مادر بودن یک دنیای زیباست و بخش مهمی از زندگی شماست. چه اینکه برای بار اول باردار شده باشید، چه از قبل بچه داشته باشید شما نیاز به مراقبت و توجه دارید. لازم است در این دوره احتیاط کنید تا مطمئن باشید خودتان و فرزندتان از یک بارداری سالم لذت خواهید برد. سوالات مهمی در این زمینه هست که هر زن باردار باید از پزشکش بپرسد. ما در این مقاله شما را با این سوالات آشنا می کنیم. شما ممکن است به منابع مختلفی از اطلاعات که مربوط به بارداری، زایمان و تولد بچه باشد دسترسی پیدا کنید. اما بیشتر اطلاعاتی که در رسانه ها و وب سایت ها در دسترس است خیلی کلی است. از آنجایی که هر بارداری و نوع بدن افراد با هم متفاوت هستند ، جنبه هایی مانند رژیم غذایی، تغذیه یا فعالیت های مرتبط با بارداری نیز نیاز به مراقبت شخصی و مشاوره دارند و هیچ کس بهتر از متخصص زنان و زایمان شما نیست که شما را به سمت رژیم بارداری سالم که برای بدن و نیازهای آن مناسب است هدایت کند.

۶ سوال مهمی که هر زن باردار باید از پزشکش بپرسد اگر که به خاطر سوالاتی که باید در مورد آنها بپرسید یا نقاطی که باید لمس شود با پزشک مشورت کنید، سرگردان هستید ما به شما دیدگاهی می دهیم که به اطلاعات مربوط به بارداری شما کمک می کند و به شما کمک می کند انتخاب های آگاهانه تر داشته باشید. سوالات مهمی که هر زن باردار باید از پزشکش بپرسد: ۱-چه ورزش های صحیحی به شما پیشنهاد می شود؟ ورزش کردن یک راه عالی برای تناسب بدن در طول بارداری است. اگرچه شما قبل اینکه هر ورزشی انجام دهید لازم دارید تا با پزشک مشورت کنید. شنا کردن و پیاده روی به طور کلی ورزش امنی در طول بارداری است ، اما ورزش های دیگری مثل یوگا ، اروبیک یا فعالیت های باشگاهی باید زیر نظر یک متخصص انجام شود. رژیم های ورزشی باید در یک دوره ی سه ماهه تنظیم شود. اگر تحت شرایط پزشکی خاص مثل آسم، خونریزی و مشکلات مربوط به گردن هستید باید از هرنوع فعالیت سخت اجتناب ورزید. بنابراین تحت نظر یک راهنما ورزش کنید.

۶ سوال مهمی که هر زن باردار باید از پزشکش بپرسد
۶ سوال مهمی که هر زن باردار باید از پزشکش بپرسد

۶ سوال مهمی که هر زن باردار باید از پزشکش بپرسد بیشتر بخوانید …   ورزش هایی که نباید در آخر بارداری انجام داد ۲-غذاهای خوب برای شما چیست؟ شما باید یک تغذیه غنی و متعادل در طول بارداری داشته باشید. اگر چه بهتر است تا از یک گروه از غذاهای خاص که مستعد خراب شدن هستند و باعث سرایت الودگی می شوند بپرهیزید. در طول بارداری ممکن است نیاز داشته باشید تا داروهای خاصی مصرف کنید مثل ویتامین ها یا فولیک اسید. یا اگر شما تحت شرایط خاص پزشکی هستید مثل دیابت بارداری یا کم خونی رژیم شما به یک تغییرات خاص یا مکمل نیاز دارد. بنابراین پس از صحبت با یک متخصص ، تهیه یک چارت غذایی برای خود یک کار ایده آل برای انجام است. ۶ سوال مهمی که هر زن باردار باید از پزشکش بپرسد بیشتر بخوانید …   مصرف زرشک و زعفران در بارداری خطرات جبران ناپذیری دارد ۳- آیا رابطه جنسی برای بچه تان مشکل ایجاد نمی کند؟ در مورد اینکه آیا داشتن نزدیکی در طول بارداری می تواند یک گزینه امن باشد شک نکنید. نزدیکی در طول بارداری مشکلی ندارد و هورمون های بارداری اشتیاق شما را زیاد می کند و باعث صمیمیت می شود. اما اگر شرایطی مانند بارداری چندگانه، خونریزی واژینال یا مسائل جسمی داشته باشید بهتر است از رابطه جنسی اجتناب کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر با پزشک متخصص خود مشورت کنید. چه موادی برای پیشگیری از بارداری است؟ ۴- چه واکسن بارداری توصیه می شود؟ واکسن های بارداری مانند واکسن آنفلوآنزا یا واکسن Tdap بدن و جنین را از هر گونه عوارض ناخواسته ای که ممکن است به دلیل ویروس ها رخ دهد محافظت می کند.

اما شما باید از واکسن هایی که ممکن است حاوی ویروس های زنده و فعال باشد اجتناب کنید. قبل از هر واکسیناسیون، بهتر است با دکتر خود مشورت کنید. ۶ سوال مهمی که هر زن باردار باید از پزشکش بپرسد بیشتر بخوانید …   همه چیز درباره واکسن در بارداری قبل و بعد از آن ۵- بهترین انتخاب برای مدیریت درد چیست؟ بسته به سیاست های بیمارستانی و شرایط شما در طی زایمان، شما می توانید یک سری کاهش دهنده های درد مانند گاز و هوا، ضد درد ، بیهوشی موضعی (اپیدورال) و غیره استفاده کنید. با این حال، شما باید با پزشک خود در مورد جوانب مثبت و منفی هر روش صحبت کنید، به طوری که بتوانید یک انتخاب آگاهانه داشته باشید. ۶- شانس داشتن زایمان سزارین چقدر است؟ فاکتورهای خاصی وجود دارد که شانس زایمان سزارین را افزایش می دهند مانند سن، وزن، عوارض جفتی، دیابت بارداری و غیره. برای درک جزئیات زایمان سزارین، در صورت نیاز به انجام عمل جراحی، با دکتر خود مشورت کنید. همچنین در مورد اقدامات احتیاطی و مراقبت بعد از عمل راهنمایی بگیرید. ۶ سوال مهمی که هر زن باردار باید از پزشکش بپرسد گرفتن مشاوره مفید از دکتر به شما کمک خواهد کرد تا مدت زمان بارداری خود را به گونه ای تنظیم کنید که برای نیازهای بدنتان مناسب باشد. علاوه بر این ، اینکه به اندازه کافی آگاه باشید بسیار عالی است ، به طوری که بارداری و کار راحت و بدون استرس خواهید داشت. بیشتر بخوانید …   همه چیز درباره زایمان طبیعی