف این است که یاد بگیریم علاوه بر این چیست و چه اتفاقی می افتد که وقتی تعداد را با هم جمع می کنیم زیاد میشود.

وقت آن رسیده است که بچه هایمان را از تبلت، کاغذ ، کتابهای کار دور و دوباره از روش دستی به سمت ریاضی استفاده کنیم. ما نمی توانیم انتظار داشته باشیم که یک کودک تا وقتی که معنی جمع زدن دستی را یاد نگرفته با یادآوری یک پاسخ، مفاهیم پیچیده علاوه بر این را یاد بگیرد. ما بچه های ۳ بعدی پرورش می دهیم و باید آنها را به همین ترتیب آموزش دهیم. آنها سزاوار هستند تا مفهوم را درک کنند … و آن را قبل از به خاطر سپردن مراحل، بهتر درک کنند.

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید